Skocz do zawartości

Ducati Monster 620 i.e. problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Do niedawna byłem szczęśliwym użytkownikiem motocykla Ducati Monster 620 i.e. z 2004 roku. Chodził pięknie, brzmiał cudownie, przyspieszał zabójczo i mało palił.

 

No ale niestety nic co piekne nie trwa wiecznie i ok tydzień temu ni z tego ni z owego rozgrzany silnik na skrzyżowaniu zgasł... i ledwo dojechałem do domu.

 

Opis problemu (oby trafił się na forum jakiś spec od włoskich zabawek:)

 

Gdy odpalam zimny silnik, chodzi wszystko super. Wkręca się na obroty, dobrze przyspiesza, zero objawów choroby.

Gdy temperatura przekroczy 55-60 stopni na wskazniku silnik na wolnych obrotach przygasa, a gdy dodaję gazu dochodzi do max 4000rpm i strzela przy tym niemiłosiernie w filtr powietrza i z rur wydechowych na przemian.

 

Sprawdziłem:

świece (wyglądają ok - nie zakopcone, z dobrą przerwą, mokre od paliwa - jeśli to one to jedyna opcja jest taka ze jak się rozgrzeją to nie dają iskry)

powypinałem po kolei na rozgrzanym zle pracujacym silniku

czujnik temperatury powietrza atm (bez zmian)

czujnik temperatury oleju (bez zmian)

czujnik ciśnienia oleju (bez zmian)

czujnik położenia przepustnicy (jedyny objaw to nie działające ssanie)

zegary

masę od kompa przeczyściłem (bez zmian)

moduł zapłonowy obejrzałem :icon_mrgreen: wyglada nia nie spalony :icon_biggrin:

bezpieczniki sprawdzone i wszystko ok

paliwo jest i to dobre

filtr powietrza nowy

 

 

Co jeszcze mogę sprawdzić?

Jakieś diagnozy albo sugestie mile widziane ;)

Pogoda piękna a ja całymi dniami siedzę w garażu :(

 

Pozdrawiam

Tomek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal filtr powietrza , rozgrzej i zobacz co jest. Ustal dokładnie czy wali z jednej rury czy z obu po równo. Wygląda na niewyłączające sie ssanie , lub jakiś czujnik odpowiedzialny za skład mieszanki przy wyższej temperaturze. Wrzuć wiring diagram do tematu to może od razu ci powiem co sie zj**ało , mi sie nie chce szukać.

Pzdr.

 

PS

Zlej wache z baku , pojedź po świerzą , bedziesz miał pewność że to nie to.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...