Skocz do zawartości

Turystyczne enduro dla początkującego - a może mi już palma odbja


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie sa dla Ciebie za małe.Sprzętu nie trzeba się bać.Skoro piszesz, że jestes poukladany to bierz cos wiekszego.

 

mozesz mi wyjasnic co ma " poukladanie " z " czyms wiekszym " ?

 

Dla mnie osobiscie wybor bylby prosty BMW F 650 GS ale z ABS'em.

 

Motocykl jest b.poreczny i daje naprawde duzo frajdy z jazdy.

 

:crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi wyjasnic co ma " poukladanie " z " czyms wiekszym " ?

 

Dla mnie osobiscie wybor bylby prosty BMW F 650 GS ale z ABS'em.

 

Motocykl jest b.poreczny i daje naprawde duzo frajdy z jazdy.

 

:crossy:

 

Dzięki za odpowiedzi czekam na więcej. Myślę z poukładaniem chodzi o tej mój rozsadek :), ale rozsądek nie znaczy umiejętności. Skłaniam się ku BMW ewentualnie wersja Dakar co sądzicie. Dlaczego uważasz ze są za małe dla mnie. Dlaczego z ABS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi czekam na więcej. Myślę z poukładaniem chodzi o tej mój rozsadek :), ale rozsądek nie znaczy umiejętności. Skłaniam się ku BMW ewentualnie wersja Dakar co sądzicie. Dlaczego uważasz ze są za małe dla mnie. Dlaczego z ABS.

Tak, chodziło o rozsadek. F 650 przy twoim wzroscie będzie mały, czyli za niski do wygodnej jazdy. Może faktycznie wersja Dakar. Na niej nie siedzialem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło o rozsadek. F 650 przy twoim wzroscie będzie mały, czyli za niski do wygodnej jazdy. Może faktycznie wersja Dakar. Na niej nie siedzialem.

 

Ok. A jaki rocznik polecacie z tego co się dowiedziałem to od 2006 są już dwa cylindry ale cena już wysoka. Do 2004 można coś znaleźć do 15-17 tys. Czy warto kupować jeden cylinder przy założeniu ze czasem jednak będą przeloty w granicach 300 km szosami. Gdzieś znalazłem ogłoszenie ze Dakar z ABS czy to możliwe jeżeli tak czy można ten ABS wyłączyć w terenie. Maszyna ta często jest przedstawiana jako mocno uterenowiona wersja F 650 GS czy to nie są przesadzone opinie. Jak ten motocykl sprawia się w mieście?? Nadal rozważam pozostałe motocykle z tych które podałem w pierwszym poscie. Czy aby 91 cm to nie za wysoka kanapa dla początkującego. Biorąc pod uwagę stan naszych dróg mulda może spowodować ze ta wysokość będzie o wiele wyższa. Nie mądrze się ale podaje pod osąd moje wywody i wątpliwości żółtodzioba. Dzieki za dotychczasowe wpisy. Wiadomo muszę usiąść i sprawdzić ale test nawet 15 minutowy jest niczym bez opinii doświadczonych kierowców

 

 

ps. Tyle razy juz sie pojalwil w postach temat rozsądku mego ze zaczynam w niego wątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 175cm i 60kg, a jezdze na zwyklym XT 600.

Z poczatku wydawal mi sie za wysoki, ale nie ma zadnego problemu.

Ty jestes duzy i rosly chlopak, wiec poradzisz sobie z kazdym z nich.

Na asfalcie mocy nie za duzo, w teren az nadto. W kazdym razie przyjemnie sie tym jezdzi tak do 90-100km/h, wiecej nie ma co go meczyc.

Sprobuj kilka z nich, zobaczysz, ktory ci najbardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moge doczytac sie ile masz wzrostu.

 

jak juz sam znalazles, sa dwie wersje, dakar jest wyzszy . Aby cokolwiek powiedziec musialbys sam sprobowac zasiasc na obydwu wersjach i sam sprawdzic ergonomie.

 

Co do " wersji " 2006 to jest to juz inny model - F 800 GS wiec zupelnie inna bajka. Nie polecilbym Ci go na pierwszy sprzet, chociarz niektorzy stwierdza, ze bedzie dobry.

 

ABS w terenie mozesz zapomniec, system ma dzialac na drodze. Motocykl jest bardzo poreczny, przejechanie nim 300 km nie stanowi zadnego problemu, wrecz odwrotnie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 186 cm i nie mam jakichkolwiek problemow ani z wysokoscia ani z ergonomia.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racje chlopaki mowia.

oddaj skuter jakiemus dzieciakowi w rodzinie a sam zainwestuj w cos co ma conajmniej 400 pojemnosci.

 

Skuter musi być na razie bo nie będę miał czy jeździć :). Skłaniam się ku BMW F 650 DAKAR. Tylko nie wiem jaki przebieg i rocznik wybrać tak do 15- 17 tys. Ale już dużo się dowiedzialem bardzo dziękuje za tyle odpowiedzi. Szukam na razie Dakara żeby usiąść na nim. Bo straszą mnie ze wysoki ale przecież nie robił by tzw. uniwersalnego motocykla tylko pod 190 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie malem to napisac , dla ciebie najlepiej bylo by kupic trampka badz afrike , nie za mocne i dadza rade w lekkim terenie , 2 gary powoduja ze moto jest mocniejsze od singli i lepiej nada sie na dalsze wojaze.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie malem to napisac , dla ciebie najlepiej bylo by kupic trampka badz afrike , nie za mocne i dadza rade w lekkim terenie , 2 gary powoduja ze moto jest mocniejsze od singli i lepiej nada sie na dalsze wojaze.

 

O ile Transalp moglby jeszcze byc to Afrika Twin jest juz zupelnie inna bajka, zwlaszcza dla kogos kto niema jeszcze zadnego doswiadczenia. Moze czasem wezmiecie pod uwage, ze ta osoba dopiero zaczyna anie tak jak wy ma juz doswiadczenie wiec nie mierzcie wlasna miarka.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym żeby maszyna była niezawodna łatwa w serwisie.

 

Ja tez polece transalpa 650, spelnia on wlasciwie wszystkie Twoje kryteria, a w tym co zacytowalem powyzej stworzyl tzw. legende. Zajrzyj tez na odpowiedznie fora dotyczace konkretnych modeli, ktore bierzesz pod uwage to mozesz sie znacznie wiecej o nich dowiedziec np http://www.transalpclub.pl/forum

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Skoro piszesz ze jazda mocno terenowa raczej odpada, chcesz podrozowac i czasem zjechac na mniej uczeszczane szlaki, troche szutrow, moze lesne drogi.

Z mojego punktu widzenia polecilbym Suzuku DL650 V-strom.

I wcale nie jest za mocna na kogos kto ma wyobraznie. niejeden moj znajomy zaczynal od podobnego motocykla i nadal ma sie swietnie.

Sadze ze ten model moglby Ci odpowiadac. ceny rowniez sa bardzo rozsadne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...