Skocz do zawartości

Uwaga - polowanie na motocyklistów!


oscar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przekazuje za scigacz.pl:

 

Dzisiaj w godzinach wieczornych i w nocy, po raz kolejny warszawska drogówka przeprowadzi akcję kontroli motocykli

 

Podobnie jak to miało miejsce niedawno w Poznaniu, także warszawska drogówka postanowiła wczoraj przyjrzeć się bliżej jednośladom. Funkcjonariusze przeprowadzili akcję sprawdzania motocykli. Patrole, zarówno motocyklowe jak i w radiowozach ustawiły się w kilku miejscach miasta. Sprawdzany był ogólny stan maszyn, ogumienia, głośność wydechów oraz oczywiście dokumenty. Kontrolowana była również trzeźwość kierujących. W wyniku akcji niektórzy kierowcy musieli pożegnać się z dowodami rejestracyjnymi do swoich maszyn.

 

Jak dowiedział się Ścigacz.pl akcja sprawdzania jednośladów będzie przeprowadzana również w piątek w godzinach wieczornych i w nocy w Warszawie. Jeżeli zatem wybieracie się dzisiaj gdzieś swoim jednośladem, przed wyjazdem upewnijcie się, że w razie kontroli policjanci nie będą mieli się do czego przyczepić.

 

http://www.scigacz.pl/Uwaga,polowanie,na,m...istow,9913.html

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie na taka skale i nie z mierzeniem db wydechu...

Wczoraj podobno niezle na cargo sie dowody posypaly :/

 

Ja dzisiaj godzine temu na wirazowej bylem i 3 radiowozy w odstepach staly. Sciagniete byly samochody, ale jakby moto jechalo to by na pewno nie przepuscili.

Na szczescie lecialem w druga strone (ale i tak na wszelki wypadek wzialem db killera ze soba). Sporo policji ogolnie na miescie. I malo motocykli jak na taka pogode i poczatek weekendu.

Na szczescie mnie zaden patrol nie zdejmowal.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kontrolowana była również trzeźwość kierujących"

 

tez mi "polowanie na motocyklistow" !

jesli z takiego powodu zdjeli chociaz kilku idiotow z promilami, cala akcja zajebiscie byla warta swieczki

Podpisuję sie pod tym ręcyma i nogyma.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na cargo okolo 22:00 i jakas masakra z psiarnia, bylo 5 radiowozow w roznych miejscach plus dwa motocykle BMW. A w centrum obok Mariotu mnie zatrzymali i było dmuchanie w balonik. Akcja raczej na cała Warszawe, bo wszedzie dzisiaj ich pelno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ok 19,30 byli na winklach Serock - Zegrze, dwóch na BMW, znajomka dogonili.

lataliśmy od 20tej i zero problemów

 

 

i 3 stówki pękną na szkolenie - a to tylko 6 pkt zdejmują

 

YUBY a Twoje uprawnienia instruktorskie nie są w zagrożeniu??

veni , vidi .... i oczom nie wierzę

 

Vulcaneria.pl

 

DajęMuNaZimnym i smażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzisiaj, a w sumie wczoraj :) ładnie trzepali w okolicach 2OO :)

z ekipy z ktora sie krecilem prawie każdego skontrolowali

dokumenty głównie sprawdzali i małe dmuchanie ale policjantowi z twarz, na ustnikach chcieli do alkomatów przyoszczedzic, kryzys w policji ;)

 

pozdr. szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przyjemność być 2 razy kontrolowany na cargo w Boże Ciało. Dawno to było, ale opiszę sytuację, bo może komuś się przyda. Ja dałem się nabrać jednemu h... co mi mierzył hałas. Spojrzał na zegary, przeliczył coś na noki 6610 i stwierdził, że do 10k mam kręcić. Zakręciłem do 8, wyszło mu 98 dB, o 2 za dużo, ale łaskawie mnie puścił po opier.. że nie do 10 dałem. Zabrał kuplowi, ale on ponad 110 dB miał. Co ciekawie 15 minut wcześniej inny misiek i to z forda transita tzw. środowiska kazał mi kręcić do 4k i nawet miernika nie włączył, bo było cicho.

Ponieważ mam seryjny tłumik, moto 2-letnie i 4000 km przebiegu, to się z deka zdenerwowałem, tym bardziej, że wszyscy mi mówili, zebym gówno seryjne wyrzucił i założył coś głośniejszego. Wiadome jest, że niektóre motocykle nówki z fabryki seryjne nie spełniają normy hałasu, ale moja kawka akurat do tej grupy nie należy. A zależy mi, żeby mi nie zabrali dowodu, bo czymś do pracy muszę jeździć. Ponieważ nie chcę liczyć na łaskę pseudowładzy i moto chcę mieć takie, żeby się nie mogli za nic przyczepić to zacząłem temat drążyć

 

Pojechałem do diagnosty, żeby mi powiedział jak to jest naprawdę, ale ten nie wiedział zbytnio jak powinno się mierzyć. On ścigi mierzy przy 4k, a inne przy 3k. Inny znajomy diagnosta też nie wiedział. (Szacun na marginesie dla ich znajomości zawodu)

Znajomy prawnik znalazł mi rozporządzenie ministra infrastruktury w tej sprawie. I jest tak, że misiu powinien najpierw się dowiedzieć przy jakich obrotach jest osiągana maksymalna moc motocykla. Jeśli powyżej 5k to pomiar powinien się odbyć przy około 50% obrotów mocy maksymalnej, jeśli poniżej 5k to przy 75% .

W moim przypadku to 6,5k a nie 10.

Miśka interpretacja była taka, że jesli moto o pojemności powyżej 500 to mam kręcić do 75% obrotów maksymalnych na obrotomierzu, a jeśli poniżej 500 to do 50%

Więc, jeśli to czytacie misiaczki, to pośmiejcie się ze swojego szefa, który w Boże Ciało szalał w oznakowanej nowej Kia na Cargo (on tam wtedy rządził tą blokadą) i wyślijcie go do szkółki, albo niech zza biurka lepiej nie wychodzi. Przy okazji pozdrowienia dla chłopaków na oznakowanych bmw, którym trochę głupio było, jak go słuchali, ale bali się odezwać, ale ogólnie bardzo mili byli.

Edytowane przez pmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...