Skocz do zawartości

Stuki z głowicy na zimno.


theBald1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Możecie koledzy pobawić się we wróżenie z kuli?

Odpalam Biga, i przez jakieś 5 minut od odpalenia na zimno (po nocy) do momentu zagrzania się silnika (oleju) słychać z prawej strony głowicy donośny stuk. Jakby ktoś napierdzielał kluczem w żeberka cylindra od Wueski

 

Po zagrzaniu silnika wszystko cichnie, chodzi miodzio, no pszczółka.

 

Jakieś sugestie?

 

PS. Aha, olej był 10W40, Castrol GPS. Dla próby zmieniłem na 20W50 mineralny, ale jakoś objawy nie ustąpiły (może za mało km na nim zrobiłem). W tej chwili nie mam czasu, żeby zrzucić nadwozie i zajrzeć do zaworów, także tak se dumam.

 

A może zmienić olej na jakiś syntetyk 10W50? :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem dziś pod pokrywki od zaworów, zmierzyłem luzy i są w porządku - 0,1 mm. Odpaliłem silnik bez baku, ucho prawie przyłożyłem do silnika i teraz za to słychać, że nie sama głowica, a raczej cylinder. Znaczyłoby to, że jest luz na sworzniu?

 

Cholera, tylko czemu wali na zimno, po zagrzaniu cichnie.

Wałka rozrządu nie obejrzałem, bo nie zrzucałem pokrywy.

 

PS. Po lekturze w internecie podejrzewam jeszcze jedną rzecz, zjawisko zwane "piston slap". Ehh, nastawiam się psychicznie na remont silnika.

Edytowane przez theBald1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch rozrządu napierdziela o ścianki kanału w którym sie porusza lub wałek rozrzadu przesuwa się wzdłuż własnej osi i czasami uderza śrubą mocującą zębatke do wałka o obudowę. Do sprawdzenia zębatka napędowa na wale , napinacz , łańcuch i luzy OSIOWE zębatek i wałka rozrządu.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś zabrałem się za górę, na razie ściągnąłem pokrywkę. Nic strasznego nei zauważyłem, dla zainteresowanych podaję link do fotek, które zrobiłem:

 

http://www.mediafire.com/?sharekey=ac97512...e018c8114394287

 

Ruszanie wałem powoduje słyszalny stuk z cylindra. Myślę, że jak już powoli ruszyłem górę, to i głowicę zrzucę i może się okaże co to za diabeł. Trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem silnik z ramy, rozebrałem, obejrzałem co nieco. Tak właściwie nic podejrzanego nie zauważyłem... Metaliczny stuk powoduje tłok wahając się i uderzając bocznymi powierzchniami płaszcza w cylinder (przód-tył - nie waha się). Jest to widoczne w postaci szczeliny na ostatniej fotce:

 

Tu fotki, które porobiłem:

 

http://www.mediafire.com/?sharekey=ac97512...e018c8114394287

 

Skręcać to z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw fotki bo nie wszystkie sa dostepne. Tłok nie powinien o nic stukać. Sworzeń zanieś do kogoś kto ma mikrometr i zmierz. Pomiar w 2 płaszczyznach do tego na poczaktku środku i końcu(okreslenie poczatek i koniec jest niescisłe i oznacza miejsca zamocowania sworznia w piascie tłoka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie było słychać głowke korbowodu w XT, tyle że stuk był bardzo metaliczny.Tłok nie miał z kolei żadnych luzów.

Mówiac że sie wacha, masz na myśli, że potrafisz go zakantować pod kątem w stosunku do cylindra? Czy tylko sie przesuwa prostopadle względem niego i z tąd ta szczelina?

 

Zdjęcia nadal nie sa wszystkie dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki zaraz poprawię i zmienię link w poprzednim poście.

 

Jest tak jak mówisz, że mogę tłok skantować. Tzn mówiąc jeszcze inaczej - tłokiem, nie przesuwając go wzdłuż tulei, można "bujać" wokół osi prostopadłej do osi sworznia. W osi sworznia tego zrobić nie można - jest sztywno.

 

Sworzeń wchodzi do główki korbowodu bez oporu, ale wyczuwalnego luzu tam nie ma.

 

http://bald1.wrzuta.pl/katalog/wszystkie/ajnafWLeRtX/dr

 

PS.

Aha, jeszcze jedno celem doprecyzowania. Bujać tłokiem oczywiście można, kiedy wsadziłem sam tłok do cylindra, bo jak był na korbie, to nie bardzo jest jak nim pobujać...

Edytowane przez theBald1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...