Skocz do zawartości

Nowe Kawasaki Ninja 500R


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądalam sobie internet no i trafiłam na coś takiego:

 

http://www.kawasaki.com/Products/product-s...x?id=315&scid=6

 

Przecież to stara GPZeta...

 

Moja znajoma ma gpz i z wyglądu jest identyczna. Mi bardziej podobają sie modernistyczne linnie w nowych motocyklach, ale ten jest i tak zdecydowanie paskud. I to nie jest moja ignorancja, tylko gust. Dla mnie ta gpzeta jest fuj.

 

Ciekawe czy na 2009 albo 2010 w Polsce bedzie mozna kupic cos takiego, bo moto fajne i niskie. 5,500 USD x 3,17 (dzisiaj)= 17 435 zł

 

Czyli jak nowa GS 500 F... którą można kupic normalnie w stanach, 400 USD drozsza od nowej GPZ...

 

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny to zastanawia mnie tylko to czemu nie mogli od razu zrobić czegoś porządniejszego, wystarczyło trochę podrasować same plastiki i przednie swiatlo i moto dla początkujących by było zaje...ste.

 

Moze zrobia tak samo jak z ninja 250, ktora w 2007 roku wygladala jak mniejsza gpz, a rok pozniej zrobili bajeczną kosmetykę - zresztą wiemy jaki był problem z kupnem bo się rzucili na małe ninje. Małe, niedrogie, fajne. DLa lasek ;)

 

Albo mamy nowy trend, nowe-stare. Mam podobne odczucia co do nowej CB 1300 - drogie jak cholera i dziwne i wygląda jak przedpotopowy.

 

Chociaż to fajna opcja dla pasjonatów wyglądu motocykli z zeszłego wieku.

 

Mimo wszystko - skecz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,że rodzi się nowy tręd.Kto powiedział,że motor zaczyna się od 600?Jak sobie śmigam po Stolycy,to widze albo skuterki 50,albo 600 i lytry(tak z praska zabrzmiało).Dosiadam cebuli z 93 roku(nie ma pomyłki-93) i nie czuję potrzeby większego silnika.W mieście nie warto.Okiem żółtodzioba widzę wielką ziejącą dziurę w tym segmencie motocykli.Potrzebnych jest kilka modeli dla "miejskich wojowników" w klasie 250-500.Krok kawy w dobrą stronę,ale faktycznie jakby zeszłej epoki.Jeżeli jednak adresowany do ludzi chcacych poruszać się w miejskiej dżungli,zostawić sprzęta byle gdzie na chodniku,wciskać się między puszki,to może szczyty stylu i smaku nie sa mu potrzebne.Taki sprzęt powinien być tani w zakupie i ekonomiczny w ekspoatacji ot co.ale co ja wiem siedzę na cebuli. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już raz na forum, tylko możeliwe że nie na tym :P mi się wydaje że bierze się to z zupełnie innego powodu - po prostu wiele modeli zostało w europie zabitych przez europejskie normy (chociażby spalin), a nadal są produkowane w USA bo tam tych norm nie ma, poza tym przecież inny rynek to i inne potrzeby

tak lekko OT to w USA są ciągle (albo na pewno były dłużej niż w EU) produkowane chociażby Thundercat'y, słyszałem też o starszych banditach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Mam nadzieję,że rodzi się nowy tręd.Kto powiedział,że motor zaczyna się od 600?Jak sobie śmigam po Stolycy,to widze albo skuterki 50,albo 600 i lytry(tak z praska zabrzmiało).Dosiadam cebuli z 93 roku(nie ma pomyłki-93) i nie czuję potrzeby większego silnika.W mieście nie warto.Okiem żółtodzioba widzę wielką ziejącą dziurę w tym segmencie motocykli.Potrzebnych jest kilka modeli dla "miejskich wojowników" w klasie 250-500.Krok kawy w dobrą stronę,ale faktycznie jakby zeszłej epoki.Jeżeli jednak adresowany do ludzi chcacych poruszać się w miejskiej dżungli,zostawić sprzęta byle gdzie na chodniku,wciskać się między puszki,to może szczyty stylu i smaku nie sa mu potrzebne.Taki sprzęt powinien być tani w zakupie i ekonomiczny w ekspoatacji ot co.ale co ja wiem siedzę na cebuli. :biggrin:

 

Zgadza się. Brakuje mi jakiegoś taniego, prymitywnego czopka w tym przedziale pojemności. To co stoi w salonach to jakiś festyn. Drogie jak ch...j, odpicowane tak, że człowiek boi się na to wsiąść by nie po brudzić. A nic tam nie ma. Osiągi jakie ma większość tych... cruiserów 1000+, można spokojnie wycisnąć z 500ki. Przynajmniej nie będzie to to tyle paliło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mamy nowy trend, nowe-stare. Mam podobne odczucia co do nowej CB 1300 - drogie jak cholera i dziwne i wygląda jak przedpotopowy.

Czy ja coś przespałem? Czyzbym przegapil premiere nowej CB 1300? :icon_rolleyes:

A tak poza tym kolezance radze zapoznac sie ze specyfika rynku w Jułesej zanim ,zacznie ekscytować się czymś co istnieje tam od jakichś dwudziestu lat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś przespałem? Czyzbym przegapil premiere nowej CB 1300? :icon_rolleyes:

A tak poza tym kolezance radze zapoznac sie ze specyfika rynku w Jułesej zanim ,zacznie ekscytować się czymś co istnieje tam od jakichś dwudziestu lat :P

 

 

O bosh, po prosty patrzylam sobie i zdziwiłam sie ze nic w tym motocyklu nie zmienili. Do tej pory.

 

To nie była ta niezdrowa ekscytacja, ktora towarzyszy mi tylko na widok Ducati Monstera.

 

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądalam sobie internet no i trafiłam na coś takiego:

 

http://www.kawasaki.com/Products/product-s...x?id=315&scid=6

 

 

Ciekawe czy na 2009 albo 2010 w Polsce bedzie mozna kupic cos takiego, bo moto fajne i niskie. 5,500 USD x 3,17 (dzisiaj)= 17 435 zł

 

 

Ceny z USA niestety nijak mają się do cen jakie są u nas. Średnio trzeba taką cenę pomnożyć x1,5 lub w niektórych przypadkach nawet x2.

Popatrz jakie ceny mają tam inne motocykle a jakie są u nas.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to nie jest nowość. Po prostu w stanach produkują starą giepezete do tej pory.

 

Si, bo tam, żeby coś nie spełniało norm musiało by chyba w*ebać ze 4 litry oleju na 1000km :biggrin:

 

to stary dobry GPZ sprzedawany w USA jako EX500 dla wielbicieli prędkości z dopiskiem : NINJA :P

 

HA! Nawet nie wiesz ile można wycisnąć z tej popierdułki :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! Nawet nie wiesz ile można wycisnąć z tej popierdułki

haha, właśnie że wiem. Wejdz na mój profil na bikepics i zobaczysz że miałem tą czerwoną strzałe , właśnie wersje ex500 z jedną tarczą z przodu :D

Edytowane przez kornol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba kazdy posiadacz GPZta przestudiowal cala jej historie ;-) Konstrukcji nie zmienili, bo... jest niezawodna. Silnik pamieta czasy lat 80tych, stylistyka tez juz nie najnowsza... a przyciaga :) Na moj sie ludzie ogladaja na ulicy, znaczy sie ze wyglada "modnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy posiadacz GPZta przestudiowal cala jej historie ;-) Konstrukcji nie zmienili, bo... jest niezawodna. Silnik pamieta czasy lat 80tych, stylistyka tez juz nie najnowsza... a przyciaga :) Na moj sie ludzie ogladaja na ulicy, znaczy sie ze wyglada "modnie".

 

Prawda. Maszyna do dzisiaj mi się podoba :wink: Z łezką w oku spoglądam :notworthy: Fajnie trafili z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Maszyna do dzisiaj mi się podoba :wink: Z łezką w oku spoglądam :notworthy: Fajnie trafili z tym modelem.

 

I ja dołączę się do pochwał :D

Bezawaryjne ponad 20 tys km w poprzednim sezonie, bardzo miło wspominam :)

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamerykance maja wiele moto ktorych w euro brak :)

np yamaha ma kilka wersji XJ mozna kupic caly czas gs500 lub sv 650

 

i rozne takie ktore w eurpie nie maja prawa bytu z racji pieprzonych norm ;/ a sa naprawde miodne sztuki :)

 

 

http://powersports.honda.com/2009/rebel.aspx

 

http://www.yamaha-motor.com/sport/products...619/0/home.aspx

 

http://www.suzukicycles.com/Product%20Line...egory=dualsport

 

http://www.suzukicycles.com/Product%20Line...egory=supermoto

 

http://www.suzukicycles.com/Product%20Line...egory=sportbike

 

serducho peka jak sie to widzi, i pomyslec ze to jeszcze za taki bezcen sprzedaja :(

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...