Skocz do zawartości

WD-40 do stacyjki


Rekomendowane odpowiedzi

Co jakis czas pojawia sie dyskusja na temat WD-40 w stacyjce, i mnostwo teoretykow snuje dywagacje jaki to on nie jest szkodliwy, zracy, niedobry i w ogole. Ja rowniez uzywam WD w warsztacie do roznych celow i w roznych warunkach pogodowo-klimatycznych i nigdy nic zlego sie po nim nie stalo. Tak wiec psikaj WD do zamka czy stacyjki smialo a na pewno nic sie nie zepsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 jest przede wszystkim srodkiem do usuwania wody/jak sama nazwa wskazuje-water Displacemet /z roznych mechanizmow,jest świetnym środkiem penetrujacym wnikalacym we wszelkiego rodzaju zapieczenia,swietnie usuwa i zabezpiecza przed korozja,usuwa i rozpuszcza prawie wszystko/nie jest srodkiem żracym/ tworzy powierzchnie ochronna.Wlasnie dlatego ze rozpuszcza prawie wszystko,nienadaje sie jako srodek smarny bo wyplukuje z mechanizmu zamka czy stacyjki smari rozpuszcza nalot aluminium oraz mosiadzu?a ztego jest wykonana wiekszosc stacyjek? a to prowadzi zwlaszcza w starszych mechanizmach juz mocno wyeksploatowanych do wypadania zapadek i sprezynek z tzw."bebenków".Przerabialem to i wiem co mówie,dwie stacyjki do wymiany jedna w moto druga w puszcze.Reasumujac; jako srodek do czyszczenia rozluznienia ,usuniecia wody-Tak! Ale potem smar cienka warstwa i najlepszy jak do tej pory to smar grafitowy.

 

p.s oczywiscie nikt nikogo niezmusza do zaprzestania smarowania tylko WD40, jest to moja opinia sprawdzona w praktyce i zaczerpnieta z wielu forum zagranicznych

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wd40 jest dobre do pierwszego użycia, później albo przesmarowanie odpowiednim smarowidłem albo ciągłe używanie wd40, i uważajcie na gumowe elementy bo tego środka jakoś nie tolerują i twardnieją nienaturalnie :icon_rolleyes:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega właśnie WD załatwił na amen stacyjke w samochodzie. Ciężko chodziła, pewnie od brudu w środku. Spryskanie wnętrza wypłukało syf i spowodowało zawieszenie się zapadek. Skończło się wizytą speca, który doprowadził to do porządku. Tak, że ostrożnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...