Skocz do zawartości

dniepr nie odpala


luku86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

jestem luku:) mieszkam w lancucie i jestem chyba nie do konca szczesliwym posiadaczem dniepra:/ rok temu nabylem taki sprzecior (nie byl on jezdzony od paru ladnych lat). Po zakupie silnik dosc ladnie odpalal, ale ze postanowilem odnowic caly motocykl. zaczolem od silnika. rozebralem go w mak wylany olej byl zwazony juz wiec wszystko dokladnie wymylem. wymienilem komplet zaworow w glowicach oczywiscie docierajac je, proba szczelnoscinosci wypadla pozytywnie. luzow nie bylo na niczym wiec nie wymienialem i nie regenerowałem nic. Zlozylem wszystko w kupe, kola pozakladalem na kliny i do znakow, wyregulowalem luzy zaworowe i ustawilem aparat wiec probuje odpalic a tu kicha! nie chce sie odzywac. jak zalalem mu cylindry przez swiece to ze 3 razy moze sie obrocil. Kompletnie nie wiem co jest grane moze ktos z forum mi pomoze. wymienialem juz gazniki na k 68 i aparat na modol zaplonowy ale nic to nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ale to nie kocki.

Najpierw sprawdzasz czy jest iskra, później czy podaje paliwo. Cóż ci mogę poradzić. Chciałeś dniepra to masz dniepra :biggrin:

A serio po co wymieniać cześci na chybił trafił?

Dojdź czego brakuje i z tym kombinuj.

I pokaz fotki.

Aha i polecam inny dział bo tu mało kto zaglada. Np "Dziś pytanie dziś odpowiedz"

Powodzonka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

jestem luku:) mieszkam w lancucie i jestem chyba nie do konca szczesliwym posiadaczem dniepra:/ rok temu nabylem taki sprzecior (nie byl on jezdzony od paru ladnych lat). Po zakupie silnik dosc ladnie odpalal, ale ze postanowilem odnowic caly motocykl. zaczolem od silnika. rozebralem go w mak wylany olej byl zwazony juz wiec wszystko dokladnie wymylem. wymienilem komplet zaworow w glowicach oczywiscie docierajac je, proba szczelnoscinosci wypadla pozytywnie. luzow nie bylo na niczym wiec nie wymienialem i nie regenerowałem nic. Zlozylem wszystko w kupe, kola pozakladalem na kliny i do znakow, wyregulowalem luzy zaworowe i ustawilem aparat wiec probuje odpalic a tu kicha! nie chce sie odzywac. jak zalalem mu cylindry przez swiece to ze 3 razy moze sie obrocil. Kompletnie nie wiem co jest grane moze ktos z forum mi pomoze. wymienialem juz gazniki na k 68 i aparat na modol zaplonowy ale nic to nie dalo.

 

No co ja ci moge napisać , sprawdź czy iskra wypada w sensownym miejscu (końcówka suwu sprężania) , ewentualnie spróbuj kable od cewek pozamieniać (lewa na prawy garnek i vice wersa.)

Odpalasz z filtrem powietrza czy bez ?

Wrzuc zdjęcie żeby było wiadomo dokładnie o jakim modelu mowa.

 

Ja pie**ole , aleś mi narobił ochoty na ujebanie sie w smarach przy jakimś rusku :icon_mrgreen:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez krótki czas miałem dniepra, po kupnie tez miałem problem z odpaleniem.Trzeba naprawdę się przyłożyć do ustawienia punktu zapłonu, potem regulacja zaworów jak robiłem z szczelinomierzem to nie bardzo chciał chudzić, a jak zrobiłem tak żeby luzu nie było ale laski popychaczy się obracały bez żadnych oporów to zagadał i tak mu zostało.

 

Oczywiście ćwiczyłem zmiany gaźników itp. i dopiero te zabiegi pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...