Skocz do zawartości

wymiana oleju w skrzyni biegów Sportster 1200 C (2005)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewnie to banalne pytanie, ale jestem szczęśliwym posiadaczem sporciaka od trzech dni i nie mam pojęcia, czy w tym silniku wymienia się olej w skrzyni osobno? Proszę o pomoc...pozdrawiam

 

Olej w skrzyni wymienia się osobno. Śruba spustowa pod motocyklem z lewej strony.Wlew przez którąś inspekcję (jak Ci wygodniej). Wchodzi 1 kwarta oleju (bez dodatków lzmiejszających tarcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaglądniesz od spodu jest tam taki wężyk jego tez musisz otworzyc .Nalewasz z prawej strony przy siedzeniu przez miarke do sprawdzania poziomu oleju.Tylko nie zapomnij po spuszczeniu oleju i wymianie filtra wszystkiego podokręcac.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w skrzyni wymienia się osobno. Śruba spustowa pod motocyklem z lewej strony.Wlew przez którąś inspekcję (jak Ci wygodniej). Wchodzi 1 kwarta oleju (bez dodatków lzmiejszających tarcie).

 

 

Dzięki, fajnie... tylko nie wiem co to są inspekcje?....to po pierwsze ...i po drugie kiedy wymieniamy tz. przebieg ewentualnie czas? Proszę o info. Kwartę natomiast kumam, ale skąd u Ciebie takie słownictwo...??!!

Pozdrawiam

 

 

 

P.S.

Przebieg w moim sporcie to 4 tys mil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fajnie... tylko nie wiem co to są inspekcje?....to po pierwsze ...i po drugie kiedy wymieniamy tz. przebieg ewentualnie czas? Proszę o info. Kwartę natomiast kumam, ale skąd u Ciebie takie słownictwo...??!!

Pozdrawiam

P.S.

Przebieg w moim sporcie to 4 tys mil.

 

Czesc,

 

Inspekcja to takie okienko z lewej strony, na dwie sruby przykrecane. Olej wymieniasz w silniku i skrzyni co 8000km. A slownictwo z angielskiego :) HD sprzedaje olej na kwarty, czyli butla nie ma litra tylko 0,946 litra. I tyle wlasnie trzeba wlac do skrzyni.

 

p.s. tak sobie mysle, ze ile to jest kwarta chyba nie musialem tlumaczyc, ale tak dla pewnosci ... :)

Edytowane przez data7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwarta to jest ćwiartka galona.W stanach są inne jednostki miary i w takich podają pojemności.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No wczoraj wziołem się za oleje. Ze skrzynią poszło bez probelemów. Z silnikiem ugrzęzłem bo jakiś palant tak dopier.... filtr, że odpuściłem ( nie mam światła w garażu). Wezmę się za to po widnemu. Ogólnie to trochę trwa bo olej gęsty. Jak przestje spływać trzeba motóra przechylić na prawo to jeszcze trochę spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj wziołem się za oleje. Ze skrzynią poszło bez probelemów. Z silnikiem ugrzęzłem bo jakiś palant tak dopier.... filtr, że odpuściłem ( nie mam światła w garażu). Wezmę się za to po widnemu. Ogólnie to trochę trwa bo olej gęsty. Jak przestje spływać trzeba motóra przechylić na prawo to jeszcze trochę spływa.

 

Jak zimny to i gęsty. Olej wymieniasz zawsze na gorącym silniku.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim przekładniowy wymieniłem na zimno :)

bo niechcacy czesc starego wylałem i nie chcialem kombinowac, odkreciłek srube spustowa

zostawiłem za 2 dni i zleciało co miało zleciec :)

silnikowy juz bede wymienial na cieplo, ale na razie sie z oponkami bujam wiec jeszcze kilka dni mi sie zejdzie

nim go ogarnę do jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj wziołem się za oleje. Ze skrzynią poszło bez probelemów. Z silnikiem ugrzęzłem bo jakiś palant tak dopier.... filtr, że odpuściłem ( nie mam światła w garażu). Wezmę się za to po widnemu. Ogólnie to trochę trwa bo olej gęsty. Jak przestje spływać trzeba motóra przechylić na prawo to jeszcze trochę spływa.

 

 

 

No trzeba na ciepłym, trzeba też zdjąc korek z miarką oleju(żeby lepiej leciało), A w filtr oleju wbij śrubokręt z boku i kręć. Kumpel mi pokazał taki motyw :) Jak nie masz klucza to trzeba radzić sobie bez ;p

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest 3 stopnie to wszystko stygnie moment a i oleum z flaszki jest gęste jak mniodzio. Filtr poszedł ale metodami kowalskimi. Najważniesze, że już po wsiem.

 

:tongue: dodam tylko, że wpadło dwóch kolegów od motocykli więć bez stężonego preparatu się nie obszło :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metody kowalskie są wporzo przy filtrze pod warunkiem że nowy filtr jest taki jak powinien. Kiedyś w jednym moto odkręciłem filtr wkrętakiem a potem okazało się że gość niewłaściwy filtr kupił i trzeba czekać na inny. :banghead:

 

Jak masz złom motocyklowy w garażu to da się wyrzeźbić klucz do filtrów w kilka minut. Zasada taka sama jak "dorabianie" przyrządu do blokowania kół łańcuchowych. Wystarczy łańcuch napędowy, może być nawet od roweru i kawałek rury. Owijasz filtr łańcuchem, końce przetykasz przez rurę i blokujesz je na drugiej stronie np.wkrętakiem między ogniwami. Klucz łańcuchowy do filtrów gotowy. :icon_mrgreen:

 

Jak kupiłem Harrego to wziąłem się za zmianę filtra. Kupiłem klucz taśmowy, przyłożyłem, pociągnąłem i urwałem taśmę. :banghead: Poszedłem drugi raz do sklepu, tym razem po łańcuchowy klucz który służy do dziś.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...