Skocz do zawartości

Bandit 600 97 rok, brak iskryy!!!!!!;/;/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem sobie niedawno bandita 600, wszystko chodzilo, ale rozebralem go zeby poczywscic wszystko i odnowic. DZsiaj go zlozylem i chcialem odpalic ale na zadnej swiecy nie ma iskry we wszystkich fajkach. co moze byc przeczyna? modul? prosze ratujcie. Dodam ze odpalalem go na podlaczonym doladonia akumulatorze, nie wiem czy to moze wina tego? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij bak i przyjrzyj się dokładnie tej grubej wiązce przewodów idących do cewek. Zobacz czy nie ma jakichś przetarć, nawet niewielkich. Ja kiedyś miałem taką sytuację w gsxf-ie jak robiłem synchro gaźników. Zachaczyłem bakiem a tą wiązkę i cały prąd uciekał tamtędy. Wystarczyło owinąć taśmą izolacyjną i moto zaczęło odpalać.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ale niestety moj motor ma bardzo wybrakowana elektryke;/ i wczesniej odpalam na nozce bocznej, zreszta probowalem juz bez nozki. A o co chodzi z tym czujnikiem sprzegla? trzeba wcisnac przy odpalanmiu? bo tez odpalal bez tego. kurcze nie wiem. Powiem tak. rozrusznik chodzi wszystko chodzi tyle nie ma iskier. Sprawdzalem rpzeplyw pradu i jest. JAk sa te dwie cewki wys napiecia to przy jazdej te 2 kabelki pomaranvczowe ktrore ida do cewek maja 12V zato te drugie 2 nie maja nic (one odchodza ad tego modulu) wiec moze to jedank wina tego. dziki za odpowedzi i licze na kolejne:):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nowosci, znalazlem urwany kabelek od stacyjki jeden i iskra sie pojawila. Po przejechaniu okolo 10 km tak z niczego iskra znowu zniknela, jakby oddcielo zaplon. Przeczekalem jakis czas, (okolo 1 h) podlaczylem prostownik i iskra znowu sie pojawila, p[rzejechalemm znowu z 10km i to samo- zniknela. Macie pojecie co to moze byc? bo dla mnie to jest ciezka zagadka. moze jest jakis czujnik temperatury albo cos i jeston wadliwy, bo motor naprawde nie wyglada na przegrzany po tych 10 km. Prosze pomózcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kable nie ma co chyba poniewaz po godzinie postoju zawze odpala, coprawda mam podlacxzony prostownik. Czujnika sprzegla nie znalazlem, ale jak jest iskra to znaczy ze jest juz zmostkowany. A ładowanie jak sprawdzic? na odplaonym silniku musi byc 14,4V? Jeszcze jedno, czy taki motor posiada jakis kondensator czy to juz nie to:D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na wsszystkich, i po jakiejs godzinie jak komplletnie ostygnie znowu jest. To jest ogromna zagadka... bylem u ulektryka i powdzial ze moze cos z magnetem, albo modulem

 

doszedlem do kolejnego etapu. A wiec przyczyna wylaczania iskry jest nieszczelnosc tam przy impulsatorze (tak to sie hcyba nazywa). Zdjolem ta pokrywke i jest tam olej! teraz mam najwiekszy problem nie moge zdjac tej gwiazdy. Gwint tego imp[usa jest normalny czy trzeba krecic w druga strone? i czy simering wyminie tak od zewnatrez czy czeka mnie rozbieranie calusienkiego silnika?? :#

 

ok, odkrecilem i teraz tak: olej naprawopodobniej nie leci przez ten walek na ktorym jest gwiazda. On leci tam zza kartera;/ chyba tam gdize juz jest wal, wiec to oznacza chyba kompletna rozbiorke silnika tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jesli chcesz cos naprawiac to przede wszystkim zalatw serwisowke do tego moto. Potem zmierz rezystencje cewek impulsatorow i porownaj z serwisowka.

Wg mnie to nie problem z olejem, cos sie nagrzewa i po osiagnieciu temperatury przerywa obwod, moze modol, mopze cewki impulsatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...