Skocz do zawartości

Kask integralny z wewnętrzną blendą?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem. Z kasą zawsze jest problem. Ale na Twoim miejscu, skoro i tak chcesz wydać na kask kupę kasy, to dorzuciłabym jeszcze troszkę na Schubertha. Kaski drogie jak cholera, ale warte swojej ceny.

 

http://www.allegro.pl/item626924364_schube...y_2_sztuki.html

 

Tu jest za 1400(a to tylko 250 zł więcej, niż planujesz wydać...), bez malowania masz szanse dać jeszcze troszkę mniej.

Popieram szanowną forumowniczkę ;)

 

Używam Shubertha r1 i na prawdę trudno się o coś przyczepić. Dodatkowo przy prędkościach powyżej 200 można jeździć bez kołków w uszach. Na prawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misman

Faktycznie nie ma za dużego wyboru takich kasków. Ja po długich poszukiwaniach kupiłem HJC IS - 16.

Tu masz jego test: http://www.motogen.pl/laboratorium/testyak...is-16,art22.htm

 

Pozdrawiam

 

 

Też mam IS-16, teraz kupiłem też żonie. W tej cenie (siedem stów) trudno znaleźć integrala z blendą (pinlock opcjonalnie za dodatkowe półtorej stówy).

Gdzieś indziej już robilem krótkie zestawienie cech tego produktu:

 

- głośny, od 80 km/h zaczyna łomotać powietrze

- bez deflektora pinlock paruje

- a z deflektorem bardzo wieje po oczach

- (za) dobra :icon_mrgreen: wentylacja bez względu na ustawienie wlotów :icon_mrgreen:

- nie przewidziano fabrycznie miejsca do montażu słuchawek - trzeba dłubać styropian

- "anti-sracz" szybka rysuje się od bele_czego :roll: , już drugą wymieniłem :roll:

- blenda mało blenduje, znaczy ciemniejsza trochę mogłaby być

 

 

+/- cena taka sobie, osiem stów z pinlockiem.

 

+ integral

+ szybka antifog - ale opcjonalnie wymienna na pinlocka. Ja wybrałem pinlocka (dopłata)

+ nieciężki (1500g - ale osobiście nie czuję uciążliwości czy dyskomfortu wagowego)

+ wbudowana blenda (bardzo niesłychanie przydatna rzecz :icon_mrgreen: )

+ dobra wentylacja

+ w pełni demontowalna wyściółka

+ deflektory: wewnętrzny (nie używam, bo wieje po oczach) i dolny w standardzie

 

Jakbym miał podobne zbuki w kasku za np. 1500 PLN, to chyba dostałbym ciśnienia... A tak - taki sobie, przeciętny, gówniany kask, za relatywnie średnią kasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.co.uk/Schuberth-R1-Motorcy...93%3A1|294%3A50

 

Na innych aukcjach tego sprzedającego są też inne rozmiary. Za granicę też wysyła, za 15 funtów, ale Polski nie ma na liście, chociaż jest napisane że wysyła do unii europejskiej, więc trzeba się upewnić. Łącznie 245 funtów czyli po obecnym kursie 1200zł :)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Airoha TR1...

tak to wyglada:

http://www.bikersdirect.co.uk/Airoh-TR1-Ma...ck_0_0_HTQP.jpg

Kask nabylem od mojego zacnego wuja ktory przezucil sie na jakiegos Nolana bez szczeki, helmofon mam prawie nowke.

Moje odczucia odnosnie kasku:

- swietnie lezy na glowie, nic nie gniecie, nie kuje czy cos w tym stylu- pisze to dlatego, bo na pewnym forum wyczytalem, ze po zalozeniu kasku kolesia cisnela wysciolka w skronie - chyba kwadratowa glowe mial...

- wentylacja - dwa nawiewy z gory zamykane. Jezdzilem noca przy 5 stopniach i na postoju w korku parowalo, nie wiem czy to normalne, lecz jesli chodzi o sezon i jazde przy temp. 10oC +- dmucham i chucham i nic sie nie dzieje, jak na moje potrzeby w zupelnosci dobre nawiewy.

- mozna sciagnac dolna szczeke

- swietna opcja zamykania, nie potrafie opisac ale kask posiada tez rzepki ktore sa przydatne przy zapieciu...

- wyglad zajebisty- o gutach sie nie dykutuje

- jesli chodzi o cene to sami ocencie na allegro ok 600zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sorka Horb, ale ten HJC oglądaliśmy z kolegą, kumpel też chciał go kupić do momentu aż na żywo nie pomacaliśmy. Ogólnie uważam, że to dno, wolałbym dobrać trochę kasy i kupić coś lepszego, bo jakość wykonania, blenda i jej mechanizm to krótko mówiąc zwykła kiepska tandeta. Uważam, że cena jest nawet zbyt wysoka jak na jakość, którą sobą reprezentuje ten model HJC :lapad:

 

Nie pisałem, że to rewelacja, po prostu nie ma zbyt dużego wyboru takich kasków. Ten mi podpasował i tyle. A co do dokładania kasy zawsze jest tak maksymalna granica, której już się nie przekroczy.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że to rewelacja, po prostu nie ma zbyt dużego wyboru takich kasków. Ten mi podpasował i tyle. A co do dokładania kasy zawsze jest tak maksymalna granica, której już się nie przekroczy.

 

A ja nie chciałem urazić :wink: W każdym bądx razie kiepski kask za średnie pieniądze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Nitro 347, w Anglii kupiłem go za 450 zł razem z przesyłką, w Polsce chodzi po jakieś 700 zł. Cichy może nie jest przy dużych prędkościach ale jak za taką kasę ja jestem zadowolony.

Edytowane przez alfonso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie chciałem urazić :wink: W każdym bądx razie kiepski kask za średnie pieniądze :wink:

 

Spoko nie uraziłeś, ja się tak łatwo nie obrażam ;) . Kupiłem go za 700 zł. Tegoroczna cena jest już zdecydowanie za wysoka.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...