Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, nie będę wkładał kija w mrowisko. Ja jeżdżę w Suomy Extreme. Po ponad trzech latach użytkowania w moim Suomy nic się nie zepsuło, nie odpadło i nie odkleiło. Kask spadał mi kilka razy z motocykla i żadna szybka mi nie pękła (mimo zadrapań). Nie wiem więc zajc o jakich dwóch światach jakości wykonania piszesz. Kask ma świetną aerodynamikę a wnętrze wyścielane Alcantarą jest dla mnie najprzyjemniejsze na rynku. Nie będę nikomu udowadniał, że poza Shoei istnieją inne świetne kaski bo mi to wisi.

Może trafiła się Tobie sztuka z wtorkowej partii ;) Ja natomiast znam drugą stronę medalu-i jeżeli po dziesięciokrotnym użyciu z płetwy w Extreme schodzi farba to coś jest nie tak. Wnętrze faktycznie bardzo fajnie wykonane-zresztą Alfa Romeo też fajnie wygląda i ma super wnętrze. Tylko psuje się trochę częsciej ;) A jak radzisz sobie ze zdejmowaniem szyby? :icon_mrgreen:

Nich każdy śmiga w czym chce:)

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem końcem marca nowego XR diabolic za 1200 , ale bez gwarancji , faktury czy paragonu, karton i papiery owszem. Gość jest ze Śremu, towar odebrałem u jego brata w poznaniu, mieszkanie studenckie, a w nim pełno kombinezonów , kaski i wydechy (chyba głównie micron`a) bynajmniej możesz sie zapytać , jego gg 2741140. Kurde zapomniałem tylko nicku z allegro, bynajmniej miał też jakies powystawówki w stanie b. db. Pzdr.

 

znalazłem , to są jego aukcje http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2623015 jeśli nie ma rozmiaru to zadzwoń i sie zapytaj , ja swojego też nie znalazłem na alledrogo bo jeszcze nie był wystawiony. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, do zdejmowania szybki rzeczywiście trzeba się przyzwyczaić. Ja już wykonuje to mechanicznie i potrafię wymienić ją pewnie w niecałe pół minuty. Nie jest to takie straszne jak wydaję się na pierwszy rzut oka:) A te boczki zasłaniające mechanizm też są ok.

 

Fakt, że w Shoei szybkę wymienia się znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XR-1000, glownie dlatego ze trafilem w dobrej cenie, i jestem z niego bardzo zadowolony, zreszta o zaletach inni juz pisali.

Przy obecnych kursach walut wolalbym jednak dac 1000zl za Suomy Vandal niz 1600 za XR-1000 - moim zdaniem roznica jakosci nie uzasadnia takiej roznicy ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ciekawe, jak sie pytałem to coś kręcił , ze kupił dla siebie ale okazał sie za duży itd. czyli raczej nie chciał powiedzieć, wiec albo jakiś wał albo powystawówki ... Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XR1000 - jak dotąd zrobione w nim 3k km. Jest ok. chociaż strasznie wk... mnie pinlock:

1. Górna krawędź antyfoga wchodzi na linię wzroku i muszę przesunąć kask aby mieć normalną widoczność

2. Mam (a raczej miałem) dwa antyfogi - po jednym do szyby przyciemnianej i standardowej. Na trasę wpakowałem do tankbaga ciemną szybę z założonym antyfogiem (wszystko opakowane w folię). Antyfog "się" porysował. Generalnie cała wkładka jest cholernie podatna na zarysowania.

 

Wcześniej miałem Suomy Vandala. Po wypadku pojawił się XR1000. Gdybym teraz musiał zmienić garnek to brałbym Suomy Spec1R.

 

BTW - Cerb - jeśli bywasz w Wawie, to w Motostylu, 03-727 Warszawa, Targowa 7. Tam zazwyczaj mają wszystko.

Edytowane przez Kirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze kupilem ostatnio nowke xr-1000 od Pana ze Śremu:) Kask przyszedl z pudelkiem, papierami itd. W moim przyapdku krecil podobnie skad sa kaski.

Za nowego Shoeia zaplacilem 1000zl w malowaniu Miyu. Tak ze wydaje mi sie ze warto. Gosc powaznie podchdzi do sprawy i mozna go polecic. Ogolnie zalatwi wszelakie akcesoria na bike;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szynka

W grudniu za 800 bez Pinlocka.

@cerb

Polecam z ebay tego sprzedawce:

http://stores.shop.ebay.co.uk/RIDERSOFFSHO...634Q2ec0Q2em322

ja kupilem Whisper Strip Kit i nosek za 190 zl z przesylka wiec tyle co sam Whisper Strip Kit u nas, wysylka kosztuje 2.50 Funta - paczka doszla w 4 dni wiec szybciej niz z allegro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy jakosc wykonania tych kasków pochodzączych od tajemniczych gości z alledrogo jest taka sama jak tych ze sklepow ;)

 

i wogole skad maja taki tani towar

 

jesli są takie same to otwieram sklep szoja :D

 

czysty zysk, kupuje za tysiac sprzedaje za dwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o bezpieczenstwie to podaje link do strony z rankingiem kaskow: http://sharp.direct.gov.uk/ - mozna sobie porownac gwiazdki. Omawiany tu shoei - 3 gwiazdki. Nie wiem na ile wiarygodne te testy albo co jest z tymi kaskami skoro moj Lazer LZ6 ma 5 gwiazdek, a zaplacilem za niego 270zl. Czyzby powyzej tej ceny placilo sie za pinlocka, wyciszenie, spojler, firme i inne bajery??? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Sharpem jest taki ze nie wiadomo jak te gwiazdki sa przyznawane, oprocz tego ze obiektywnie :)

Z tego co ktos kiedyś od nich wyciągnął to nie testują uderzeń w część szczękową, które wedlug raportu Hurta stanowią 35% uszkodzeń.

Jak poszukasz na preclach to byl watek o bardziej szczegolowych zastrzezeniach w stosunku do ich sposobu testowania, a w szczegolnosci interpretacji wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...