Skocz do zawartości

Idzie wiosna, będą warzywa!


ścinacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam będzie długo :wink: :

 

w ostatnim czasie coraz więcej w niej takich co to wrócili z irlandii z 10-letnim plastikiem 150KM, a teraz próbują się pokazać ziomalom.

Napisałem przecież, że mam na mysli motocyklistów a nie debil na 2oo. Tych drugich żadna akcja bilboardowa niestety nie zreformuje. Co gorsza debili przybywa też wśród kierowców samochodów.

 

może dla tych, którzy korzystają z 2oo od lat jet to przykre, ale taka prawda; coraz większa część motocyklistów na drogach ma niewielkie bądź żadne doświadczenie, za to maszynę o 2x większej mocy od swojego iq

Nie trzeba jeździć od lat żeby mieć choć trochę oleju w głowie. Ja prawko zrobiłem w grudniu. Od lutego/marca jeżdżę. Póki co nakulałem bardzo niewiele ale mam świadomość swoich umiejętności (i wszystkich braków) i stosuje prostą zasadę - JEŹDZIJ WOLNIEJ NIŻ MYŚLISZ. MYŚL SZYBCIEJ NIŻ JEŹDZISZ. Jeśli zaś chodzi o wypadki - Jeśli z powodu własnej głupoty zgnie jakiś pajac na 2oo to wybaczcie ale płakać po nim nie będę. Prawo selekcji naturalnej. Przynajmiej oczyści świat ze swojego wadliwego DNA. Każdy cośtam między uszami ma i powinien tego używać.

 

po trzecie wreszcie przydałoby się nam, motocyklistom, nieco samokrytyki: kto jeździ przepisowo? praktycznie nikt. więc za większość tych wymuszeń pierwszeństwa itp niebezpiecznych zachowań puszkarzy jesteśmy sami w pewnym stopniu współodpowiedzialni

Tu się z tobą zgodzę. Większość z nas przekracza prędkość. Kierowcy samochodów też to robią. Jest ich w dodatku dużo więcej i ich wykroczenie jest bardziej niebezpieczne. Motocyklista stanowi zagrożenie głównie dla siebie samego, samochód to większa masa żelastwa i dużo groźniejsza bo zazwyczaj oprócz kierowcy cierpi ktoś jeszcze. Dlatego tak jak napisałem - nie zgadzam się z taką akcją W TAKIEJ FORMIE, co nie znaczy, że nie zgadzam się z nią wcale. Tak jak napisałem, plakaty o ogólnej wymowie są jak najbardziej na wielki +. Wartoby jednak tą akcja objąć wszystkich kierowców i zwrócić uwagę wszystkich użytkowników dróg, bo "używać wyobraźni" muszą wszyscy. Z jednej strony "wariacie na motorze - życie masz tylko jedno i urodziłeś się bez części zamiennych" z drugiej strony "kierowco patrz w lusterka, używaj kierunkowskazów" itd.

 

Artykuł

"Z kolei w 2005 r. doszło do ponad 1,7 tys. wypadków z udziałem motocyklistów (byli oni sprawcami 820 z nich)"

Czyli jakby nie patrzeć jest jednak "przewaga" kierowców samochodów. Ale masz rację - niewielka, i nie jest to żadne pocieszenie.

 

....Wg mnie akcja jest trafiona na ponad 90%. Plakaty są całkiem, całkiem - nawet ten z warzywkiem.

Owszem, niektóre są ok. Ten z warzywkiem akurat jest obraźliwy ale klilka jest całkiem dobrych.

 

Kampania jest lekko przewrotna, lekko dobitna, kierowana do potencjalnych "dawców" (nie znoszę tego słowa, ale się przyjęło, niech będzie) - ale plakaty będą widzieć też puszkarze, MOŻE i w tym kierunku coś to da.

Obawiam się niestety, że da tylko tyle, iż zaogni jedynie antagonizmy pomiędzy motocyklistami a samochodziarzami i utrwali stereotyp tfu.. "dawcy".

 

Nie odbieraj tej akcji jako obrazę Twojej szanownej osoby, przestań postrzegać motocyklistów jako grupę uprzywilejowaną. Jeżeli zgłaszasz VETO, to weź się sam zorganizuj i wymyśl projekt kampanii, która Twoim zdaniem mogłaby być odpowiednia i prześlij gdzie trzeba, uzasadnij i nie marudź. Krzykaczy zawsze pełno, a jak samemu wziąć tyłek w troki i coś zrobić - amba.

Nie odbieram. Nie jestem aż takim narcyzem :wink: Uważam, że wszystkich użytkowników dróg powinno sie traktować tak samo. Jeżeli robi sie jakąś akcję piętnującą pewne zachowania to moim zdaniem nie powinno się jej robić tak wybiórczo. Jak napisałem wyżej, motocyklista stanowi zagrożenie przede wszystkim dla siebie. Dużo groźniejszy jest przekraczający prędkość samochód. A jeżeli już robi się jakąs akcję to wartoby pomyśleć o jej ewentualnych negatywnych skutkach.

I nie zarzucaj mi prosze nicnierobienia. Swego czasu byłem członkiem zarządu w stowarzyszeniu, które działało na rzecz rozwoju Warszawy. M.in. organizowaliśmy konsultacje w sprawie przebudowy trasy kolejowej E65 Warszawa-Gdańsk i opiniowaliśmy projekty przebudowy przejazdów kolejowych na bezpieczniejsze. Angażowaliśmy się w projekty budowania terenów rekreacyjnych dla dzieciaków i młodzieży (bezpieczne place zabaw, boiska) żeby nie biegały po ulicach itp.

 

A jeśli chodzi o hasło na bilboard: JEDŹ WOLNIEJ NIŻ MYŚLISZ. MYŚL SZYBCIEJ NIŻ JEŹDZISZ. Uniwersalne i treściwe.

 

A wyzywanie niebieskich od tępaków to rzeczywiście poziom...

OK. Przegiąłem. Przepraszam.

 

Masz pretensje do całego świata innych użytkowników dróg, że jazdę na motocyklu Tobie utrudniają - przestań jeździć, może lepiej się poczujesz. wiem, złośliwe, ale jedyna rada logiczna, jaka mi się nasunęła.

Nie mam do nikogo pretensji. debili na drodze omijam z daleka i rozkoszuję się jazdą. :crossy:

 

Nie unoś się i nie bierz odpowiedzialności za cały świat motocyklowy, bo nie podołasz.

Nie biorę. Każdy myśli za siebie. napiasłem juz powyżej - jak ktoś sie na drodze rozwali z własnej winy to płakać po nim nie będę. I nie ważne czym jechał. Byleby nie zabierał do grobu ze sobą nikogo więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już czekam jak na wyjściu z pracy ktoś mnie spyta czy będę warzywem :)

 

nota bene w zeszlym tygodniu jak wychodzilem w motogarniaku z pracy to jedna wielce zaaferowana kolezanka spytała mnie z przekąsem czy jestem dawcą... na moje zdziwenie odpowiedziała... "no nie wiesz? motocykle są wszędzie, patrz w lusterka"... na co pozostało mi tylko stwierdzić... "no właśnie... patrz w lusterka"

 

tak więc każdy rozumie jak chce i nie ma co się unosić. dla mnie plakat z warzywem obraźliwy nie jest, bo mnie nie dotyczy, choć uczucia mam mieszane co do tej propozycji

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież, że mam na mysli motocyklistów a nie debil na 2oo. (...)

 

niby tak, ale zgodnie z definicją słownikową motocyklistą jest każdy kierujący motocyklem. nie ma sensu wszczynanie kolejnej potyczki o "prawdziwego motocyklistę" w odróżnieniu od pozostałych, czy to lanserów czy innych niepoważnych ludzi

 

a propos statystyk: to, że policja w naszym kraju uznaje blisko połowę wypadków z udziałem motocykli za spowodowane przez nie wcale nie oznacza, że to jest prawda. w cywilizowanych krajach znacznie rzadziej stosuje się takie wyjaśnienia-wytrychy jak "niedostosowanie prędkości" itp, które zdaniem naszych gliniarzy tłumaczą 97% wypadków :P

 

ja już czekam jak na wyjściu z pracy ktoś mnie spyta czy będę warzywem :)

 

a ja nie. właściciel firmy ma gsx600r i czasami parkuje pod drzwiami biura. głupich odzywek nie stwierdzono :icon_twisted:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda wrzywek bedzie troche w tym sezonie, a nawet trupów co zresztą już widać - co chwile sie słyszy o jakimś wypadkach, a szczególnie tych dotyczących nowicjuszy, który dopiero co wsiedli na motocykl. Jednak co sie dziwić jak nawet na forum jest wielu doradców typu masz olej w głowie to i z 1000 sobie poradzisz.

 

pozdro

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którym akcja się nie podoba i najwięcej krzyczą, proponuję stworzenie własnego projektu. Jest przecież taka możliwość na www.uzyjwyobrazni.pl

Pojawiło się dużo niepochlebnych komentarzy na temat akcji, a projektu, który wyszedł od motocyklistów jeszcze nie widziałem.

Może zrobić konkurs na plakat na forum? Nagrodą będzie satysfakcja, że nasz plakat pokazują w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodnie kampanie są bardziej obrazowe

 

Faktycznie coś w tym jest. Od siebie dorzucę, że można podobną akcję oprzeć na pozytywnych emocjach. Nie tylko na naganie, karze, agresji i złości. A dalej pouczaniu. W zeszłym roku pstryknąłem taką fotkę w Luksemburgu:

 

http://yfrog.com/5qmotoj

 

Można? Tak. I przekaz jest zrozumiały również dla osób nie władających językiem francuskim.

 

Z drugiej strony akcja o której rozmawiacie ma swoje logiczne podłoże. Niby wzbudza złe nastawienie wobec motocyklistów. Owszem i to jest zbędne. Ale z drugiej strony masa motocyklistów łamie przepisy. I jeździ naprawdę opierając się na szczęściu i życzliwości niebios. Najczęściej twierdząc że jest doskonałym kierowcą. Ale nadal jest to nielegalne. Niedawno sąd w Łodzi orzekł winę motocyklisty w zderzeniu, kiedy to katamaran zajechał drogę (zmienił pas na dwupasmówce) tak że doszło do zderzenia. Tylko że motocyklista jechał z nadmierną, niedozwoloną prędkością. Efekt? Jego wina. Sam byłem zbulwersowany słysząc tego relację. Ale z drugiej strony: decydując się na nadmierna prędkość i łamiąc przepisy nie mogę liczyć na dobre nastawienie osób stojących z boku i życzliwość Policji.

 

Napisałem przecież, że mam na mysli motocyklistów a nie debil na 2oo.

 

A jak definiujesz różnice? Powiedzmy że jak mam na 3 pasmówce w mieście ograniczenie do 70. Od jakiej prędkości staję się debilem?

 

Jeśli zaś chodzi o wypadki - Jeśli z powodu własnej głupoty zgnie jakiś pajac na 2oo to wybaczcie ale płakać po nim nie będę. Prawo selekcji naturalnej. Przynajmiej oczyści świat ze swojego wadliwego DNA. Każdy cośtam między uszami ma i powinien tego używać.

 

To dobry postulat.

Tak samo dobre jest przyznanie że kiedy motocyklista ma wypadek, to ma spore szanse zrobić krzywdę nie tylko sobie ale i całkiem przypadkowym osobą. Nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wielu tu ludzi jest chyba niedowartosciowana czy cos. Nieraz pisano, ze w Polsce zamias karac to powinny byc bloki reklamowe w tv, jakies akcje .... Teraz cos sie pojawia i nie mam pojecia czemu wielu obrazonych, albo czuje sie szykanowana. Moim zdaniem akcje dobre, w miare ostre, ale dlaczego maja motocyklistow za takich a nie innych wszyscy wiedza, wiec moze do kilku dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wielu tu ludzi jest chyba niedowartosciowana czy cos. ...........

nie tylko tu :wink:

http://www.bikers.pl/aktualnosci,0,81,215,...warzywa___.html

 

i najlepszy jest jeden komentarz do tego artykułu

 

"""""Jakie wy delikatne panienki jestescie....

 

 

No tak, kontrowersyjne tylko dla tych, ktorym sie nie podoba. Nagle hardcorowi motocyklisci staja sie delikatnymi panienkami, ktorych mozna obrazic rysunkiem...""""

Edytowane przez jacek_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

Jednak gdyby jednocześnie były plakaty mówiące: kierowco, motocyklista to też człowiek

to było trochę lepiej. Niestety, ja już odebrałem kilka telefonów od znajomych z pytaniem kiedy sprzedaję motocykl, właśnie po tych artykułach :(

Większość moich znajomych odbiera to tak, że jest to akcja mająca na celu uświadomić motocyklistom że jazda na motocyklu jest ZŁA.

Zapytajcie swoich znajomych :)

 

Ciekawy jestem dlaczego w tych wszystkich artykułach nie pisze się że:

 

Mamy zatem wzrost liczby motocykli na polskich drogach o ponad 40 %. W tym samym czasie liczba zabitych motocyklistów spada z 215 w roku 2007 do 193 w roku 2008, czyli mówimy tutaj o spadku o ponad 11%.

 

Albo o tym że:

ponad 70% WSZYSTKICH wypadków nastąpiło z winy kierowców samochodów osobowych.

 

Oraz że współczynnik WINNYCH wypadkom dla:

motocykli wynosi 0,12%

samochodów wynosi 0,20%

 

Co znaczy, że statystycznie częściej wypadki powodują kierowcy samochodów a nie motocykli.

 

Motocykliści byli winni w 953 wypadkach

Kierowcy samochodów byli winni w 29445 wypadkach

 

Inną, faktycznie bardzo ważną sprawą jest, że najwięcej wypadków motocyklistów, spowodowanych było przez nadmierną prędkość, aż 552 wypadki z 953. To bardzo dużo!

 

Jednocześnie znaczy to, że rzadko popełniamy inne błędy, jak nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nie ustąpienie pierwszeństwa.

 

Co innego kierowcy samochodów w starciu z motocyklami. W tych starciach najczęściej kierowcy aut, nie ustępują pierwszeństwa.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już:

http://www.tvn24.pl/12690,1595998,0,1,idzi...,wiadomosc.html

 

No do kuźwy biedy, akcja miała się nazywać "Użyj wyobraźni" a już poszła fama, że oficjalnie nazywa się "Idzie wiosna, Będą warzywa" i na tym zostanie. Jestem pewien, że nic dobrego to nie zdziała, pozostałe plakaty były dobre, a przeszedł ten najgłupszy. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak definiujesz różnice? Powiedzmy że jak mam na 3 pasmówce w mieście ograniczenie do 70. Od jakiej prędkości staję się debilem?

A do jakiej prędkości twój czas reakcji (mieszczący się zazwyczaj w przedziale ok 0,5-1 sekundy) pozwala Ci reagować na zmieniającą się sytację na drodze w sposób spokojny, świadomy, niezagrażający bezpieczeństwu?

A powyżej jakiej prędkości hipotetyczny Ździsiu Rajder nie zdoła wyhamować w danych warunkach, uniknąć kolizji ze zmieniającym nagle pas samochodem czy wyjeżdżającym z bocznej uliczki pojazdem, albo dzieckiem wybiegającym nagle na jezdnię prosto pod jego koła?

 

JEDŹ WOLNIEJ NIŻ MYŚLISZ - MYŚL SZYBCIEJ NIŻ JEDZIESZ - złote hasło z cytowanej wcześniej książki "Motocyklista doskonały". Właśnie kończę ją czytać. I ćwiczę, ćwiczę, ćwiczę...

 

To dobry postulat.

Tak samo dobre jest przyznanie że kiedy motocyklista ma wypadek, to ma spore szanse zrobić krzywdę nie tylko sobie ale i całkiem przypadkowym osobą. Nie sądzisz?

Owszem ma. Tak samo jak każdy inny kierowca dowolnego typu pojazdu. Jednak przypadku kolizji z dwuśladem zazwyczaj sam odnosi dużo większe obrażenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dokładniejszym zapoznaniu sie z tą akcją jestem nawet zadowolony że Polska policja coś tam kombinuje aby było bezpieczniej....

Apropo tego warzywka wolałbym być pomidorkiem :cool:

"...Pi**dol dwulicowców, fałszywi koledzy

Cieszą ryj jak Cię widzą, po czym wbiją nóż w plecy

Poszukiwacze hecy, w głowach mają pusto

Patrząc na gó*no w kiblu, pewnie myślą, że to lustro..."

my-penis-and-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz do niedawna w opinii wielu ludzi byliśmy tfu "dawcami" (nienawidzę tego określenia). Od wczoraj jesteśmy "warzywami". Przez jeden projekt bilboardu. :banghead: Mam nadzieję, że ten jeden z warzywem nie wejdzie do uzytku. Inne sa ok, zwłaszcza te o bardziej ogólnej wymowie, ale tej jeden może narobić więcej złego niż dobrego.

 

Jeżeli wejdzie to rozpoczne bojkot, ot co.

Będę jeździł środkiem pasa idealnie zgodnie z ograniczeniami prędkości a za oparcie pasażera zatkne sobie flagę z napisem "Nie jestem warzywem". :icon_twisted:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...