Skocz do zawartości

Idzie wiosna, będą warzywa!


ścinacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tu bym akurat dorysował do tego auta znaczek BMW, wielu sie napewno zgodzi D.gif

a wpierdol chciał??

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a my z LYsYm w sobotę przechodząc koło sklepu warzywniczego zastanawialiśmy się czy mają szybki do XR-1000....

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie..bedzie program.. ;)))))

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1597814,0,,mo...,wiadomosc.html

 

A jakie rozbudowane odpowiedzi w tej sondzie na stronie :banghead:

"Czy tak wyrazista kampania społeczna zwiększy bezpieczeństwo na drogach?

Tak, ma szansę trafić do motocyklistów

Nie, motocykliści i tak będą szaleć"

 

Jak byś nie odpowiedział dupa z tyłu, bo jeśli "tak" to jest to oczywiste poparcie dla akcji, która jak przedstawiają dziennikarzyny nadal nazywa się "idzie wiosna ...." i jak wynika z odpowiedzi ma trafić tylko do nas, a jeśli "nie" to potwierdzenie, że motocykliści szaleją na ulicach i szaleć będą.

Łapy opadają

 

ol_marcino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem dumny tego, że jestem dawcą!

Nawet mam stosowną legitymację...

 

 

...oddam jeszcze kilka litrów krwi i będę mógł za darmochę MPK jeździć :D :D :D

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na portalach pojawiły się newsy o reakcji motocyklistów na kampanię warzywną:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci_d...iem,1298810,415

 

Niektórzy motocykliści nie kryli oburzenia zarzucając stróżom prawa brak dystansu i "wrzucanie wszystkich do jednego worka". Wokół kampanii społecznej narosła medialna wrzawa, po wielu głosach krytyki policja zdecydowała się zrezygnować z kontrowersyjnego, acz dającego do myślenia, hasła.

(...)

W internecie pojawił się więc nowy plakat przygotowany przez fanów jednośladów. Jego hasło przewodnie brzmi "Nie bądź burakiem! Motocykliści wrócili na drogi. Patrz w lusterka". Faktem jest, że do wielu wypadków z udziałem motocyklisty dochodzi po zajechaniu mu drogi przez kierowcę samochodu osobowego.

 

http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/v/h...rak_3288700.jpg

 

Nie jest źle, choć mogłoby być lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co pie......ić , hasło z warzywami beznadziejne , całe szczęście źe ktoś przejrzał na oczy . Ciekawe co wynyślą do następnej części akcji kierowanej do młodych kierowców? Moźe jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcje promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym są powszechne na całym świecie i słuszne nie w tym rzecz że pały kręcą jakieś tam ruchy. Forma zwala z nóg ale miało być czytelnie:-) Ja generalnie uważam że ta akcja jest odbiciem ogólnego podejścia do motocykli w Polsce. Drogi są dziurawe, źle oznakowane ,malowane pasy ,zapadnięte studzienki kanalizacyjne ,wysokie krawężniki są przynajmniej utrudnienem dla kierowcy A jeśli nie zagrożeniem zdrowia. Ostatnio jechałem do Leszna z Poznania ktoś tam ustawił słupki za Śmiglem Słupki żeby samochodziarze na stawali na pasie awaryjnym np czy ten debil zdaje sobie sprawę że można np złapać gumę jadąc komarkiem i zabić się o ten słupek?? u nas w posen jest wyjaxd z salonu Porsche wolny pas oddzielony od drogi wysokim gumowym krawężnikiem o to się też można zabić Byłem na pogrzebie chłopaka z Mohersów w zeszły piątek koleś omijając rowerzystę co mu się przewrócił przed kołem uderzył w krawężnik i skutkiem czego głową w słup i zginął. A słupki i łańcuchy żeby piesi nie przechodzili w innym miejscu niż pasy wytyczone??? I te przykłądy pułapek stawianych w majestaci prawa można by mnożyc. Morał jest jeden człowiekowi na poziomie umiejącemu czytać wystarczy postawić znak debila nie powstrzymają ani plakaty ani słupki ani łańcuchy więc po co je stawiać??? Pamiętam jak byłem w Norwegii zdumiewające jest to że jest tam znak 80 wszyscy zwalnają do 75 km/h

jechaliśmy samochodem z norwegiem kolega polak prowadził no i na znaku 40 jechał jak to u nas ludzie czynią 50 parę A ten Norweg do niego że ma zwolnić bo będzie zmuszony powiadomić policję bo to jest droga dookoła osiedla i naraża ludzi na niebezpieczeństwo. Brak odpowiedzialności, zmęczenie, głupota , nieznajomość przepisów RD - znam laskę co przejeżdza przez krzyżówki zamykając oczy bo zdała na prawko w pradawnych czasach systemem zestaw 1 put 1 ab itd. Boi się wiec zamyka oczy jak na krzyzówce się coś dzieje z przy czym nawykowa wiedza umyka. Ale przede wszystkim jeśli chodzi o nasze drogi problem jest w chamstwie i tym że ludzie odreagowują kompleksy będąc np panami 4 kółek. Ale i z naszymi kolegami nie jest lepiej. Widzę ludzi jeżdzących na jednym kole po mieście latających miedzy pasami bez kierunków itd itp Nie da się ukryć że nasze nieskonsolidowane i niejednorodne stowarzyszenie posiadaczy 2 kółek pracuje na część złej sławy jaką się cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akcja jest słuszna. Hasło niefortunne tak samo jak i określenie dawcy. Myślę że twórca nie miał na celu obrażania czy tez "odświeżania ran" motocyklistów "w stanie spoczynku". Cel był zaszokować i kiedy pierwszy raz zobaczyłem plakat, to taki efekt we mnie wystąpił.

W wielu wypowiedziach pojawiły się teksty o głupcach na ścigach, niewyszkolonych motocyklistach itp. I wszędzie 3 osoba liczby mnogiej: Oni. (Wielu się ze mną nie zgodzi) A może trzeba zacząć od siebie. Jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Sami przekraczamy prędkość, przeceniamy własne umiejętności

KingRider dobrze napisał "...Kto jest w końcu tym wyidealizowanym PRAWDZIWYM motocyklistą? gdzie zaciera się granica między PRAWDZIWYM a NIEPRAWDZIWYM?..." Oni to ci nieprawdziwi? A My to pewnie prawdziwi ? Te podziały nie maja sensu. Dle mnie istotne jest posiadanie prawa jazdy (nie mówie tu o stopniu wyszkolenia, gdyż wszyscy wiedzą jakie one jest. Lepsze lub gorsze. Według prawa kierujący pojazdem bez licencji naraża się na o wiele gorsze konsekwencje niż kierującuy z uprawnieniami.

Jeżeli akcja uratuje choć jedno życie (oczywiście nie będziemy o tym wiedzieć), kosztem nazywania motocyklistów warzywami, dawcami, to myśle że warto.

Wszystkim życzę szerokości i doczekania motocyklowej emerytury.

Edytowane przez drzewulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...