Skocz do zawartości

Idzie wiosna, będą warzywa!


ścinacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy koledzy wypowiadający się na ten temat kompletnie nie rozumieją istoty problemu. Nie chodzi o to czy motocykliści łamią przepisy, w Polsce przepisy łamie 99% wszystkich użytkowników dróg od kierowców tirów do rowerzystów czy pieszych. Problemem jest nieskuteczna a wręcz szkodliwa forma przekazu. Przykład:

Co powiecie na akcję marketingowa na terenie Niemiec gdzie na bilbordach zamieszczono by hasła:

 

POLACY NIE KRADNIJCIE NASZYCH SAMOCHODÓW !!!

POLACY NIE KRADNIJCIE W NASZYCH SKLEPACH !!!

POLACY NIE OKRADAJCIE NASZYCH DOMÓW !!!

POLACY NIE ZABIJAJCIE NASZYCH OBYWATELI !!!

POLACY NIE GWAŁCICIE NASZYCH KOBIET !!!

 

Przecież Polacy kradną w Niemczech, nie wszyscy, ale kradną. Obywatele polscy popełniają różne przestępstwa na terenie Niemiec. I argument: "może polski bandzior jak zobaczy taki bilbord to nie okradnie domu Helmutowi" do mnie nie przemawia. Czy wg Was taka kampania przyniesie pozytywny skutek czy tylko pogłębi niechęć i odświeży niesprawiedliwe stereotypy?

PS.

Moje zdanie na temat tej akcji wyraziłem we wcześniejszych postach.

Piotrek

 

I tu znowu popieram. Ludzie, kampania ma byc pouczajaca! Moze w pewien sposob szokowac ale ma przede wszystkim uczyc! Spojrzcie na te angielskie filmiki: pelno tam krwi i trupow. I OK, ma to byc zeby ludzie byli zszokowani i czegos ich to nauczylo. Ale nie mozna za grzechy pewnej zawezonej grupy UZYTKOWNIKOW MOTOCYKLA nazywac motocyklistow jezdzacymi warzywami. To chore.

 

A co do Hondzi. Przerazaja mnie tacy ludzie, co na drodze chca byc najmadrzejsi. Czlowieku, ktos chce sie zabic to niech sie zabije! Ty nie jestes policjantem zeby go scigac! Cofnales sie mentalnie do czasow PRL-u i Sluzby Bezpieczenstwa! Lecz sie!

Edytowane przez wachu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest piękny filmik o "uprzejmości" użytkowania samochodu:/

 

 

 

No i???

Na ten filmik jakiś samochodziarz znajdzie 10 innych , które pokażą motocyklistę popełniającego wykroczenie. Ochłoń!

 

Nie o to chodzi, aby się wzajemnie na siebie szczuć i podsycać antagonizmy :banghead:

 

Gwoli ścisłości-jestem zniesmaczona i oburzona tą konretną akcją policji wymierzoną bardziej lub mniej świadomie w naszym kierunku ( za moje m.in.pieniądze). Kampania ta ma w moim odczuciu wydźwięk negatywny. Policja nabija sobie w ten sposób punkty u społeczeństwa, "zobaczcie coś robimy"szkoda tylko, że opiera się to na zasadzie, "dużo szumu - mało działania". Nie zdają sobie przy okazji sprawy, że grupą docelową nie są wcale 20stokilkuletni gówniarze bez PJ zapylający na gumie w środku miasta (bo taki musiałby dostać między oczy, aby zrozumieć), ale zwyczajny zjadacz chleba. Dla takiego motor jest zawsze szybki i niebezpieczny, i nie będzie zastanawiać się czy ta osoba w kasku to nieodpowiedzialny gówniarz czy matka dwójki dzieci. Na motocyklu wszyscy stają się dla niech do siebie podobni tj. nieodpowiedzialni wariaci...

Patrząc na problem z drugiej strony....

nie róbmy z siebie świętych krów i nie bądżmy hipokrytami. Zostaliśmy wrzuceni wszyscy do jednego worka (bo tak prościej, wygodniej ), ale sami mamy prawo resztę tam umieszczać?! Ilu z nas jeździ zgodnie z przepisami, ilu z nas zasiada za kierownicą samochodu???

 

 

Kolego Dalto policja niech się bierze za WSZYSTKICH uczestników ruchu drogowego, bez wyróżniania i promowania. Obojętne czy będą to kierowcy aut, motocykli, piesi, powożący zaprzęgiem, traktorzyści...wszyscy bezwzględnie powinni starać się dostosowywać do reguł i warunków panujących na drodze; wszycy bez wyjątku. (to a`propos twojego wcześniejszego postu).

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta akcja coś się spopularyzowała, trąbią w TV, radio. Wczoraj jechałam samochodem i w radiu zaczęto mówić, że wyjechały warzywa na drogi a najlepszym przykładem podają jest Pan, który w niedziele jechał motocyklem 250km/h po czym złapała go policja i jak się okazało nie posiadał kwita na A, dodatkowo był w stanie upojenia, a mało tego rok temu stracił prawko na kat. B.

Coraz więcej jest takich Deb*** i później się dziwić, że leci taka a nie inna opinia po motocyklistach. Z drugiej zaś strony jest multum palantów co po pijaku jeżdżą samochodami a nie trąbi się o nich aż tak jak o motocyklistach.

Ciężka sprawa jednym słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem dziś na pocztę ....

hmmmmmm

 

http://w844.wrzuta.pl/obraz/powieksz/7OzsKh9zkAJ

 

:icon_biggrin: DOBRE :icon_biggrin:

 

Ja tam się stosuję do uwagi poniżej rysunku :bigrazz:

 

Cała ta akcja coś się spopularyzowała, trąbią w TV, radio. Wczoraj jechałam samochodem i w radiu zaczęto mówić, że wyjechały warzywa na drogi a najlepszym przykładem podają jest Pan, który w niedziele jechał motocyklem 250km/h po czym złapała go policja i jak się okazało nie posiadał kwita na A, dodatkowo był w stanie upojenia, a mało tego rok temu stracił prawko na kat. B.

 

Najlepej to mieć wy*ebane :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alpach szwajsarskich co kawałek stoi przy drodze TAKI plakacik. Bardziej przemawia taka forma ostrzeżenia niż przyrównywanie biker`ów do marchewek... Napis wskazuje na dbałość o motocyklistów a nie na wrogość do tej grupy społecznej.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy koledzy wypowiadający się na ten temat kompletnie nie rozumieją istoty problemu. Nie chodzi o to czy motocykliści łamią przepisy, w Polsce przepisy łamie 99% wszystkich użytkowników dróg od kierowców tirów do rowerzystów czy pieszych. Problemem jest nieskuteczna a wręcz szkodliwa forma przekazu. Przykład:

Co powiecie na akcję marketingowa na terenie Niemiec gdzie na bilbordach zamieszczono by hasła:

 

POLACY NIE KRADNIJCIE NASZYCH SAMOCHODÓW !!!

POLACY NIE KRADNIJCIE W NASZYCH SKLEPACH !!!

POLACY NIE OKRADAJCIE NASZYCH DOMÓW !!!

POLACY NIE ZABIJAJCIE NASZYCH OBYWATELI !!!

POLACY NIE GWAŁCICIE NASZYCH KOBIET !!!

 

Przecież Polacy kradną w Niemczech, nie wszyscy, ale kradną. Obywatele polscy popełniają różne przestępstwa na terenie Niemiec. I argument: "może polski bandzior jak zobaczy taki bilbord to nie okradnie domu Helmutowi" do mnie nie przemawia. Czy wg Was taka kampania przyniesie pozytywny skutek czy tylko pogłębi niechęć i odświeży niesprawiedliwe stereotypy?

PS.

Moje zdanie na temat tej akcji wyraziłem we wcześniejszych postach.

Piotrek

 

:clap: Samo sedno. :notworthy:

 

Zauważcie, że zamiast zewrzeć szeregi i wystąpić z jakimś stanowiskiem (choćby podpisać się pod petycją stronę wcześniej), zaczynacie kłócić się na tematy poboczne... Tak, powiedziałem 'zaczynacie' nie modne 'zaczynamy', bo ja się kłócić nie będę, więc się do szacownego grona nie zaliczam. Tak jak nie zaliczam się do grona drogowych debili, chociaż zdarza mi się łamać przepisy kodeksu drogowego. Staram się tego nie robić, ale i tak mogę kiedyś skończyć jako warzywo... nic nie poradzę, że nie mam strefy zgniotu.

 

Ta kampania nie jest skierowana do mnie, chociaż inaczej uważają moi znajomi, współpracownicy i rodzina. To z nimi mnie Policja zostawiła, ja muszę z nimi dyskutować na tematy 'motocyklowe' (np. A ile wyciąga? A zapisałeś już komuś wątrobę?). Ja chcę tylko dojechać do pracy, wrócić, a czasem zrobić wypad dla przyjemności. Więc droga Policjo, serdeczne dzięki za zrobienie ze mnie public enemy.

Edytowane przez sabestian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc do pracy słyszę na CymbałRadio tekst ... Uwaga mobilki w Stoku Lackim na zakręcie warzywka suszą ... drugi pyta ... jakie warzywka ... Nnooo, misie na motocyklach suszą.

Tak oto głupia akcja obraca się przeciw pomysłodawcom, teraz misie na hulajnogach zostały warzywkami z suszarką :icon_mrgreen:

 

Akcja jest głupia i antagonizująca jesze bardziej kierowców puszek i bickerów. Jak się nie potrafi to się kupuje licencję lub jeszcze lepiej gotowe filmiki u tych co potrafią czyli u angoli.

Tylko że się nie da wtedy na tym tyle zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy koledzy wypowiadający się na ten temat kompletnie nie rozumieją istoty problemu. Nie chodzi o to czy motocykliści łamią przepisy, w Polsce przepisy łamie 99% wszystkich użytkowników dróg od kierowców tirów do rowerzystów czy pieszych. Problemem jest nieskuteczna a wręcz szkodliwa forma przekazu. Przykład:

Co powiecie na akcję marketingowa na terenie Niemiec gdzie na bilbordach zamieszczono by hasła:

 

POLACY NIE KRADNIJCIE NASZYCH SAMOCHODÓW !!!

POLACY NIE KRADNIJCIE W NASZYCH SKLEPACH !!!

POLACY NIE OKRADAJCIE NASZYCH DOMÓW !!!

POLACY NIE ZABIJAJCIE NASZYCH OBYWATELI !!!

POLACY NIE GWAŁCICIE NASZYCH KOBIET !!!

 

Przecież Polacy kradną w Niemczech, nie wszyscy, ale kradną. Obywatele polscy popełniają różne przestępstwa na terenie Niemiec. I argument: "może polski bandzior jak zobaczy taki bilbord to nie okradnie domu Helmutowi" do mnie nie przemawia. Czy wg Was taka kampania przyniesie pozytywny skutek czy tylko pogłębi niechęć i odświeży niesprawiedliwe stereotypy?

PS.

Moje zdanie na temat tej akcji wyraziłem we wcześniejszych postach.

Piotrek

 

Takie stereotypy bardzo mnie kiedyś denerwowały. Kilka lat temu jednak wysyłałem Polaków do pracy w Irlandii. Wtedy przekonałem się, że na wszystkie zasłużyliśmy.

Oczywiście negatywne stereotypy o Polakach inne są w Irandii a inne w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...