Skocz do zawartości

samohamowność po zdjęciu z obrotów


Głodzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to sądzisz że samohamowność może być tylko powiązana z hamowaniem silnikiem ?? Co prawda nie wiem co ma hamowanie silnikiem do grawitacji ale myślę że samohamowność może być wywołana np. zużyciem łożysk.... To się chyba nazywa zużycie materiału a bardziej zmęczenie materiału :biggrin: O tym słyszałeś ??

Bo jeśli nie to tak jakby było Ci wszystko jedno czy rama Twojego moto jest wykonana z metalu czy z drewna :icon_biggrin: I może się okazać że jeździsz na drewnianym moto :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje myśli biegną jakimiś dziwnymi torami, myślałeś o specjalistycznej pomocy? Jakie łożyska? Tekstu z grawitacją też widzę nie zrozumiałeś, bo chciałem Ci uzmysłowić że nie znasz podstawowych praw fizyki.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. No nieźle.....ziomek nie pękaj, jak odejmiesz gaz to każdy silnik hamuje. Jest to zjawisko normalne i bardzo pożądane, nie potrafię jeździć bez hamowania silnikiem. Byś zobaczył jak hamują duże silniki widlaste V2 to byś się zdziwił. Tam gdzie normalnym rzędowym moto używasz hamulców przy dojeżdżaniu do świateł to na takim odcinku drogi mogę się prawie zatrzymać korzystając tylko z silnika w HD. Krótko mówiąc - wskazówka obrotomierza szybciej schodzi w dół przy hamowaniu niż wspina się przy przyspieszaniu. :biggrin: No i czasem pierdnie w wydech więc dodatkowa atrakcja. A rzadko kręcę więcej niż 3500RPM.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sądzisz że samohamowność może być tylko powiązana z hamowaniem silnikiem ?? Co prawda nie wiem co ma hamowanie silnikiem do grawitacji ale myślę że samohamowność może być wywołana np. zużyciem łożysk.... To się chyba nazywa zużycie materiału a bardziej zmęczenie materiału :biggrin: O tym słyszałeś ??

Bo jeśli nie to tak jakby było Ci wszystko jedno czy rama Twojego moto jest wykonana z metalu czy z drewna :icon_biggrin: I może się okazać że jeździsz na drewnianym moto :smile:

 

Doswiadczenie zrob. Postaw swoj Fazer na szosie, wbij 1 lub 2 i sprobuj popchnac. Opor jaki bedziesz musial pokonac powinien dac ci wyobrazenie jakie cisnienia i opory napedu roznych mechanizmow panuja pod bakiem motocykla:) Silnik wcale nie kreci sie ot tak sobie swobodnie, choc takie sprawia wrazenie. A lozyska musialyby sie rozpasc na kawalki zebys mogl to odczuc podczas jazdy. Poki lancuch sie nie zapieka i jest prawidlowo naciagniety, samohamuj sobie wesolo :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba się przejęzyczyłeś bo jeżeli coś już ma mieć wspólnego z samohamownością to w pierwszej kolejności tarcie a nie grawitacja... Ale to taka moja drobna dygresja.

 

Nadal nie zrozumiałeś. Bystry niestety nie jesteś :D

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze inna możliwość

może masz zapieczone tłoczki w zaciskach i heble cały czas hamują

wtedy szarpnięcie (hamowanie) po zamknięciu przepustnicy będzie jeszcze bardziej wyraźne niż w sprawnym motocyklu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przek%C5%82adnia_%C5%9Blimakowa

poczytaj i postaraj się zrozumieć znaczenie tego słowa.

Koledzy robią sobie żarty i mają rację bo z Twoich wypowiedzi wynika totalne dyletanctwo.

Jesteś na dobrej drodze do rozpoczęcia studiów na WSB Dąbrowa Górnicza. (wyższa szkoła baranów).

Czy Ty w ogóle masz motocykl ? czy masz prawo jazdy ?

Gdzie zrobiłeś uprawnienia do prowadzenia go?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...