Skocz do zawartości

Zastały Motocykl! Od czego zacząć?


dandi83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

. Przeszukiwałem forum w poszukiwaniu tych informacji ale bez skutku.

 

Mam okazje(a moze nie okazje) kupic bardzo tanio Triumpha Daytone z 2003 roku, który stoje w kącie pod domem na powietrzu juz prawie 4 lata, podejrzewam ze rady odnosnie odpalania motocykla po zmie maja tu zastosowanie ale napewno w tym przypadku jest wiecej punktów ktore musze zastosowac! Wiem ze napewno sa do wymiany przewody hamulcowe,

 

Czego jeszcze moge sie spodziewac, dodam tylko ze motocykl ma przejechane niecale 3 tys km. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy gumowe mogą nadawać sie do wymiany. Układ paliwowy może być pełen osadu po benzynie. Skorodowany bak, rury wydechowe, tłumiki, a może cylindry jeżeli są żeliwne. Jeżeli właściciel nie wyjął akumulatora to mogło go rozerwać zimą i kwas oblał wszystko w koło.

Ogólnie to wiele zależy jak motor był przygotowany do tego postoju i w jakich warunkach stał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć świece - wlej trochę oleju do nich, i na ściągniętych fajkach zakręć, wyczyść gaźniki, nalej świeżej wachy, zmień olej i płyn hamulcowy, aku może być padaka - więc nowe - a tak to ciesz się jazdą.

CO by nie było - moje auto stało w sumie 5 lat nie odpalane - podłączyłem aku i odpaliło od strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze moto wogole nie bylo przygotowane do postoju, jak przyjechal tak postawil na pare lat, stal na podworku pod sciana, naszczescie w takim miesjcu ze nigdy nie dzialaly na nie promienie sloneczne,

poza tym gosc ma jeszcze drugi taki sam motocykl tyle ze o model starszy tamten zarósł juz zielonym mchem, a wydechu miszkaja mysz ale tez ma maly przebieg:) dzieki za rady

 

 

Wszystkie elementy gumowe mogą nadawać sie do wymiany. Układ paliwowy może być pełen osadu po benzynie. Skorodowany bak, rury wydechowe, tłumiki, a może cylindry jeżeli są żeliwne. Jeżeli właściciel nie wyjął akumulatora to mogło go rozerwać zimą i kwas oblał wszystko w koło.

Ogólnie to wiele zależy jak motor był przygotowany do tego postoju i w jakich warunkach stał.

 

 

Sorier podejrzewam ze twoja wypowiedz przedtsawia juz najgorszy scenariusz tego co moze byc z tym motocyklem, czy mimo takich uszkodzen jest jeszcze sens reanimowac takie moto??? twoim zdaniem, zakladajac ze wszystkie to co opisales jest do robienia?

 

Ogolnie chcialbym rady na co szczegolnie zwrocic uwage przy ogledzinach, i co katergorycznie dyskawalifikuje tego moto jesli chodzi o zakup? Bo jest naprawde tani, i jestem w stanie w niego troche a nawet troche wiecej zainwestowac.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy scenariusz jest taki ze silnik nie bedzie sie nawet do remontu nadawał ale 4 lata raczej tego nie uczyni. Kup świerze świeczki 1l oleju oleju troche zapodaj w cylider, nie wkrecaj świec tylko wbij np. 3 i przepchnij motocykl dosłownie 10m. Sprawdź stan oleju ewentualnie dolej. Wlkreć swiece i odpal dziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co to jakis kolekcjoner czy ki pierun?? Po kiego grzyba mu 2 sprzęty parwie takie same leżące w krzakach.

 

pzdr

 

 

Kolekjoner to nie sadzę, moze sie gosc czegos przestraszyl,albo zdrowie nie pozwala, nie mam pojecia dowiem sie przy ogledzinach, pozdro

 

A zewnetznie moto wyglada spoko, porzadne bycie i bedzie ok:)

 

dzieki Panowie za rade, jak zakupie to sie pochwale:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ten drugi tak samo stoi , jak ten co ja chce wziac,

pytal ktos czemu kupil drugiego, nie mam pojecia dlaczego, ja jestem w anglii, i te moto obydwa stoja u angoli, a jak wiekszosc ludzi przebywajacych tutaj wie ze anglikom sie w d...pach poprzewracalao, poprostu kolo mial kaprys znudzil musi stary moto kupil nowsze, znudzil mu sie nowy, przerzucil sie na corse dieselka i sie buja z kobieta, albo poprostu mu sie przytylo bo gosc warzy ze 150 kg jak z nim gadalem, zobacze co z tym drugim. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...