Skocz do zawartości

Urząd skarbowy a nie ukończone 18 lat


McSb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz bzdury!

Podatek płaci się od średniej ceny rynkowej pojazdu , a w przypadku gdy pojazd wymaga naprawy , na podstawie Twojego oświadczenia można deklarowaną wartość obniżyć o maksymalnie 20 %.Wszystko jednak jest porównywane w US do średniej ceny rynkowej i życzę dużo szczęścia jeśli za moto warte kilka lub kilkanaście tysięcy nie zapłacisz podatku bo podasz wartość mniejszą niż 1kzł.

 

O tym nie wiedziałem, rok temu sprowadziłem gixxera i w tym roku go zarejestrowałem podając cenę bodajże 750zł, rynkowo warty 13tyś. Był uszkodzony ale w papierach na ten temat nic nie było.

W urzędzie skarbowym nie było pytań ani w wk. Tak samo reszta moich jednośladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wyjścia musisz założyć grupe interwencyjną do spraw wychowania nieletnich. Jeżdził byś po kraju i

 

na sygnał podjeżdżał i lał pasem.

 

Pzdr

 

Za późno. Już jest jedna "super niania" postrach rozwydżonych bachorów. Ja swojego nią straszę jak nie chce jeść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcsb: nie rejestruj, przecież jako ghostrider zawsze uciekniesz? :D

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zanim ukonczylem 18 lat mialem zarejestrowane na siebie 3 pojazdy mechaniczne. po zarejestrowaniu pierwszego sami przyslali mi NIP. nie ma tu znaczenia czy to 50 czy 500 czy 1000ccm.

 

ps.

 

tata kiedys tez sie cieszyl ze nie placil podatku od samochodu a potem jak dosrali mu kare to cala rodzina plakala.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem chyba dlaczego chcesz kupowac i rej. na siebie...ubezpieczenie zapłacisz dużo większe za wiek, zniżki liczą ci się tak samo jak np przy ojcu.

 

Co do tego ile chłop ma lat to co to ma częsciowo do rzeczy ? (Oczywiście cie nie znam ale moim pierwszym duzym moto jest 750 , kupiłem to w wieku 17 lat i zyje ) z tą różnicą ze go nie rejestrowałem :icon_biggrin:

 

Co do rejestracji najwięcej dowiesz się w urzędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie - weź pod uwagę że przy moto te zwyżki nie robią kolosalnej różnicy - ja też mogę na starego zarejestrować, ale wolę dać te 50zł/rok więcej i wypracować swoje. Poza tym, mój sprzęt to chcę go mieć na siebie - i jak się domyślam to autor tematu główkuje podobnie.

O US bym się nie martwił - poszedł, wyjaśnił i NIP mu sami przyślą (jak mnie) do domu. Warto żeby latał z ojcem/matką bo może być potrzebna zgoda. A co do sprzętu - no cóż, ja w wieku 18 lat zasuwałem 550 :-). Liczy się co ma się w głowie, bo zabić to się i na 50 można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sprzęty do tej pory były na ojca, co kilka miesięcy jest inne moto i nie chce żeby sie skarbówka przyjebała, zresztą moto jest za moją kase i chcę żeby było zarejestrowane na mnie.

 

co do rejestracji to jednak trzeba bo już raz mnie scholowali bez OC i nie należało to do tanich przyjemności, poza tym cały weekend jeździłem po komendach, parkingach policyjnych ubezpieczalniach i wydzwaniałem do FG.

 

dzwoniłem do skarbówki, muszę napisać podanie i podać konkretny powód dla którego chcę wyciągnąć NIP. w ciągu dwóch tygodni powinni przyznać.

 

dzieki za konkretne odpowiedzi a te które są popularne na tym forum w stylu kup litra czy te o biciu dzieci - przyprawiały mnie o bóle brzucha :)

 

pozdro, McSb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...