Skocz do zawartości

Co myślicie o Suzuki GSX600F / GSX750F ? ( GSX 600 F , GSX600 F , GSX 750 F , GSX750 F )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Zwracam się do Was z zapytaniem, czy moto takie jak Suzuki GSX 600F nadaje się na pojazd dla dziewczyny??

 

Moja żona zrobiła niedawno prawko i zamarzyła o takim sprzęcie. Z racji, iż w tym temacie jestem raczej laikiem proszę o Waszą opinię.

 

A oprócz powyższego:

- czy można ograniczyć moc aby przez pierwszy sezon pojeździła "zduszoną" wersją,

- czy można obniżyć go nieznacznie - ma krótkie nóżki i jak baletnica musi na paluszkach się podpierać.

- co sądzicie na temat tego konkretnego motocykla (może ktoś go zna??)

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M283166

 

Jeżeli wybór jest totalnie nietrafiony jaki motocykl byście zaproponowali ????? w cenie gdzieś do 8 tys. zł.

 

Dzięki za pomoc,

artusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Zwracam się do Was z zapytaniem, czy moto takie jak Suzuki GSX 600F nadaje się na pojazd dla dziewczyny??

 

Moja żona zrobiła niedawno prawko i zamarzyła o takim sprzęcie. Z racji, iż w tym temacie jestem raczej laikiem proszę o Waszą opinię.

 

A oprócz powyższego:

- czy można ograniczyć moc aby przez pierwszy sezon pojeździła "zduszoną" wersją,

- czy można obniżyć go nieznacznie - ma krótkie nóżki i jak baletnica musi na paluszkach się podpierać.

 

Jeżeli wybór jest totalnie nietrafiony jaki motocykl byście zaproponowali ????? w cenie gdzieś do 8 tys. zł.

 

Dzięki za pomoc,

artusz

 

IMO lepiej zrobicie jak oddasz jej XJ'tkę a sam kupisz GSXF'a. :biggrin:

 

Imbryk jest dosyć ciężki przez to może być jej trudno manewrować nim przy prędkościach parkingowych. Co do zdławienia mocy to napewno coś da się zrobić ale nie wiem czy jest sens - silnik pracuje bardzo liniowo (po odkręceniu manetki nie ma żadnych niespodzianek w postaci nagłego "kopa") i jeśli żona ma poukładane pod sufitem to nie będzie miała problemu z nadwyżką mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona zrobiła niedawno prawko i zamarzyła o takim sprzęcie.

 

Gratuluje żonie zdania egzaminu :notworthy:

 

Nie będe oryginalny i z racji wymienionych przez Piotrusa cech GSX-Fa, polecam nowej legalnej motocyklistce coś spokojniejszego, tańszego w utrzymaniu i serwisowaniu, mniejszego o spokojniejszej naturze. Klasa 500 a mianowice w tej cenie GS 500. Dwucylindrowy, trwaly silnik o mocy 50 KM, mniejszej masie i gabarytach. Jeżeli żona jest uparta i chce obudowanego ściga... polecam dołożyc troszkę pieniążków i kupic Honde CBR 600 F2 (187 kg, 100 KM), na siłe można ją zdławic lub po prostu jezdzic z głową.

Edytowane przez the-one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, jednak wciąż mam mieszane uczucia czy taki motocykl jak Honda CBR 600 nadaje się na pierwsze moto.

Wprawdzie rozsądku jej nie brakuje (chyba) to jednak chęć odkręcenia może być większa i wtedy brak opanowania moto może mieć zgubne konsekwencje.

 

A co jeszcze byście polecili ????? - jeden warunek - musi być ładnie obudowany :notworthy:

 

pozdrawiam,

artusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na liniowe oddawanie mocy jajko się nadaje jako pierwsze moto. Warunkiem koniecznym jednak jest ciągłe, bezpośrednie połączenie manetki gazu z rozumem, bo słaby to on nie jest.

 

Sztuka, którą pokazałeś na otomoto chyba nie będzie nikomu znana. Napisali wyraźnie, że motocykl sprowadzony.

 

Pozdrówka i powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeszcze byście polecili ????? - jeden warunek - musi być ładnie obudowany :notworthy:

 

Do 8000 - 9000 zl: ladny, obudowany i maly motocykl to Kawasaki ZXR 400. Jednak z dostepnoscia czesci bywa roznie przy tej pojemnosci, ale taki maly scig moze byc dobrym motocyklowym poczatkiem zwlaszcza ze wzgledu na male rozmiary motocykla. Zona moze takim posmigac przez jeden lub dwa sezony i jesli jej sie to nie znudzi to wtedy moze przesiasc sie na 600ke.

 

ZXR 400 mala niepozorna a osiagi podobne co GSX 600 F:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M264188

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M280277

 

http://www.allegro.pl/item126918430_kawasaki_zxr_400.html

 

Opis ZXR 400:

 

http://www.scigacz.pl/Kawasaki,ZXR400,w,uzytku,1683.html

Edytowane przez the-one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obniżeniem to raczej będzie ciężko chyba że ewentualnie tył kosztem twardości. A co do tłumienia to najprostszym sposobem będzie jak byś jej poluzował linkę od gazu wedle uznania, oczywiście przy gażnikach. Do moto trzeba rozumu i o ile ktoś takowy posiada to może i kupić 1000 na pierwsze moto ale jeżeli rozume brak to i wsk będzie za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Jeździłem na gs500 i teraz przesiadłem sie na gsx600f i uważam, że dla dziewczyny gs500 to najlepsze rozwiązanie, jest wersja z owiewkami five stars (obudowana całkiem ładnie -> http://www.allegro.pl/item128493092_suzuki...abudowana_.html ). Wyjdzie na pewno mniej niż 8 tys to starczy na jakiś kombi :-D

 

Gsx600f za duży dla dziewczyny. Najlepiej "poprzysiadać" się do różnych motorków i zobaczyć na którym najwygodniej !

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obniżeniem to raczej będzie ciężko chyba że ewentualnie tył kosztem twardości. A co do tłumienia to najprostszym sposobem będzie jak byś jej poluzował linkę od gazu wedle uznania, oczywiście przy gażnikach. Do moto trzeba rozumu i o ile ktoś takowy posiada to może i kupić 1000 na pierwsze moto ale jeżeli rozume brak to i wsk będzie za dużo

 

W GSXFie nie da sie bardziej obnizyc tylu, bo i tak jest na tyle nisko, ze ciezki bagaz lub pasazer powoduje systematyczne klepanie centralka o asfalt.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, jednak wciąż mam mieszane uczucia czy taki motocykl jak Honda CBR 600 nadaje się na pierwsze moto.

Wprawdzie rozsądku jej nie brakuje (chyba) to jednak chęć odkręcenia może być większa i wtedy brak opanowania moto może mieć zgubne konsekwencje.

 

A co jeszcze byście polecili ????? - jeden warunek - musi być ładnie obudowany ;)

 

pozdrawiam,

artusz

 

 

To dobrze ze masz mieszane uczucia do CBR-y ,bo to nie jest dobry pomysl na 1 moto....GSXF hmmmm,ciezki to raz ,po drugie glowki ramy sa nisko umieszczone i przez to sie robi ciezki do manewrowania ...,aczkolwiek znam kobiete ktora jezdzila sezon na gsxf-ce i przesiadla sie pozniej na gsxr-e...dawala rade....ja jednak polecam GS-a 500,albo GPZ_te 500,,jeden sezon na tymn a potem mozna myslec o 600...aha no i trzeba pamietac ze GSXF to nie jest typowo sportowy motocykl tylko sport-turystyk chyba ze dla zony nie ma to znaczenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem troche gsx 93', wydaje mi sie ze dla kobiety nie bardzo, przynajmnie ja jako kobieta wolalbym miec nieco lzejszy motocykl, ale wszystko zalezy tez ile ma wzrostu zona, ale lepiej kup najpierw gpz albo gs, lepiej niech najpierw czyms mniejszym i lzejszym pojezdzi, bo gsx juz troche wagi, wymiarow i mocy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień śmigam 750tką, ale 600tką też miałem okazję popróbować... opisów i testów tego modelu w necie jest dużo, nie będę więc się na ten temat rozpisywał. Wiem jedno - GSXF to świetny motocykl i szczerze go polecam ;)

 

Teraz tylko kwestia jak się będzie na nim czuła żona... ja problemów żadnych z GSXFem nie mam, ale pomaga mi w tym mój wzrost (185) i słuszna masa (90 kg). Najlepiej niech się wypowie ktoś o bardziej dziewczęcych gabarytach, kto śmiga tym motocyklem i wie jak jest... no a w ogóle najlepiej to samemu spróbować i wtedy zadecydować.

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień śmigam 750tką, ale 600tką też miałem okazję popróbować... opisów i testów tego modelu w necie jest dużo, nie będę więc się na ten temat rozpisywał. Wiem jedno - GSXF to świetny motocykl i szczerze go polecam ;)

 

Teraz tylko kwestia jak się będzie na nim czuła żona... ja problemów żadnych z GSXFem nie mam, ale pomaga mi w tym mój wzrost (185) i słuszna masa (90 kg). Najlepiej niech się wypowie ktoś o bardziej dziewczęcych gabarytach, kto śmiga tym motocyklem i wie jak jest... no a w ogóle najlepiej to samemu spróbować i wtedy zadecydować.

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :crossy:

 

Tak moja mala Ala (164 cm) smigala na GSXFie , ja bylem pasazerem

 

http://www.youtube.com/watch?v=ODBc8UyHDj8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

Chciałbym poznać waszą opinię na temat tego motoru( awaryjność, koszty utrzymania).

Chce kupić motor i zastanawiam się między tym modelem i banditem, nadmienię jeszcze, że ma to być mój 1 moto, i głównie ma mi służyć do jazdy miejskiej,ale nie wykluczam wypadów poza miasto.

 

Co do 500 to powiem odrazu, że nie podoba mi się żaden.

 

Będę wdzięczny za każda odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...