Skocz do zawartości

Jaki olej do silnika Sportstera


Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamiętam to Harley oficjalnie rekomenduje olej marki Valvoline. Ale to nie ma większego znaczenia - jeśli silnik masz w dobrym stanie technicznym - nie kopci, nie bierze oleju, ma dobre sprężanie to nawet przy dużym przebiegu wskazany jest syntetyk. Bez względu na olej wcześniej stosowany. Szczególnie do tych z chłodzeniem powietrznym i powietrzno-olejowym.

 

J.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić w sportsterze olej ale niewiem jaki zaleca producent ,nie mam żadnej książki od motorku .

Może ktoś posiada jakieś dane ,HD XLH 883 r.2001

 

Syntetyk 20W50 markowy (wcale nie musi byc HD), przeznaczony do silnikow chlodzonych powietrzem

 

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyk 20W50 markowy (wcale nie musi byc HD), przeznaczony do silnikow chlodzonych powietrzem

 

 

Dokładnie ja użwam w TC88 dość popularnego Motula 7100 20W50 ma nawet notkę iż spełnia normy HD a raczej wciąga je nosem :icon_biggrin: i jest cacy,jakieś podwyżki były ostatnio to bańka 4 litry kosztuje między 180 a 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głowie mi chodzi cały czas by kupować takie produkty z pewnych miejsc .Będe we Wrocławiu 25.03

to zajade do serwisu H-D zobacze co mają w oferci i co polecają. Ale to co piszecie 20w50 półsyntetyk cz pełny do silników chłodzonych powietrzem to na pewno musi być bo one mają właściwości smarne przy

wyższej tęperaturze silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz drugi temat oleju - więc się powtórzę - po co kombinować? i kupować np. 4 litry za 200 zł :icon_eek:

olej oryginalny polecany stosowany przez wielu HD-maniaków kosztuje w Appaloosie 37 zł...

do sporta nie wiem co się leje, ale cena nie może być kosmicznie wyższa...

więc :icon_question:

jeżeli nie masz dostępu do dilera - nie ma sprawy - pomogę. Tanio i na oryginale pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po głowie mi chodzi cały czas by kupować takie produkty z pewnych miejsc .Będe we Wrocławiu 25.03

to zajade do serwisu H-D zobacze co mają w oferci i co polecają. Ale to co piszecie 20w50 półsyntetyk cz pełny do silników chłodzonych powietrzem to na pewno musi być bo one mają właściwości smarne przy

wyższej tęperaturze silnika

 

hej,

w salonie zazwyczaj maja zwykly olej harley'a mineralny, oraz ten "screaming eagle" - na butelce pisze "synthetic technology" - czyli mozna domyslac sie ze to bedzie pol-syntetyczny olej , bo gdyby byl pelen syntetyk pisaloby "fully synthetic". Po prostu wejdz i popros syntetyka do swojego moto. Nie pamietam ile kosztuje 1L, ale chyba sporo.

 

Moze warto pomyslec nad tym co pisza inni, syntetyk motul'a, wazne zeby tylko parametry gestosci i lepkosci byly te same czyli 20w50 , o iprzeznaczony do silnikow chlodzonych powietrzem.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz drugi temat oleju - więc się powtórzę - po co kombinować? i kupować np. 4 litry za 200 zł :icon_eek:

... Tanio i na oryginale pojeździsz.

 

Ja tam wolę oleje syntetyczne. Oczywiście klasa lepkości i norma jakości muszą się zgadzać z tym co zaleca producent. Na dobrym oleju silnik pracuje w niższej temp. i chociażby dla tego warto używać oleju syntetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą co to za oszczędność jak tam wchodzi ledwo niecałe trzy litry oleju i kosztuje on powiedzmy z 50 zł za litr taki Motul 7100 za litr a w salonie HD minerał/półsyntetyk 37 zł czy ile tam ,to te 30-40 złoty więcej na tej wymianie co 8-10 tys km to śmiech na sali.Myślę że nie jest tajemnicą, Pomka polecił mi motula i załatwił (reklama) w dobrej cenie.Jestem zadowolniony a motur panie aż mruczy z rozkoszy.

Ave Pompka :icon_biggrin: :icon_biggrin: :wink:

Edytowane przez Fabio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś wyraźne różnice, naprawdę odczuwalne? nie jestem jakimś fanem "genuine H-D" ale z tymi olejami po przekopaniu kilku forów H-D dałem se spokój - to samo ze świecami. Jeżdżę na oryginalnym TC więc nie muszę z exploatacyjnymi rzeczami kombinować...

Niższe temp w silniku? - o ile stopni (albo %)i jak się to ma do określonego przebiegu- trzeba byłoby sprawdzić czy w ogóle ma to jakiś wpływ

myślę, że nie zarżnę Dyńki tak szybko na oleju H-D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepsze jest wrogiem dobrego,wiadomo ale najważniejsze to aby ten olej w ogóle wymieniać w terminie a co tam sobie kto naleje o odpowiednich parametrach to jego broszka.Ja wyznaje zasadę że jak silnik sprawny,szczelny to leje syntetyk bez względu czy ma 10 tysi czy 70 tysi i nigdy nic się nie działo w sensie negatywnym.

Edytowane przez Fabio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie chodzi o pare złoty ,tylko o dobry olej z zachowaniem wartości producenta motocykla 20w50(to już wiem)i aby po nagrzaniu silnika chciało by się go słuchać.Mówie o sprawnym silniku.

 

No to jeśli Ci nie szkoda około 200 zł za bańkę 4L polecam Motula 7100 20W50 który spełnia normy HD i jest olejem syntetycznym.Pewnie są też lepsze i gorsze oleje w tej klasie ale ja akurat wybrałem ze względu na dość dobrą dostępność a i jako iż to olej syntetyczny a nie minarealny to jest szansa że podobne właściwości i lepkość utrzyma te 8-10 tys km,no jeśli nawet nie tyle to dłużej niż minerał.Nie jestem w stanie stwierdzić czy silnik ma niższą temp pracy czy co tam jeszcze ale silnik pracuje normalnie na oko i ucho :icon_biggrin: .Silnik wydaje odgłosy prawidłowe jak na TC88 :wink: i motur bryka.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...