Skocz do zawartości

świece irydowe w sportsterze rocznik 2006


Rekomendowane odpowiedzi

A czemu nie? Świeca to świeca. Nic mu się nie stanie. Zeszłego roku skusiłem się na świece Sreamin Eagle z elektrodami przeciętymi w kształt litery V. Silnik lepiej odpalał na ustawieniu zapłonu "kick start olny" gdzie zapłon podaje już przy pierwszym obrocie wału. Silnik jakby miękko chodził i elastyczniej. Niestety moduł zapłonowy mi świruje i ostatnio zabił jedną z tych świec. :banghead:

 

Krótko mówiąc - jak chcesz to kup irydówki. Nie zaszkodzą a może pomogą wczymś. :biggrin:

 

Wbij do tematu Porady Techniczne w dziale Chopper/HD. Może tam ktoś osobiściemiłaz nimi do czynienia w HD.

 

AveV2. :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

qurim, czy moduł zaczął świrować przez te świece czy z jakiegoś innego powodu? Pytam bo też u siebie zmieniłem fabryczne świece na SE i zastanawiam się czy to był dobry pomysł. Zaznaczam, że nie chodzi mi o lepsze osiągi tylko lepszą, płynną pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Jestem nowy więc dopiero zapoznaję się z Forum.

Jeżeli chodzi o świece, to wkręciłem Screamin Eagle, które są platynowe i trochę już na nich pojeździłem. Przyznam, że ja czuję różnicę w pracy silnika w porównaniu do zwykłych, oryginalnych świec. Mam wrażenie, że poprawiła się elastyczność silnika. Na zwykłych świecach przy prędkości 40 mph na 4 było czuć, że obroty są trochę za niskie, natomiast po zmianie świec przy tej prędkości nie czuć nierównej pracy silnika i motor płynnie i swobodnie przyspiesza. Moim zdaniem, warto zastosować świece tego typu - platynowe lub irydowe.

ps. Oczywiście moje porównanie jest stare zwykłe vs. nowe platynowe świece.

Sportster XL1200 Low 2008r

 

Edytowane przez wojtex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...