Skocz do zawartości

Wstrzymane prawo jazdy (pytanie)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie , zostało mi wstrzymane prawo jazdy , sąd dał mi kare 8 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Cały czas się sądzę z policją odnośnie tego prawka. Mineło już 8 miesięcy i sprawa nie dobiegła końca. Słyszałem ze teraz po tych 8 miesiącach mogę odzyskać prawko mimo to ze sprawa się nie zakonczyła bo mineło 8 miesięcy ;)

 

Czy to jest prawda czy ściema ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zostalo zabrane to po tym czasie powinno zostac natychmiast oddane.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrok niebył prawo mocny. Przysłali mi taki swistek ze zabierają na 8 miechów i 2 tys kary . ale ja sądze sie jeszcze w sprawie tego prawka. ale to bedzi egłupie jak mi nie oddadza teraz gdy upływa juz te 8 miechów. bo ja miałem 2 sprawy w ciągu tych 8 miechów i jeszcze wszytkich nie przesłuchano nawet, wiec jak by mi je nawet zabrali na czas kiedy zkonczą sie sprawy to bedzi enapewno ponad rok si eciągneło. i jaki oni mi wtedy dadzą wyrok ?? ponad rok albo na dwa lata mi zabiora ?? z tego co wiem powinni oddac ale napisze jeszcze na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, jego zdaniem wystarczające. a skoro się z opinią sądu nie zgodziłeś - rozpoczął się proces, który może się jeszcze trochę ciągnąć. jeśli wyjdzie tak, że odzyskasz prawo jazdy dopiero po jego zakończeniu, to sąd może np. utrzymać te 8mies i zaliczyć karę w całości jako wykonaną

w tej sytuacji skontaktowałbym się ze swoim urzędem i tam dowiedział się, czy plastik jest już do zwrotu, czy trzeba czekać na koniec procesu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jesli ja bym otrzymał prawko po zakonćeniu sprawy która moze sie zakończyc po roku, to bedzie idiotyczn ebo będzi etak jak bym odpękał 12 miechów kary a nie 8 ;/ a z tego co sie orjętuje to sprawa w tym moim powalonym sadzie sie nie zakonczy przed rokiem czasu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eżeli kolejną sprawę masz też za nie zatrzymanie lub wręcz ucieczkę to pożegnaj się z tym plastikiem na zawsze.

Za dwa lata lub pięć (zależy od sędziego)będziesz mógł robić od nowa.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jesli ja bym otrzymał prawko po zakonćeniu sprawy która moze sie zakończyc po roku, to bedzie idiotyczn ebo będzi etak jak bym odpękał 12 miechów kary a nie 8 ;/ a z tego co sie orjętuje to sprawa w tym moim powalonym sadzie sie nie zakonczy przed rokiem czasu ;/

Stary popracuj trochę nad składnią i ortografią bo trudno cię zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wycofaj / przyjmij kare i masz po problemie, powini wiec oddac od razu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co masz mieć drugą sprawę. Jeśli wyrok miałeś na 8 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów to po tym okresie powinienes odzyskać prawojazdy. Dopiero po ewentualnym 2 wyroku jeśli taki będzie oddasz znowu prawojazdy. Jedyny wyrok prawomocny jest ten na 8 miesięcy. Nie znam sytuacji i przebiegu całej sprawy, ale dość ostro cię potraktowali, choć swoją drogą należało ci się za uniknięcie kontroli. No cóż nauczka dla wszystkich wybierających niezatrzymanie się do kontroli przed policją, a pewnie mogło się skończyc mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurna ale fuks wczoraj miałem podobna przygodę

 

chcieli mnie zatrzymać do kontroli ale im uciekłem jednak po jakim czasie mnie dopadli wiedzieli chyba gdzie mieszkam (mieszkam w małej miejscowości) ale skończyło sie na 8 pkt. i 500 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...