Skocz do zawartości

moduł vs impulsatory


Pejotl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi napisać jak można sprawdzić co jest walnięte, moduł zapłonowy czy impulsator? Sprawdziłem już wszystko i tyko te dwie rzeczy wchodzą w grę, dodam że nie mam możliwości podłączenia innego modułu i jest to honda vf 700c magna z 86' . Z góry dzięki za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Magnie ale brat ma stara Shadow a to sa poniekad podobne motocykle, i u niego za brak iskry odpowiadal bezpiecznik ukryty chyba gdzies przy glowce ramy, normalne bezpieczniki ma chyba pod siedzeniem a tam pod jakas pokrywka byly jakies i jeden m.in odpowiadal za iskre, moto normalnie krecilo a iskry nie bylo-moze Magna tez ma jakis bezpiecznik ukryty?

Impulsatory mozesz sprawdzic mierzac ich opor, wartosc musialbys sprawdzic w serwisowce ale czesciej padaja moduly niestety, sprawdz czy w ogole dochodzi do modulu napiecie podlaczajac wypinajac kostke i na wlaczonym zaplonie sprawdzaj woltomierzem poszczegolne piny w kostce (oczywiscie minusowy przewod przy masie). Jak napiecie bedzie i impulsatory nie maja przerwy lub zwarcia to 99% modul..

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. tzn, moduł zasila tylko jedną cewkę.

Impulsator sprawdzaj omomierzem dotykając śrubokrętem tego metalowego pipka. Wskazówka powinna się ruszyć.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe aby przy walniętym module dawał iskrę tylko na dwie świece?

 

Tak, kolega miał kiedyś takie moto (magnę 750, potem 700) -zanim padł mu rozrząd miał też problemy z modułami (nakupował ich też trochę na allegro, bo same padnięte trafiał - możliwe, że to kolejny 'urok modelu')

Z tego co pamiętam w tym modelu są 2 moduły (takie same),umiejscowione jakoś pod siedzeniem pasażera - każdy odpowiada za dwie świece. Z tego co również pamiętam są ze sobą zamienne, więc ich zamiana powinna skutkować brakiem świecy na drugiej parze świec.

 

pozdrawiam, Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...