Skocz do zawartości

VOLVO S60 R


HELLBOY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie auta VOLVO S 60 R. Czy ktoś maił szczęście posiadać taki samochód bądź chociaż jeździć nim? Zastanawiam się nad kupnem samochodu i poszukuję jakichś informacji na jego temat, a najlepiej opinii potwierdzonych doświadczeniami z użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem normalna S60 w Polsce i uwazam ze to samochod zupelnie wystarczajacy w polskich warunkach, owszem od czasu do czasu mialem wrazenie ze za wielki i za malo zreczny np do miasta.

Po doswiadczeniach przyjaciol z modelem V705T nie mam zaufania ani do turbin volvo, ani do jego elektroniki ktora model S60R jest naszpikowany i trzymalbym sie od niego jak najdalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem S40, S60 i CrossCountry. S40 plastikowy taki jakby delikatniutki, S 60 potezny, sprawia wrazenie naprawde poteznego auta, choc stylizowany bez polotu. No i ta kremowa tapicerka, masakra :rolleyes: S60R to jakas sportowa odmiana czy cos?

Kolega mial V70 (CHYBA) 2.8T, kozak. Nie byl oszczedzany, mimo to latal bezawaryjnie, no i wcale nie powoli.

Za to CrossCoutry bardzo mi sie spodobalo, deska swietna, w sumie zadnych bajerow wewnatrz czy na zewnatrz, ale jezdzi wysmienicie:) Szczegolnie po sliskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem S60 D5 185KM i jeśli chodzi o jazdę, elastyczność, kulturę pracy silnika uważam że to super autko, chociaż jest trochę głośny. Auto w ciągu półtora roku od nowości zrobiło 140 tys. km i nie było żadnej awarii, nie było też dolewek oleju między przeglądami co dla współczenego diesla wcale normalne nie jest.

Wygodne fotele z przodu. Długie trasy nie męczą.

Na minus moim zdaniem w tym aucie są trzy rzeczy:

- ergonomia - żeby wyregulować pochylenie siedzenia kierowcy trzeba zdjąć zegarek z ręki :):) inaczej można porysować lub zbić szybkę bo pomiędzy słupkiem a fotelem jest ciasno. Jeszcze kilka innych mankamentów ergonomicznych

- promień skrętu - bardzo duży jak na taki rozstaw osi- trudno manewrować, zawracać itd.

- ilość miejsca w środku jest niewielka jak na auto takich gabarytach zewnętrznych - po prostu ciasno i z przodu i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje po Twoim poscie, ze zalezy Ci na supermocnym i szybkim aucie, mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe jakie spalania jest w takim samochodzie np. S 60 2,4 t spala w miesci ok 15-16l, S 60 R z pewnoscia spali wiecej ale byc moze nie jest to dla Ciebie problem.

 

Moge spokojnie polecic auto tej marki nie mam jednak doswiadczenia z silnikami benzynowymi jezdze teraz juz trzecim dieslem tej marki i moge wypowiadac sie otych autach w samych superlatywach, wygodne, bezawaryjne i jezeli bedziesz omijal ASO to wbrew pozorom nie jest tkie drogie w eksploatacji.

 

Zgadzam sie ze moglby miec wiekszy promien skretu i wiecej miejsca z tylu, ale generalnie auto jest ok.

 

Nie bede sie rozpisywal na temat walorow tego samochodu poniewaz moge nie byc obiektywny, poprostu lubie te auta.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje po Twoim poscie, ze zalezy Ci na supermocnym i szybkim aucie, mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe jakie spalania jest w takim samochodzie np. S 60 2,4 t spala w miesci ok 15-16l, S 60 R z pewnoscia spali wiecej ale byc moze nie jest to dla Ciebie problem.

 

 

Słyszałem że spalanie dochodzi nawet do 20-24l/100km jeśli ktoś przyciska ostro w mieście, ale ja po mieście jeżdżę rzadko. Przeważnie poruszam się po trasie więc myślę,że zmieszczę się do 12l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...