Skocz do zawartości

Luzy zaworowe - Yamaha Fazer 600 '01


malina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzisiejszego wieczora pomierzyłem luzy zaworowe w Fazerze 600. Wydechowe mieszcza się idealnie po środku przedziału podanego w serwisówce, natomiast ssące ustawione są na dolną granicę tj. 0,11 i 0,12 (przedział z serwisówki to 0,11 - 0,2). W związku z tym mam pytanie. Czy można pozostawić takie luzy mieszczące się w dopuszczalnych granicach ale blisko dolnej wartości na zaworach ssących ??? Orientuje się ktoś czy występuje tendencja do zmniejszania czy zwiększania luzu?

 

Pozdrawiam, malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to była np jesien to można by było się doturlac do końca sezonu na takich luzach, ale na rozpoczynajacy się sezon osobiscie bym tego tak nie zostawił.

 

Gdyby to było na pograniczu górnej granicy to jeszcze... ale w tym przypadku ryzykujesz zbyt wiele.

 

Z tych luzów można wywnioskowac dwie tezy:

1. skoro luzy są przy dolnej granicy to mają tendencje do zmniejszania się.

lub

2. ktoś celowo ustawiał je przy dolnej granicy, żeby wydusic z silnika ciutkę wiecej krzepy :)

 

osobiście zgodnie ze sztuką ustawiłbym je na 0,14 - 0,15

 

Trzecia opcja to pozostawienie tego tak jak jest, ale obowiazkowo kontrola luzów w sezonie i obserwacja w którym kierunku podazają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

 

W Fazerze są płytki. Przebieg czysto teoretycznie ;-) to 41 000 km. Na chwilę obecną poskładałem tak jak jest. Po skończonym sezonie będe chciał wymienić jeszcze łańcuszek rozrządu z napinaczem, więc wtedy od razu zrobię regulację zaworów tak na tip - top.

 

Pozdrawiam, malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację, tyle, że wybiło mi 39 tys. km. Myślę jednak, że jeszcze przed zakończeniem sezonu wymienię łańcuszek rozrządu, napinacz i ustawię zawory, chociaż mieszczą się w normie, to zbliżają się do dolnej granicy. Dlatego na Twoim miejscu Malina, zrobiłbym tę serwisówkę przed rozpoczęciem sezonu. Pozdro bracia fazerowcy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...