Skocz do zawartości

zx9r ;/


kamil89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ostatnio nabylem sobie kawasaki zx9r niby wszystko oka lekko klejona czacha reszta w oryginalnym malowaniu przebieg nie duzy tylko rama byla czarna. Wmoilem sobie ze to dla checy tylko tak... jak przyjechalem do domu chcialem zerknac pod zbiornik do filtra powietrza a tam sie okazalo ze rama jest spawana. I teraz moje pytanie czy ta rama wytrzyma czy juz mam sie rozgladac za nowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ostatnio nabylem sobie kawasaki zx9r niby wszystko oka lekko klejona czacha reszta w oryginalnym malowaniu przebieg nie duzy tylko rama byla czarna. Wmoilem sobie ze to dla checy tylko tak... jak przyjechalem do domu chcialem zerknac pod zbiornik do filtra powietrza a tam sie okazalo ze rama jest spawana. I teraz moje pytanie czy ta rama wytrzyma czy juz mam sie rozgladac za nowa??

 

Pokaż foto i skąd kupiłeś tą "igłe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz całą dyskusję na temat spawania elementów ramy:

http://forum.motocyklistow.pl/da-sie-to-na...c--t111056.html

Poproś Pana Piotra o radę którą oferuje na PW "skąd wziąć nową ramę".

Ja nie będę komentował tego co Pan Piotr D mi napisał wystarczy, że jemu dopisałem co o tym myślę, a czy on zweryfikuje swoje poglądy to już nie moja sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że jeżeli Pan Piotr będzie znal odpowiedz na mój problem to pewnie sie wypowie w temacie w koncu po to jest forum zeby wypowiadać sie na dany temat

 

refel i na takiej ramie mozna spokojnie latac nie peknie??

Edytowane przez kamil89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie kolega "ErnestZL"napisał:

ja polecam tą firme której link ktoś wcześniej wkleił-kumplowi z uczelni robili w ZX9 i naprawde rama daje juz 3 zezon-u kolegi była 1 rok(częste latanie na 1 kole) a teraz śmiga na niej gość ode mnie z rodziny juz 2 sezon i absolutnie zero problemów!

Zdobądź on niego adres kolegi to może potwierdzi.

A propos: miałeś wkleić fotki ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wczoraj kupiłes ten motocykl to mozesz go przeciez oddac.

Wystarczy ze postraszysz gościa sądem i itp i zobaczysz że go od Ciebie odkupi :)

 

A tak na marginesie to witaj w klubie bo mi w ZX-6R tez pękła rama...

Gośc mi ją fachowo wyprostował i pospawał. Bo nawet przy małych mikropeknieciach rama traci gemoetrie i trzeba znowu ją ustawiac.

Dostałem nawet na nią dozywotnią gwarancje, ale miałem zakaz gumowania :biggrin:

 

Szczerze mówiąc osobiście starałbym się za wszelką cene zwrócic ten motocykl, ale jesli ma wspawane wzmocnienia i jest dobrze wyprostowana a spawy sa solidne to nie ma bata żeby pekła :) Ja bez pospawanych wzmocnien zrobiłem 14kkm i sladu nie było. Po puszczeniu kierownicy moto jechalo idealnie prosto.

Zerknij tylko czy sama głowka ramy nie była dłubana...

 

Ze spawaniem tej ramy jest nielada problem bo w środku jest jeszcze wlana guma która ją dodatkowo usztywnia a podczas spawania i nagrzewania poprostu sie ja wypala...

 

Gośc który mi ją spawał opowiadał ze przyjechął do niego klient który miał od nowości ZX-9R i smigał nią tylko po torze. Przy 2 latach rama nie wytrzymała przeciązen i zaczeła pekac... Zrobił ją ale niestety po jakims czasie problem sie powtórzył i wtedy wspawał słynne wzmocnienia i rama wytrzymała do końca zwyota motocykla :)

Dlatego pisze, ze jeśli robota była fachowo zrobiona to rama Ci nie peknie. Ale kurcze i tak bym nie chciał takiej maszyny... Dlatego spróbuj ją zwrócic...

 

No i zwróc uwagę czy lakier na ramie jest swiezy czy ma slady zadrapan itd. Bo jesli to stary lakier to można stwierdzic ze motocykl juz sporo jeździ i nic jej sie nie dzieje, ale jeśli jest to siwiezy lakier to motocykl był robiony pod sprzedaz i to ty bedziesz królikiem doświadczalnym :biggrin:

 

Ps. To dopiero jest adrenalinka poginac 280km/h i czekac czy rama wytrzyma przeciązenia czy nie :icon_biggrin:

 

Good lock :icon_exclaim:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie mam to jak 3 dni temu zabieralem ja od tego kolesia w garage teraz nei chce mis ie leciec do garazu na nogach bo juz 2 piwka strzelilem i 3 leci ze smutku http://pakt.nazwa.pl/olo/ninja2akt.jpg generalnei rama jest troszke porysowana ale jak ja zabieralem to motor wygladal na dlugo dlugo nie uzywany wiec sam nie wiem....

Edytowane przez kamil89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Skoro wczoraj kupiłes ten motocykl to mozesz go przeciez oddac.

Wystarczy ze postraszysz gościa sądem i itp i zobaczysz że go od Ciebie odkupi :)

 

 

Dzwoń do niego i niehc zabiera grata i tyle.

 

pzdr

 

 

ale jak? tak normalnie odda dulary i przeprosi ?

oloboga :wink:

pytam, bo mysle ze chyba nie... chociaz moze... ale jednak chyba nie...

no to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak? tak normalnie odda dulary i przeprosi ?

oloboga :wink:

pytam, bo mysle ze chyba nie... chociaz moze... ale jednak chyba nie...

no to jak?

 

jak sie dobrze pokombinuje to jest duża szansa ze zabierze, tylko trzeba uży odpowiednich argumentów :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...