Skocz do zawartości

Przewody w oplocie


Rekomendowane odpowiedzi

wychodzi na to, ze u nich z pominięciem trójnika wyjdzie mnie cała impreza 299 pln, co chyba nie jest wygórowaną ceną. Napisałem meila, czy maja gotowca z dwoma przewodami do sevenki, jeśli odpowiedź będzie pozytywna to od razu zamawiam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, ze u nich z pominięciem trójnika wyjdzie mnie cała impreza 299 pln, co chyba nie jest wygórowaną ceną. Napisałem meila, czy maja gotowca z dwoma przewodami do sevenki, jeśli odpowiedź będzie pozytywna to od razu zamawiam.

 

Pozdrawiam

 

To zobacz jeszcze PTM, o którym pisał Tomek Kulik. Mi odpisali, że

Przewody do Pańskiego motocykla moge zaoferowac w oryginalnej wersji ( 3

przewody ) w cenie 384 zl lub wersje na 2 przewody od pompy w cenie 259 zł.

Cena zawiera zestaw przewodw, sruby, uszczelki.

...zawsze trochę taniej ;) Chociaż nie wiem jakiej firmy mają przewody i w ogóle mało szczegółów coś :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taką odpowiedź (bardzo szybko odpisali)

Zestaw F do tego modelu jest do zrobienia, ale najlepiej byloby, gdyby Pan

potwierdził długości przewodów. Wg specyfikacji powinny mieć 84 i 87cm od

osi oczka do osi oczka. Przy pompie końcówki lekko odgięte w bok. Przy

zacisku odsadzone o 15st.

 

W komplecie są przewody z zakutymi końcówkami, śruba długa (do pompy) + 2x

śruba krótka (do zacisków) + 7x podkładka miedź.

 

Koszt takiego kompletu to 299zl.

 

Poleciałem do garażu i kablem zmierzyłem przewody i okazało się, że długości są takie jak powinny być. Jeśli nic się nie zmieni to w ciągu 2 tygodni powinienem zamówić te przewody.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTM stosuje przewody firmy Goodridge.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTM jest w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim.

Oferują przewody formy Goodridge. Gdyby pojechać osobiście z własnym płynem hamulcowym to pomogą wymienić na miejscu.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie znam przewodów firmy HEL, a znam z PTM-u Goodridge-a to polecam

Goodridgea, odpowietrzanie - przydaje się pompka podciśnieniowa lub duża strzykawka i kawałek przewodu.

Osobiście polecam wersję na 2 przewody (od pompy hamulcowej do zacisków) - jest to rodzaj przewodów używany na torze.

Polecam również płyn hamulcowy DOT4 o wyższej temperaturze wrzenia Motul RBF lub Ferodo.

 

Na tył przewód w oplocie przydaje się tak naprawdę tylko i wyłącznie na torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył przewód w oplocie przydaje się tak naprawdę tylko i wyłącznie na torze.

 

A to dlaczego?

 

Przewody w stalowym oplocie montowałem głównie ze względu na lepsze wyczucie i precyzję dozowania hamulca. Nie ma wtedy tego nieprzyjemnego uczucia rozpychania przewodu hamulcowego. Nie widzę więc powodu niemontowania go w przypadku hamulca tylnego.

Jak wiemy działają one zazwyczaj zero - jedynkowo, a rozciągliwy przewód pogarsza jeszcze precyzję dozowania. Ja dość często posługuję się tylnym hamulcem i wstawienie przewodu w stalowym oplocie znacznie uprzyjemniło mi korzystanie z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaszalałem jednak i kupiłem komplet przewodów HELa w układzie 2 na przód + jeden na tył. Na dniach jakoś chcę to zainstalować, ale z wypróbowaniem chyba słabo bo w prognozie pogody śnieg i mróz na najbliższe dni. Jak przetestuję to opiszę.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też zaszalałem, ale nie aż tak. Zamówione mam i zapłacone już przewody na przód w układzie F, czyli z pominienciem trójnika, bo po co się z nim męczyc, a i koszta mniejsze.

 

Mam nadzieję, ze dziś, albo jutro listonosz zapuka z paczuszką.

 

Zamawiałem na www.przewodywoplocie.pl

 

Co do instalacji, to ten albo przyszły tydzień, wraz z wymianą opon, oleju, filtra itp, itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przewód tej firmy. Jestem zadowolony z wyboru. Spory wachlaz kolorów pozwala dobrać kolor do każdej maszyny. Jeden mały minusik- przewód jest pare cm dłuższy od oryginalnego, przez co troche bardziej odstaje od goleni teleskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...