Skocz do zawartości

opony - jakiej firmy najlepsze ?


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jako ze nie mam sportowego motocykla i oponki z gornej polki nie pasuja do moich felg, chcialem zapytac jakie oponki wybrac a konkretnie jakiej firmy ? Zastanawialem sie nad dunlopem D205, czy mial lub ma ktos takowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Red!!!!!

Myślę, że chodzi Tobie o opony do VX800. Najlepsze byłyby Bridgestony BT45, chyba najbardziej chwalone opony przez użytkowników VX. W Niemczech jest to jedna z najbardziej chwalonych firm wśród motocyklistów. Oczywiście dotyczy to wybranych modeli opon i moto. Mój też jeździ na Bridgestone, tyle że BT 020. Przesiadłem sie z Avonów .

Pozdro

Dyzio

P.S. Jak tam ma się VX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak do VX-a, przednia ma juz ledwie 1mm bieznika, niedlugo bedzie slick, a w tylna wbil mi sie kawalek znicza - takie grube niebieski szklo i to gleboko, powietrze nie schodzi, ale nie bede na tym jezdzil. No coz VX ma sie dobrze, stoi w cieplutkim domu, tylko opony zmienic, klocki hamulcowe i smigac, a jak tam Twoj Triumph?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Triumphik dobrz się ma tylko aku padł i muszę kupić nowy :? Przejechałem na tych moich Bridgestonach cały rok (15 tkm) i mam nadzieję jeszcze ten rok przejeździć. O tych BT 45 powiedział mi brachol.

Pozdro i mam nadzieję Ciebie spotkać może znowu w Łęczycy

Dyzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no Leczycy to w tym roku chyba nie bedzie ale bedzie Rzyki Party Second Edition , wiec moze tu sie spotkamy, jest to beskid zywiecki, wiec nie tak strasznie daleko jak w bieszczady, patrze na mape - dokladnie 414 km masz z Puszczykowa do Rzykow i mniej wiecej polowa trasy to autostrada :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w SV Bridgestone Battlax BT57, poprzednio miałem BT56 (bardziej miękkie). Uważam że dla mnie BT57 to idealna propozycja i kompromis trwałości i przyczepności.

zresztą wejdź na stronkę :

http://www.bridgestone-eu.com/tyreselector...yreSelector.asp?

tam dobierzesz oponki tego producenta do swojego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zaryzykować używki. Na VX-ie nie jeździsz ekstremalnie, więc oponki za 200 zł komplet spoko Ci starczą na rok conajmniej... A jak będziesz kupował nówki, to raczej kupuj twardsze, na dłużej starczą (np. właśnie D205 a nie 207 - sam myślałem o D205 ale "w promocji" były tylko 207 i takie mam)...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, teraz chce sprobowac dunlopow D207, przynajmniej 200 zl tansza opona od Bridgestone'a

cóznarazie miałem 3 opony d 207 nówki wytrzymują ok 10 tys sportowej jazdy jedyny minus to że nie mają drugiej warstwy gumy tylko jak zejdzie bieżnik odrazu wystaje drut :? -> można niedojechac do domu z wyprawy :mrgreen:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóznarazie miałem 3 opony d 207 nówki wytrzymują ok 10 tys sportowej jazdy jedyny minus to że nie mają drugiej warstwy gumy tylko jak zejdzie bieżnik odrazu wystaje drut :? -> można niedojechac do domu z wyprawy :mrgreen:

 

 

milo to slyszec , chcialbym chociaz 8 tys na niej zrobic, znajomi po 6 tys robili, mowili ze mieksza i bardziej scierna od Bridgestone'ow BT.

Pozyjemy , zobaczymy, zdam relacje jak wyjda pierwsze druty :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dunlopach 207 tył coś około 14tys.km i jeszcze zostało bieżnika na tyle że niektórzy amatorzy używek takie zakładają :mrgreen: Przód zrobłby jeszcze drugie tyle ale zaczął ząbkować. Wymieniam na także Dunlopy, 208. Leżą już w garażu.

Na poprzednim moto miałem Pirelki symbolu nie pamiętam, po 6tys.km zrobiło mi się łyso - kompletnie.

 

Zbycho

XJR1300

 

www.jim.siedlce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mądrale  :). To może mi doradzicie jakąś oponkę do vs 1400 na przód. Podaje rozmiar 19 cali 110/90

No to czekam :D

Kumpel przy Intruzie ma założone Avony i chwali sobie. Poprzednio jeździł na Metzelerach i stwierdził, że są do d**y na suchych nawierzchniach, co dziwne podobno na deszcz były super. Z tego co wiem w tym sezonie zmienia tył na 200 też Avon.

Ja w moim sprzęcie mam założone Dunlopy i nie jest źle. Są wytrzymałe na zużycie ale do kitu podczas deszczu. V max wtedy to 70 km/h a i to z duszą na ramieniu. Tyle, że taki jest urok cruisera - lekki tył w porównaniu do reszty i na deszczu trzeba cholernie uważać. Wada opon firmy Dunlop - cena :buttrock:

Pozdrawiam.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...