Skocz do zawartości

WYŻSZE KARY ZA PRĘDKOŚĆ


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja chcialem cos wspomniec o Niemczech. Mianowicie moj tata pracowal i jezdzil tam bardzo dlugo i mowil ze drogi fajne, duzo autostrad, brak na nich ograniczen. Ale jak wjezdzalo sie do miasta to podobno byly i ograniczenia do 30 km/h i sie tego trzymali. Tak wiec nie jest tak rozowo.

Kazdy chce szybciek, ale nawet jak widze nasze drogi to sie odechciewa debnac, bo skacze jak na lakach :D.

Dojezdzajac niecale 20 km na treningi mam taka droge ze 6 km jade 40-50 i jest prosta, bo mi sie klapa zaczynala psuc od bagaznika.

Ja nawet moglbym placic 1000 zl za przewinienia, ale jak bym mail pewnosc ze zostana dobrze wykorzystane, a nie na jakis dom czy podgrzewany chodnik w palacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojezdzajac niecale 20 km na treningi mam taka droge ze 6 km jade 40-50 i jest prosta, bo mi sie klapa zaczynala psuc od bagaznika.

Ja nawet moglbym placic 1000 zl za przewinienia, ale jak bym mail pewnosc ze zostana dobrze wykorzystane, a nie na jakis dom czy podgrzewany chodnik w palacu.

 

taaa, a placic za te mandaty bedzie pewnie osoba, ktora tankuje Ci rowniez samochod :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat to mandat, nie ma że boli.

Przekroczenie o 10km/h to złamanie prawa, trzeba sie trzymać tego co zostało ustalone.

 

Problemem jest, że radarowcy z suszarkami często ustawią sie w w miejscach gdzie jest ograniczenie do 50km/h (rzekomo teren zabudowany, a takie zadupie), a droga szeroka że jak sie już rozpędziło do tych 100km/h to nie hamuje sie od razu, powoli zwalnia, a tu bach wyskoczą zza krzaków i mandacik.

Nie lepiej, żeby stali w miejsach niebezpiecznych, źle wyprofilowanych zakrętach. Czarnych punktach?

 

Na wyższych mandatach cierpią biedniejsi.

Ja bym zaostrzył punktacje, bo tutaj i biedni i bogaci mają te same pole do popisu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandat to mandat, nie ma że boli.

Przekroczenie o 10km/h to złamanie prawa, trzeba sie trzymać tego co zostało ustalone.

Zobaczymy czy będziesz tak samo śpiewał za rok, jak zrobisz prawko i dostaniesz 200zł za te 10km/h :) No i załóżmy, że będziesz musiał je wysupłać z własnej kieszeni.

Z resztą posta się zgadzam. Tylko wolałbym, żeby zamiast podwyższania punktów karnych dali jakieś alternatywne kary, nie spieszy mi się żeby drugi raz kurs robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no racja tylko ja nie miałem, na myśli że jest to dobre płacić tyle za 10km/h. Tylko, że trzeba sie ostro trzymać tego co było ustalone.

Chyba wokół tego sie kręci by przestrzegać prawa i nie ma że boli?

 

10-15km/h więcej w mieście robi dużą różnice dla bepieczeństwa pieszych np. na pasach.

 

... a to że 10km/h więcej kosztuje 200zł to faktycznie głupota. Jeszcze gdyby mieć pewność, że te pieniądze pójdą w rozbudowe dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest, że radarowcy z suszarkami często ustawią sie w w miejscach gdzie jest ograniczenie do 50km/h (rzekomo teren zabudowany, a takie zadupie), a droga szeroka że jak sie już rozpędziło do tych 100km/h to nie hamuje sie od razu, powoli zwalnia, a tu bach wyskoczą zza krzaków i mandacik.

Nie lepiej, żeby stali w miejsach niebezpiecznych, źle wyprofilowanych zakrętach. Czarnych punktach?

Pewnie że byłoby lepiej ale przed takimi puntami większość raczej zwalnia (przynajmniej ci normalni) więc nie wyrobiliby normy a tak niestety jest skonstruowana praca policjanta - ma wyrobić normę. Krawężnik ma iluśtam dziennie złapać na suszarkę, chodnikowy ma iluśtam spisać na ulicy itd. Z tego są rozliczani.

Równie dobrze można postawić pytanie dlaczego patrole prewencji zamiast patrolować miejsca naprawdę niebezpieczne szwędają się stadami po Chmielnej w Wawie albo w parkach miejskich i spisują młodzież. Odpowiedź jest prosta - BO TAK NAJŁATWIEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, a placic za te mandaty bedzie pewnie osoba, ktora tankuje Ci rowniez samochod :icon_mrgreen:

 

 

na dojazdy kase dostaje z klubu :D i zeby nie bylol nie jezdze bmw starszym niz ja :icon_evil: jezdze tylko poczciwym fiatem tipo.

 

 

co do wyskakiwania, to o ile sie nie myle policja musi byc widoczna (tylko co oni przez to rozumieja), a nie pochowana

Edytowane przez Edie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h - kula w łeb na miejscu. Przekroczenie o 40 – krzesło elektryczne. A za przekroczenie o 30 km/h ciężkie więzienie z pracą w kamieniołomach! :icon_twisted:

I w ten sposób załatwimy m.in. problem bezrobocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h - kula w łeb na miejscu. Przekroczenie o 40 – krzesło elektryczne. A za przekroczenie o 30 km/h ciężkie więzienie z pracą w kamieniołomach! :icon_twisted:

I w ten sposób załatwimy m.in. problem bezrobocia.

A co z przyrostem naturalnym? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nikt nie odważył by się przekroczyć prędkości, która według władz jest główną przyczyną śmierci tych 6000 :cool:

 

Moze nie glowna ale jedna z trzech glownych przyczyn.

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto przygotuje projekt? nie znam się na prawie ani odpowiednim nazewnictwie, ale jest chyba coś takiego jak "społeczny projekt" zmian w ustawie albo coś w tym rodzaju?

na forum jest kupa prawników-motocyklistów, może żeby to nasze pierd***nie o zmianach nie pozostało tylko tutaj - czy jest ktoś chętny konkretnie się czymś takim zająć? czy ma ktoś jakieś doświadczenia w takim albo podobnym temacie? może można coś zmienić a nie tylko narzekać?

czyli co? nikt konkretnie tematu nie podejmuje, czyli tradycyjnie: ponarzekać pomarudzić i do domu, każdy w swój grajdoł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktokolwiek z nas zrobi projekt, to wątpię... ale można by zebrać do kupy nasze pomysły, choćby jako podsumowanie tematu... a jakby się znalazł jakiś działacz społeczny to będzie mial się na czym oprzeć

ja zapodałem dwie propozycje:

1) specjalnie oznakowanie dla kierowców popełniających ciężkie wykroczenia, jak jazda pod wpływem alkoholu, poprzez np. wprowadzanie charakterystycznych tablic rejestracyjnych (to akurat może nie przejść, bo w UE wszystko musi być "znormalizowane"....)

2) pogadanki w szkole u dzieci (jeśli ktoś ma) albo w swoim miejscu pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia społecznej "inicjatywy ustawodawczej" (bo tak to się fachowo nazywa) raczej nie przejdzie ponieważ:

1. Trzeba zebrać co najmniej 100000 podpisów pod projektem żeby można go było w ogóle skierować do sejmu

2. Projekt trafi do odpowiedniej komisji sejmowej i na tym koniec - od 1989 roku jeszcze żadna społeczna inicjatywa ustawodawcza nie opuściła komisji = trafiła do kosza.

 

Jeśli już to trzeba by zorganizować poparcie co najmniej 15 posłów żeby oni wnieśli "inicjatywę ustawodawczą" a potem mocno lobbować żeby cokolwiek z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapodałem dwie propozycje:

1) specjalnie oznakowanie dla kierowców popełniających ciężkie wykroczenia, jak jazda pod wpływem alkoholu, poprzez np. wprowadzanie charakterystycznych tablic rejestracyjnych (to akurat może nie przejść,

 

Czy dobrze czytam ? ? ?

 

Chcesz wprowadzic tablice dla kierowcow ktorzy popelniaja " ciezkie " wykroczenia w ruchu publicznym ? ? ? :banghead:

 

Czlowieku takich ludzi wlasnie nalezy wyeliminowac ! ! !

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...