Skocz do zawartości

WYŻSZE KARY ZA PRĘDKOŚĆ


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tych kilku zdaniach

Więc jak Cie na to nie stać, to po cholerę łamiesz przepisy??? Znajdź sobie hobby dla biedniejszych, nie wiem może spaceruj po lesie? Motocykle, samochody, zwłaszcza te szybsze w których "nie czuje się prędkości" nie są dla biednych i trzeba mieć grosz aby sobie na nie pozwolić. A jak "wyżej srasz niż dupe masz" to czemu potem się żalisz...???

mamy przykład że w haśle Wyższe Zarobki=Wyższe Mandaty coś jest :) mam kase więc dopierdalam i wdupiemamto... :lapad: jakbym swojego tłustego szefohuja słyszał :banghead: :biggrin:

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile widzieliście wypadków z Lamborgini, Porsche, Ferrari czy innymi drogimi samochodami? Powiedzmy nawet licząc od nowszych modeli A8 ?

A ile wypadków widzieliście gdzie udział brały tanie, zdezelowane lub przeciętne samochody ?

 

Cieszycie się, bo zazdrość Was zżera i tyle. Niczego to nie zmieni a walnie po kieszeni tych co zarabiają ciutek lepiej czyli tych co na świecie są klasą średnią ( u nas praktycznie nie występującą ). Za to natychmiast przyczyni się do ukrywania dochodów przed fiskusem.

Więcej potencjalnych zagrożeń to niesie niż zalet.

 

Plagą nie są superszybcy kierowcy w wypasionych brykach a pijani i pseudoszybcy w 10 letnich wrakach. W całym tym projekcie nei chodzi o bezpieczeństwo kierowców, chodzi o .. KASĘ i nic więcej. Tyle, że tej kasy będzie niewiele jeśli w ogóle, a urzędasów przybędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak Cie na to nie stać, to po cholerę łamiesz przepisy??? Znajdź sobie hobby dla biedniejszych, nie wiem może spaceruj po lesie? Motocykle, samochody, zwłaszcza te szybsze w których "nie czuje się prędkości" nie są dla biednych i trzeba mieć grosz aby sobie na nie pozwolić. A jak "wyżej srasz niż dupe masz" to czemu potem się żalisz...???

 

A co do różnicowania mandatu od zarobków, to zanim wprowadzono sztywny klasyfikator, każde zatrzymanie przez policjanta zaczynało się od: gdzie pan pracuje i jakie są pana zarobki. Od paru lat przestali, a teraz ktoś znowu na to wpadł. A jak to wyglądało? Pytał co robię, mówiłem że doły kopie, i zarabiam poniżej średniej. I tak nie miał jak tego sprawdzić. I dalej nie będzie miał ;)

 

 

wiec teraz powiem to jasno i dobitnie, MAM MOTOCYKL BO MNIE NA NIEGO STAC, i nie s*am wyzej niz mam dupe, bo zdaje sobie sprawe z konsekwencji swocih czynow, i nie pier**l mi tu ze to zabawa dla bogatych bo tak nie jest juz od jakiegos czasu, jeli cie to tak irytuje to widocznie albo nie potrafisz jezdzic spokojnie i palcisz co chwila, albo gadasz bez sensu zeby sie kogos czepic, podalem swoj przykla i opisuje jak ja to widze z poziomu czlowieka ktory nie moze powiedziec ze zarabia duzo, to jest dyskusja a swoje osobiste wycieczki to sobie w kieszen wsadz. lamanie prawa powinno byc tak samo dokliwe dla wszystkich a nie sa, dla bogatych mandaty to kpina. I co z tego ze sa punkty i tak malo kogo to ogarnia, ogarnie to czlowieka ktorego prawo jazdy to chleb i o to w tym chodzi, wariatow na drodze nie brakuje i moze wlasnie to dla nich bylby w koncu bat...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile widzieliście wypadków z Lamborgini, Porsche, Ferrari czy innymi drogimi samochodami? Powiedzmy nawet licząc od nowszych modeli A8 ?

 

a ile tej klasy furmanki mają udziału w rynku? ułamek procenta. to tyle się z nich pewnie rozbija ;)

 

ja tam jestem za liczeniem mandatów od zarobków, IMHO to byłoby słuszne. przynajmniej niektórzy zaczęliby się z nimi liczyć. ale jak to zauważył Lysy: przy sprawiedliwym podejściu podatki byłyby liniowe, inne obciążenia dla lepiej zarabiających - też nierosnące. póki co... niech się lepiej urzędasy wezmą za budowę dróg, żeby można było bezpiecznie przemieszczać się po tym kraju. pieniądze są, unijne: wystarczy aby administracja państwowa zamiast robić koło pióra obywatelowi, zacząć efektywnie pracować nad ich wykorzystaniem. potencjał jest, bo niby kryzys, a żadnego darmozjada nie zamierzają zwolnić :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noturno ty chyba masz jakieś masochistyczne inklinacje :clap: . Moto każdy z nas ma między innymi po to żeby od czasu do czasu poza***ć. A kto nie chce lub nie lubi to logicznie rzecz biorąc powinien kupić sobie elektryczną hulajnogę-bo po co przepłacać :crossy:

Edytowane przez marrio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noturno ty chyba masz jakieś masochistyczne inklinacje :clap: . Moto każdy z nas ma między innymi po to żeby od czasu do czasu poza***ć. A kto nie chce lub nie lubi to logicznie rzecz biorąc powinien kupić sobie elektryczną hulajnogę-bo po co przepłacać :crossy:

 

 

zgadzam sie ale nie psioczcie ludzie, ze chca za to karac i to dotkliwie kazdego, to bedzie moim zdaniem bardziej uczciwe w podejsciu do kazdego...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podatku sie nie wypowiadam bo sie na tym nie znam i tyle...

 

wiec powiedzcie jak inaczej zalatwic bogatych cwaniaczkow, ktorzy naginaja przepisy bo dla nich 500 zeta to jak splunac ??

 

mozna tez wprowadzic cos takiego ze dopiero od pewnej kwoty dochodu miesiecznego inne mandaty a do pewnego takie same i juz ...

 

Co to jest "załatwić bogatych cwaniaczków?" Z tego co wiem, to bogatych załatwiało NKWD. Czy przepisy są po to by "załatwiać bogatych"?

O japierdziu!!! Co za podejście. :banghead:

 

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uczciwe. Tak samo jak nie uczciwe są podatki progresywne, czy były by inne ceny w sklepach.

Po drugie zwiększy to i tak już gigantyczną liczbę urzędasów, za których pensje będziemy płacili wszyscy.

Po trzecie poprawi to w minimalnym stopniu bezpieczeństwo a pozostawi najważniejsze problemy czyli pijaków na drogach itd

Po czwarte zwiększy szarą strefę co zaowocuje spadkami do budżetu. I to nie przez bogatych a przez przeciętnego Kowalskiego, który zacznie kombinować wiedząc, że może zapłacić mniej. Teraz nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest "załatwić bogatych cwaniaczków?" Z tego co wiem, to bogatych załatwiało NKWD. Czy przepisy są po to by "załatwiać bogatych"?

O japierdziu!!! Co za podejście. :banghead:

 

 

sluchaj tak jak wszedzie sa ludzie o roznym podejsciu :) chodzi mi o cwaniczkow ktorzy maj za nic przeopisy i zycie innych, napewno sa ludzie bogaci ktorzy potrafia jezdzic normalnie i ta zmiana ich nie dotknie az tak bardzo...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale macie zacięcie do dyskusji. Jeden typek z szóstego rzędu w sejmowej hierarchii rzucił temat, a media podchwyciły i serwują slogany "Będziesz płacił..." Nikt nie będzie, bo ten system po prostu nie wejdzie. Jak polski aparat państwowy będzie tak skomputeryzowany jak skandynawski, to będzie można o tym myśleć. Chyba nie myślicie że państwo w którym ZUS używa dyskietek 1,44 jest w stanie ogarnąć system windykacji liniowych mandatów.

 

No dajcie spokój :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale macie zacięcie do dyskusji. Jeden typek z szóstego rzędu w sejmowej hierarchii rzucił temat, a media podchwyciły i serwują slogany "Będziesz płacił..." Nikt nie będzie, bo ten system po prostu nie wejdzie. Jak polski aparat państwowy będzie tak skomputeryzowany jak skandynawski, to będzie można o tym myśleć. Chyba nie myślicie że państwo w którym ZUS używa dyskietek 1,44 jest w stanie ogarnąć system windykacji liniowych mandatów.

 

No dajcie spokój :cool:

 

 

A to juz odrebna sprawa danego tematu :)

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec teraz powiem to jasno i dobitnie, MAM MOTOCYKL BO MNIE NA NIEGO STAC, i nie s*am wyzej niz mam dupe, bo zdaje sobie sprawe z konsekwencji swocih czynow, i nie pier**l mi tu ze to zabawa dla bogatych bo tak nie jest juz od jakiegos czasu, jeli cie to tak irytuje to widocznie albo nie potrafisz jezdzic spokojnie i palcisz co chwila, albo gadasz bez sensu zeby sie kogos czepic, podalem swoj przykla i opisuje jak ja to widze z poziomu czlowieka ktory nie moze powiedziec ze zarabia duzo, to jest dyskusja a swoje osobiste wycieczki to sobie w kieszen wsadz. lamanie prawa powinno byc tak samo dokliwe dla wszystkich a nie sa, dla bogatych mandaty to kpina. I co z tego ze sa punkty i tak malo kogo to ogarnia, ogarnie to czlowieka ktorego prawo jazdy to chleb i o to w tym chodzi, wariatow na drodze nie brakuje i moze wlasnie to dla nich bylby w koncu bat...

 

Przepraszam, a kto broni być Ci bogatym...??? I po drugie, dlaczego lansujecie na tym forum obraz "bogatego cwaniaczka"? Żeby to Lefty pisał, to bym zrozumiał, ale jak się okazuje, komunistów mamy jak mrówek :icon_razz:

 

Znacie jakieś statystyki, że główną przyczyną wypadków są bogaci ludzie którzych stać na dobre auta? Z tego co pamiętam, to głównie pijani i małolaty (do 20-kilka lat) najarani na jazdę wszystkim co ma jeździć.

 

Jako kolejna osoba zgadzam się ze stwierdzeniem Łysego, że jak mamy liniowo się traktować, to we wszystkich kategoriach.

 

Takie komunistyczne podejście oznacza, że powinniśmy też system sądowniczy i kodeks karny zmienić: co to znaczy szkodliwość czynu? Jak ukradniesz babci emerytce 500 zł, to jest wysoka (dla niej to dużo) i idziesz do pierdla. Jak "bogatemu cwaniaczkowi" ukradniesz 500 000 zł, to ponieważ dla niego nie jest to dużo, więc masz tylko grzywnę w wysokości 100 zł (bo sam jesteś bezrobotnym nierobem i dla ciebie to dużo)? To nawet Castro tego nie potrafił wymyśleć... :buttrock:

 

I jeśli punkty są mało dotkliwe (trzy razy przekroczysz pona 50 km/h i po ku*wa prawku) to co bardziej ma być dotkliwe?

 

 

 

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a kto broni być Ci bogatym...??? I po drugie, dlaczego lansujecie na tym forum obraz "bogatego cwaniaczka"? Żeby to Lefty pisał, to bym zrozumiał, ale jak się okazuje, komunistów mamy jak mrówek :icon_razz:

 

Znacie jakieś statystyki, że główną przyczyną wypadków są bogaci ludzie którzych stać na dobre auta? Z tego co pamiętam, to głównie pijani i małolaty (do 20-kilka lat) najarani na jazdę wszystkim co ma jeździć.

 

Jako kolejna osoba zgadzam się ze stwierdzeniem Łysego, że jak mamy liniowo się traktować, to we wszystkich kategoriach.

 

Takie komunistyczne podejście oznacza, że powinniśmy też system sądowniczy i kodeks karny zmienić: co to znaczy szkodliwość czynu? Jak ukradniesz babci emerytce 500 zł, to jest wysoka (dla niej to dużo) i idziesz do pierdla. Jak "bogatemu cwaniaczkowi" ukradniesz 500 000 zł, to ponieważ dla niego nie jest to dużo, więc masz tylko grzywnę w wysokości 100 zł (bo sam jesteś bezrobotnym nierobem i dla ciebie to dużo)? To nawet Castro tego nie potrafił wymyśleć... :buttrock:

 

I jeśli punkty są mało dotkliwe (trzy razy przekroczysz pona 50 km/h i po ku*wa prawku) to co bardziej ma być dotkliwe?

 

 

do bogactwa mozna darzyc, i nikt nie zabrania byc bogaty, niektorzy maja odrazu a inni do tego dochodza aj eszcze inni nigdy nie dojada, punkty spoko (zawsze jest jakies ale), ten co duzo zarabia ma latwiej przekupic policjanta, fakt nie karzdy jest przekupny, ale jakby kara byla nieunikniona to spoko niech zostanie tak jak jest ale niestety jest inaczej. co do bogatych cwaniaczkow, zle mnie zrozumiales nie mowie ze kazdy kto ma duzo kasy i jest bogaty jest tez cwaniaczkiem nie o to mi chodzilo. Jak wszedzie beda kozacy i normalni ludzie ktorzy mimo wszystko chca byc uczciwi niezalerznie od statusu majatkowego. kazdy kto przekracza predkosc powinien byc karany, a nie za kazdym razem myslec ze moze sie uda, ja przekraczajac predkosc wiem ze jezeli zostane zlapany, to dostane mandat i punkty jak by na to nie patrzec. czy teraz juz wyrazilem sie jasno w jakim kontekscie, w moim odczuciu jest to rozsadne podejscie a w jakim bedzie to pozbawione sensu.

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj trochę wyobraźni i statystyki. Sprawdź sobie ile jest wypadków, ile jest osób bogatych ( przyjmijmy przekraczających 3 próg, choć to trudno nazwać osobą bogatą ale niech będzie ) i porównaj te 2 liczby.

Teraz pomyśl jakie będą koszty takiego rozwiązania i kogo ono naprawdę uderzy.

To teraz pomyśl czy naprawdę chodzi tu o karanie bogatych czy o coś innego a jeżeli nawet upierasz się przy tym, że chodzi o karanie bogatych, to pomyśl jakie przyniesie to realne skutki i komu się najbardziej oberwie.

I odpowiedz sobie na pytanie czy to dobra droga i czy nie ma innych lepszych ( np nieuchronność kary a może coś innego ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...