Skocz do zawartości

WYŻSZE KARY ZA PRĘDKOŚĆ


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No... To już inna para kaloszy. W naszym społeczeństwie osoba, która ma na rękę 4000 PLN uważana jest za zamożną. A to już wg polskiego wbitego do łbów "komuchostwa" wystawia taką osobę na obelgi typu - burżuj, złodziej, krawaciarz, cwaniaczek. No a jeśli nie daj Boże ma swoją własną firmę to jest na 100% złodziejem okradającym państwo, wyzyskującym biednych i powinien połowę swoich zarobków oddać na biednych chlorów stojących całymi dniami pod sklepem.

50 lat "komuny" zrobiło swoje. Co ciekawe taka postawa nie jest obca nawet ludziom, którzy PRL znają tylko z opowiadań rodziców.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam myślę, że jak przepis uzależniający wysokość mandatu od dochodów wejdzie - to policjanci się ucieszą. Wzrosną bowiem ich zarobki za usługę zwaną "odstąpieniem od czynności" :bigrazz: :icon_mrgreen:

 

pozdr

LYsY

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co będzie miało ten pozytywny aspekt, że może łaskawie zechcą pracować dłużej, niż 15 lat do emerytury :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oficjalnie zarabiam "dużo" wg polskich realiów. Ale nie mam kasy żeby ją w****ać w błoto. Czyli oddawać Państwu do utylizacji i takie p****nie mnie wkurza. :banghead:

 

 

to jak nie chcesz wpiep**ac kasy w bloto to jezdzij tak aby pan policmajster nie mial sie do czego przyczepic...

mi sie ten pomysl podoba z jednego wzgledu bedzie sprawiedliwie, jakbym zarabial duzo tez bym za tym byl bo to by trzymalo moje pomysly na wodzy...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... To już inna para kaloszy. W naszym społeczeństwie osoba, która ma na rękę 4000 PLN uważana jest za zamożną. A to już wg polskiego wbitego do łbów "komuchostwa" wystawia taką osobę na obelgi typu - burżuj, złodziej, krawaciarz, cwaniaczek. No a jeśli nie daj Boże ma swoją własną firmę to jest na 100% złodziejem okradającym państwo, wyzyskującym biednych i powinien połowę swoich zarobków oddać na biednych chlorów stojących całymi dniami pod sklepem.

50 lat "komuny" zrobiło swoje. Co ciekawe taka postawa nie jest obca nawet ludziom, którzy PRL znają tylko z opowiadań rodziców.

 

pozdr

 

czepiasz się. Ja tam się cieszę, że mam coniektórych kumpli bogatych. Ja też się czepiam, ale ludzie to czytają, nikt nie protestuje, że w polszy same komuchy i zazdrośniki, idziemy potem do domu i wyciągamy wnioski, że jak wszyscy tacy są, to my też, w samoobronie.

 

Wyższe mandaty to w dzisiejszej polskiej rzeczywistości naciągactwo, wręcz złodziejstwo na obywatelach. Ale faktem jest, że pan władza proponujący mandat z górnej półki, czyli całe pińćset, nie robi na niektórych wrażenia, co najwyżej dopytują o mniejsze punkty. Znam takich, którzy jadąc z W-wy do Krakowa kładli na desce rozdzielczej kilka stów. Jeżeli nikt ich nie zatrzymał, to mieli „zarobione” na dobry obiad. Tacy ludzie przepisy i bezpieczeństwo innych mają za nic. Wypadki z ich udziałem mają tragiczny finał. Wg pamiętnego artykułu jednego lekarza pogotowia, potrafią krzyczeć na swoje ofiary, oskarżać je, często zastraszać. Wymyśl na nich metodę, Polska będzie Ci wdzięczna :notworthy:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak nie chcesz wpiep**ac kasy w bloto to jezdzij tak aby pan policmajster nie mial sie do czego przyczepic...

mi sie ten pomysl podoba z jednego wzgledu bedzie sprawiedliwie, jakbym zarabial duzo tez bym za tym byl bo to by trzymalo moje pomysly na wodzy...

 

Widzisz, nie masz racji.

 

Jeśli ma być sprawiedliwie i osoby, które zarabiają więcej mają płacić większe kary - podobnie, jak płacą większe podatki - to powinny mieć większe przywileje ze strony kraju. Np. pierwszeństwo w kolejce do lekarza.

 

Skoro kraj chce nakładać na mnie większe obowiązki dlatego, że więcej zarabiam, powinien dać mi też większe prawa.

 

I to byłoby sprawiedliwe.

 

Skoro mandat ma być procentem dochodu, czyli ma to być kara liniowa, to dlaczego nie mogę mieć podatku liniowego? W PL jeśli zarobię za dużo, wpadam w kolejny próg podatkowy. I oddaję więcej, niż ktoś kto nie wpadł w drugi próg.

 

Polska:

- podatek liniowy - nie!

- mandat liniowy - tak!

- ponadproporcjonalnie większe obowiązki łożenia na państwo - tak, bo odpowiedzialność społeczna!

- korzyści wynikające z wyższego łożenia na państwo - nie, bo równość wobec prawa!

 

Twoja sprawiedliwość wygląda zatem tak: bogaty ma się dzielić swym majątkiem na różne sposoby, a w zamian będzie dodatkowo golony. Super :evil: Idąc dalej tym tropem, bogaty powinien być srożej karany, bo go stać na lepszego adwokata, a w sklepach powinien być osobny cennik dla bogatych, bo oni i tak mają dużo kasy. Tak?

 

pozdr

LYsY

Edytowane przez LYsY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie masz racji.

 

Jeśli ma być sprawiedliwie i osoby, które zarabiają więcej mają płacić większe kary - podobnie, jak płacą większe podatki - to powinny mieć większe przywileje ze strony kraju. Np. pierwszeństwo w kolejce do lekarza.

 

Skoro kraj chce nakładać na mnie większe obowiązki dlatego, że więcej zarabiam, powinien dać mi też większe prawa.

 

I to byłoby sprawiedliwe.

 

Skoro mandat ma być procentem dochodu, czyli ma to być kara liniowa, to dlaczego nie mogę mieć podatku liniowego? W PL jeśli zarobię za dużo, wpadam w kolejny próg podatkowy. I oddaję więcej, niż ktoś kto nie wpadł w drugi próg.

 

Polska:

- podatek liniowy - nie!

- mandat liniowy - tak!

- ponadproporcjonalnie większe obowiązki łożenia na państwo - tak, bo odpowiedzialność społeczna!

- korzyści wynikające z wyższego łożenia na państwo - nie, bo równość wobec prawa!

 

Twoja sprawiedliwość wygląda zatem tak: bogaty ma się dzielić swym majątkiem na różne sposoby, a w zamian będzie dodatkowo golony. Super :evil: Idąc dalej tym tropem, bogaty powinien być srożej karany, bo go stać na lepszego adwokata, a w sklepach powinien być osobny cennik dla bogatych, bo oni i tak mają dużo kasy. Tak?

 

pozdr

LYsY

 

Łysy :flesje: :clap:

 

Dokładnie tak jest i odnosze takie wrażenie, im więcej zarabiam tym bardziej ktoś chcę tą kasę w różny sposób mi zabrać, a wogólen nie korzytam np. ze służby zdrowia, bo jak zwykle nie ma już funduszy na to czy inne badanie w tym roku, kolejki takie że musiałbym z tydzień nie pracować żeby coś załatwić więc poprostu płacę dodatkowo za prywatnych lekarzy. Więc się pytam po kiego hu*a mam płacić kupę kasy miesięcznie na coś z czego nie korzystam ? lub nie może mi to zapewnić naweyt minimum świadczeń ?

 

Za taką kasę co co miesiąc oddaję w błoto, miałbym najlepszą prywatną opiekę medyczną, super badania i w ogóle zanim by mi pryszcz wyskoczył to już by o tym wiedzieli :)

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podatku sie nie wypowiadam bo sie na tym nie znam i tyle...

 

wiec powiedzcie jak inaczej zalatwic bogatych cwaniaczkow, ktorzy naginaja przepisy bo dla nich 500 zeta to jak splunac ??

 

mozna tez wprowadzic cos takiego ze dopiero od pewnej kwoty dochodu miesiecznego inne mandaty a do pewnego takie same i juz ...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podatku sie nie wypowiadam bo sie na tym nie znam i tyle...

 

wiec powiedzcie jak inaczej zalatwic bogatych cwaniaczkow, ktorzy naginaja przepisy bo dla nich 500 zeta to jak splunac ??

 

mozna tez wprowadzic cos takiego ze dopiero od pewnej kwoty dochodu miesiecznego inne mandaty a do pewnego takie same i juz ...

 

Jak to jak, przecież są jeszcze punkty, 500 zł = 10 punktów, 3 takie strzały i koleś od merca czy porche jeździ z kierowcą. Prosty przykład, w rzeszowie jest gość który ma Lamborghini Murciellago i jeździ na siedzeniu pasażera, bo już 2 razy miał prawko zabrane i teraz też nie posiada więc musi czekać, sory ja bym się lekko podkurwił jak bym za auto dał 1,2 mln pln i nie mógł nim na legalu jeździć po drogach :)

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podatku sie nie wypowiadam bo sie na tym nie znam i tyle...

 

wiec powiedzcie jak inaczej zalatwic bogatych cwaniaczkow, ktorzy naginaja przepisy bo dla nich 500 zeta to jak splunac ??

 

mozna tez wprowadzic cos takiego ze dopiero od pewnej kwoty dochodu miesiecznego inne mandaty a do pewnego takie same i juz ...

 

z taką retoryką to przestaję się dziwić jurjuszi-emu. Nikt nie ma załatwiać bogatych cwaniaczków, ewentualnie dać skutecznie do myślenia tym, co nie myślą.

 

Czy w razie przegięcia ponad miarę policjant może, pomimo chęci przyjęcia mandatu przez winnego, skierować sprawę do sądu? Czy sąd jest obligowany do poruszania się w zakresie widełek za określone przewinienia?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jest taki aspekt poza punktami ze stac ich aby ominac to dajac w lape policjantowi. mnie jak zlapia i bede musial placic to mam jakis okres bez jezdzenia, nie zarabiam duzo wiec kazdy nieplanowany wydatek to cios w plecy, i to mnie ogranicza w przeginaniu, nie mowie ze jezdze przepisowo ale staram sie nie przeginac za mocno, nie bede tez mowil ze sa miejsca gdzie mozna, bo takich miejsc nie ma (ale to do innego tematu)

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jest taki aspekt poza punktami ze stac ich aby ominac to dajac w lape policjantowi. mnie jak zlapia i bede musial placic to mam jakis okres bez jezdzenia, nie zarabiam duzo wiec kazdy nieplanowany wydatek to cios w plecy, i to mnie ogranicza w przeginaniu, nie mowie ze jezdze przepisowo ale staram sie nie przeginac za mocno, nie bede tez mowil ze sa miejsca gdzie mozna, bo takich miejsc nie ma (ale to do innego tematu)

 

Nie każdy policjant weźmie w łapę, co niektórzy to nawet będa się cieszyć że "dojebali" gościa w takim super drogim wozie i że ma już dużo punktów, znam nawet takiego policjanta co własnego ojca złapał po pijaku i skierował sprawę do sądu :bigrazz: więc kilka razy się uda zapłacić pałce i jechać dalej, ale też wystarczy 3 razy że się nie uda i prawka nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko jest taki aspekt poza punktami ze stac ich aby ominac to dajac w lape policjantowi. mnie jak zlapia i bede musial placic to mam jakis okres bez jezdzenia, nie zarabiam duzo wiec kazdy nieplanowany wydatek to cios w plecy, i to mnie ogranicza w przeginaniu, nie mowie ze jezdze przepisowo ale staram sie nie przeginac za mocno, nie bede tez mowil ze sa miejsca gdzie mozna, bo takich miejsc nie ma (ale to do innego tematu)

 

Więc jak Cie na to nie stać, to po cholerę łamiesz przepisy??? Znajdź sobie hobby dla biedniejszych, nie wiem może spaceruj po lesie? Motocykle, samochody, zwłaszcza te szybsze w których "nie czuje się prędkości" nie są dla biednych i trzeba mieć grosz aby sobie na nie pozwolić. A jak "wyżej srasz niż dupe masz" to czemu potem się żalisz...???

 

A co do różnicowania mandatu od zarobków, to zanim wprowadzono sztywny klasyfikator, każde zatrzymanie przez policjanta zaczynało się od: gdzie pan pracuje i jakie są pana zarobki. Od paru lat przestali, a teraz ktoś znowu na to wpadł. A jak to wyglądało? Pytał co robię, mówiłem że doły kopie, i zarabiam poniżej średniej. I tak nie miał jak tego sprawdzić. I dalej nie będzie miał ;)

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...