Skocz do zawartości

Wzrost a jazda róznymi motocyklami


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niski wzrost na pewno przysparza trudności w jeździe motocyklami Enduro czy Cross, ale przy pozostałych nie widzę problemów. Co nie oznacza, że niscy są bez szans na motocyklach terenowych np.: Łukasz Kędzierski ma coś koło 165 cm wzrostu a Dakar przejechał i to na jakiej kozie a w dodatku z dobrym rezultatem jak na debiut.

Ja też zanim kupiłem moto znaczy Yamahe WR to się martwiłem, bo mam niecałe 165 cm, kombinowałem jak by obniżyć siedzenie itp., ale jakoś daje rade.

 

A z tym hormonem wzrostu nie jest tak pojedynczo, że się idzie do lekarza i się mówi: ja chcę jeszcze urosnąć, bo 170 cm to za mało. Jeśli przyczyną niskiego wzrostu są braki właśnie tego hormonu to wtedy po badaniach i staraniach można rozpocząć leczenie. A podawanie takich środków zdrowym ludziom powoduje zaburzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym masz 15 lat - za 3 lata byc moze napiszesz posta "jaki kupic motocykl jezeli mam 2m wzrostu?
zgadza sie- człowiek rosnie do około-19-21 roku zycia zaleznie od przekazanych mu informacji genetycznych przez rodziców (a od 15 lat to macie własnie jeszcze około 7-8 cm przed sobą, no i około 5 kg :) ;)

mi to przez te 3-5 lat przybylo 20 kilo :mrgreen: :) :)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

hmm...ja niemam co tam gadac narazie bo mam 13 lat,no i wzrost 162 cm,jak na 1 gimnazjaliste mi nieprzeszkadza bo do niskich nienależe w klasie,ale i do najwyższych nie,i mi to nieprzeszkadza bo jeszcze urosne troche..;) ale marwie się czy np. na jawie mustang bede siedizal luzem,wieć mozecie mi powiedzieć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 191 cm wzrostu i maja Suzuki GSX 600F jest dla mnie za mała (odrobinę)

trudno przy wzroście ponad 180 - 185 cm dobrać idealny motor...

ja lubie ścigi i na inne sie nie piszę...

 

Hmm Ja mam 187-188 ccm wzrostu i mam podobny problem, ale oczywiście nie przejmuje się tym drobiazgiem bo "Liczy Się Yno Jazda" ;)

 

Ale przy wyborze motocykla kieruję się tez jego gabarytami, co by mi za ciasno nie było :mrgreen:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 191 - identycznie jak Kollektor, rosnac przestalem w wieku 15 lat - 3 klasa gimnazjum, wiec nie mowcie "jeszcze urosniesz", gdyz kazdy rosnie w innym czasie i nie wiadomo kiedy sie to zakonczy.

Co do 8 cm i 5 kg... niestety tak jest, ze po 20 - stce zaczynamy rosnac ale nie wzwyz tylko na szerokosc.

Przy moim wzroscie nie zastanawialem sie nigdy nad tym problemem, ale rzadko zmieniam motory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja też jestem jeszcze bardzo młody ale jakośc przy moim wzroście(155cm) nie mam problemu z jazdą na simsonie czy jawce 50. Latałem tez u kolegi na hondzie mtx 125r obnizonej maksymalnie i też nie było problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 178cc :D około 60kg, i 16lat.I powiem wam że cały czas byłem bardzo niski....... . Więc się nie łamcie jeżeli macie 15lat i 160cm, bo ja miałem chyba 158 heh. Nie mówie że jestem teraz wysokiiii ;) , ale myśle że średni tak, i jest spoko, aha i latam dt-tką, i powiem wam że może jest akurat dla mnie , ale wolałbym coś wyższego i masywniejszego ;) , dlatego też poluje na rally tuareg ;) .

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ja też jestem jeszcze bardzo młody ale jakośc przy moim wzroście(155cm) nie mam problemu z jazdą na simsonie czy jawce 50. Latałem tez u kolegi na hondzie mtx 125r obnizonej maksymalnie i też nie było problemu...

 

No Simak wreszcie się odezwałes :) jak skakałeś na tej mojej hondzie maksymalnie obniżonej to zawieszenie prawie mi padło tłuszczu :)

 

A co do tematu to ja tak jak simak mam 155cm wzrostu i jakoś sie wytrzymuje motorynke kolegi i moja honde :banghead: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...