Skocz do zawartości

jak zarejestrowac anglika


wierny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to chyba chodzi o umowę sprzedaży zawartą jeszcze w Anglii w momencie, gdy kupowałeś motocykl od poprzedniego właściciela.

 

dokadanie tak!

 

Wszystko o co pytacie i o czym mowicie to juz było na formu przynajmniej 3 miliony razy, więc temat do KOSZA!!

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o rejestrację pojazdu to nie musi przecież być umowy

ma być po prostu dowód własności (może to być zarówno umowa, jak i faktura, orzeczenie sądu i inne)

w tym przypadku dowodem własności będzie dowód rejestracyjny

 

i pytanie do niektórych z Was

czy jak się przeprowadzacie do innego miasta i trzeba wymienić blachy i dowód rejestracyjny to też przedstawiać jeszcze raz umowę z poprzednim właścicielem??!!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze drugą opcję - jesli wracasz na stałe do PL to możesz ściągnąć moto z UK na mienie przesiedleńcze. Podtsawowe info znajdziesz tutaj: http://jersey.info.pl/mienie.html

 

Niemniej jednak wydaje mi się że łatwiej i szybciej będzie podpisać umowę z samym sobą.

 

Nie ma sensu dyskutować o bezsensowności polskich przepisów bo te jak wiadomo są durne.

 

Co do samego procesu:

1. Umowe spisujesz z samym sobą po polsku - oszczędzasz na tłumaczeniu

2. Udajesz się na stację kontroli pojazdów i dokonujesz przeglądu technicznego

3. Wypełniasz VAT24 i po ok 7 dniach odbierasz zaswiadczenie o braku obowiązku opłaty VAT'u - kosztuje cię to 160 zł w Kasie Urzedu Gminy

4. Z tym wszystkim udajesz się do Wydz. Kom i składasz wniosek o rejestrację pojazdu

5. Opłacasz tablice itd w Kasie Urzedu i dostajesz stałe tablice oraz miękki dowod

6. Po max 1 m-cu odbierasz stały dowód oraz Książkę pojazdu

 

Reasumując przeglądy techniczne są, opłata za zaświadczenie o braku konieczności opłaty VAT też jest i co najwazniejsze zastanów się czy ty przypadkiem nie podlegasz pod mienie przesiedleńcze.

 

pozdr,

Cender

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze drugą opcję - jesli wracasz na stałe do PL to możesz ściągnąć moto z UK na mienie przesiedleńcze.

 

Ja podlegalem, bo siedzac 4 lata i majac tam swoje zycie zawodowe, osobiste, podlegalem pod przepsy UK.

Niemniej jednak nie bawilem sie w kombinacje tylko zrobilem opcie "normalnej" rejestracji :icon_mrgreen:

ps. wlasnie dzisiaj odebralem zaswiadczenia o zaplacie akcyzy za auto i moge dalej kierowac sie do punktu 3

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

cześć

podpinam się pod pytanie.

mieszkam i pracuje w UK, kopiłem moto i chce je zabrać do Polski. Mój brat tez mieszka w UK i też ma moto, czy mogę jemu odsprzedać motor spisać z nim ta umowę, a po rejestracji on mi go odsprzeda a ja jemu jego moto i razem zarejestrujemy te motongi jeszcze raz?? hehe trochę to zmiksowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka umowa?

 

V5 jest na Ciebie?

 

Jak tak to idziesz do wydziału komunikacji i tłumaczysz cierpliwie że w UK nie spisuje się umów bo wszystkie dane, łącznie z podpisami, są na dowodzie. Dodajesz do dokumentów oświadczenie że umowa nie została spisana i wszystko w temacie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...