Skocz do zawartości

jak zarejestrowac anglika


wierny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam maly problem tj. nie bardzo wiem jak zarejestrowac moje moto w polsce. Kupilem je w anglii wiec jestem jego anglielskim wlascicielem na papierach przyjechalem nim do polski i chce zarejestrowac w polsce (rowniez na siebie). w urzedzie pani powiedziala mi ze potrzebuje komplet dokumentow tlumaczenia zwolnienie z podatku i...... umowe z angielskim wlascicielem :banghead: troche tego nie rozumie czy mam pisac umowe sam ze soba? moze ktos z was robil podobnie i wie jak to sie zalatwia dzieki za odp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowe z angielskim wlascicielem :banghead: troche tego nie rozumie czy mam pisac umowe sam ze soba?

 

Nie, umowe spisz z osoba co widnieje w papierach jako POPRZEDNI wlasciciel i juz.

Podpisujesz sie za nia i do urzedu :buttrock:

Tlumaczenie dokumentow + vat 24 i do WK

Na Vat 24 czekasz 3-4 dni ( 160 zlotych ) w WK chyba kolo tygodnia i juz :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT 24 miał być zniesiony bo to jawne złodziejstwo.Ale z tego co wiem to jest nadal.Płacisz 160zł za papier który zwalnia Cię od płacenia podatku za pojazd.W niektórych przypadkach to nawet więcej jak byś zapłacił podatku 2%.Jeżeli chodzi o umowę to tak jak kolega wyżej napisał musisz ją napisać po między ostatnim właścicielem widniejącym na dowodzie rej. a swoją osobą,jeżeli zrobisz to w dwóch jezykach to potrzebują niektóre urzędy pieczątki tłumacza przysięgłego do którego zanosisz wszystkie dokumenty z Anglii (dowód i brief koszt około 100zł) Następnie skarbówka z tym nieszczęsnym VAT-em i motocykl na pierwszy przegląd (chyba 119zł).Pozostanie Wydz.Kom. wniosek o rejestrację (darmowy) i opłata za tablice.Żeby otrzymać na końcu dowód rej.(stały) musisz okazać opłatę O.C.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora tematu: naucz się korzystać z wyszukiwarki. w dziale przepisy podobnych pytań jest na kopy, a przy pytaniach odpowiedzi

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piszesz Umowe Polsko Angielską. Między Tobą a Previous keeper.

2. Dajesz do tłumaczenia V5C czyli dowód rejestracyjny. w PL wymagana sekcja od 1 do 8.

3. Urząd skarbowy i VAT24

4. Przegląd w Polsce.

5. Z kompletem dokumentów do urzędu :)

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz nie ma przegladow....

 

A tak BTW nie rozumiem tego, bo z postu wiernego wynika, ze dowod rejestracyjny jest juz na niego wiec z jakiej paki ma przedstawiac tamta umowe, skoro motocykl juz jest zarejestrowany na niego a nie na previous ownera... Dziwne...

 

pozdr

 

Nie, umowe spisz z osoba co widnieje w papierach jako POPRZEDNI wlasciciel i juz.

Podpisujesz sie za nia i do urzedu :buttrock:

 

To jest przestępstwo...

 

 

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz nie ma przegladow....

 

A tak BTW nie rozumiem tego, bo z postu wiernego wynika, ze dowod rejestracyjny jest juz na niego wiec z jakiej paki ma przedstawiac tamta umowe, skoro motocykl juz jest zarejestrowany na niego a nie na

 

 

pozdr

 

bodajrze spisac umowe na siebie, ze sobie sprzedaje lub na czlonka rodziny :biggrin:

 

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW nie rozumiem tego, bo z postu wiernego wynika, ze dowod rejestracyjny jest juz na niego wiec z jakiej paki ma przedstawiac tamta umowe, skoro motocykl juz jest zarejestrowany na niego a nie na previous ownera... Dziwne...

 

Bo polskie prawo wymaga przy rejestracji umowy kupna sprzedazy a w Anglii tego nie ma. :icon_mrgreen:

W zwiazku z tym najprosciej jest spisac PO POLSKU ( nie musisz wtedy placic za tlumaczenie ) umowa z OSTATNIM angielskim wlascicielem.

Takie chore polskie prawo :banghead:

 

To jest przestępstwo...

 

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo polskie prawo wymaga przy rejestracji umowy kupna sprzedazy a w Anglii tego nie ma. :icon_mrgreen:

W zwiazku z tym najprosciej jest spisac PO POLSKU ( nie musisz wtedy placic za tlumaczenie ) umowa z OSTATNIM angielskim wlascicielem.

Takie chore polskie prawo :banghead:

 

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

 

PL angielskiej, tez nie trzeba tlumaczyc a bardziej wiarygodna

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przestępstwo...

Zgadza się, ale to jedyne sensowne wyjście w takiej sytuacji - ja też tak zrobię przy rejestracji. Przecież nie będę wysyłał umowy do Anglii i czekał aż dostanę ją z powrotem, podpisaną przez znajomego od którego kupowałem moto. Czasem warto nagiąć trochę zasady i wszyscy na tym skorzystają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo polskie prawo wymaga przy rejestracji umowy kupna sprzedazy a w Anglii tego nie ma. :icon_mrgreen:

 

Ale to jest totalna bzdura, bo przeciez koles ma juz ten motocykl i po porstu przerejestrowuje go z siebie na siebe. Co za idiotyzm!!! To tak jakbym przeprowadzal sie z Bielska Podlaskiego do Zambrowa i potrezbował umowy k-s z poprzednim właścicielem. No ja k***a jestem poprzednim właścicielem... Nie widze różnicy w tej sytuacji skoro to Unia jest to co za różnica, że koleś przeprowadza się z Londynu do jakiegos miasta w Polsce. Co ma do tego porzedni wlasciciel... To sa jakies oderwane od przeczywistosci przepisy. Jeszcze rozumiem tem VAT... OK, ale motocykl jest juz na niego zarejestowany... ja pie****le co za kretynizm.

 

 

 

Ja raz kupiłem moto z UK od osoby, ktora mieszkala w UK, ale transakcji dokonalismy w Polsce i US mial zagwozdke czy VAT czy PCC :icon_mrgreen: - tez debilizm...

 

 

 

pozdr

 

 

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myslisz ze co ja mialem ? :eek:

Tlumacze sympatycznej pani ze motocykl jest zarejestrowany NA MNIE i dokument jest moj, oraz ze w UK NIE MA umowy kupna sprzedazy a pani mi na to ze ...... do zarejestrowania pojazdu w Polsce MUSI byc umowa kupna-sprzedazy.

To ja dalej pytam pania: skad mam wziac taka umowe ?

A ona na to: nie wiem, niech pan napisze :icon_mrgreen:

No to wyszedlem na korytarz i ................. napisalem :buttrock:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...