Skocz do zawartości

Zawieszenie (utwardzanie)


kamilp7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nastepujacy problem: odkad kupilem mojego rieju RR mial miekie zawiesznie. Za miekie troche bo przud dobija caly czas.

 

Z przodu mam tylko jedna sprezyne a w drugim jest tylko olej. Powinien byc ale uszczelniacz jest popsuty i tam nie ma nic. Wiec jak joz wymienie uszczelniacze to myslalem nad wsadzenie podkladni pod sprezyne takiej 1.5-2cm zeby byl twardszy. Albo nad kupieniem nowej, tylko ze nowa ciezko dostac. Moze cos dopasuje?

 

Lecz nie wiem co zrobic zeby tyl byl twardszy. Jest to amortyzator Taki jak ten:

 

http://www.allegro.pl/item512522462_amorty...ike_czesci.html

 

Moze nie identyczny ale podobny. Kiedy jade we 2 to dobija do koncza. Mozna cos z nim zrobic zeby nie dobijal? moze da rade w nim wymienic olej? albo dac jakas dodatkowa sprezyne, jak gdzies widzialem. Slyszalem tez ze sie kupoje takie gumy usztywniajace. Ale one sa za doze.

 

 

Moze macie jakies sprawdzone sposoby na to zawiesznie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to jest 2T wiec zly dzial wybrales, poza tym najpierw napraw uszczelniacze i wlej olej, bo moze sie okazac ze to wystarczy zeby przod, zaczal dzialac poprawnie. Jak dalej bedzie za miekko to wowczas mozesz myslec o podkladkach pod sprezyne.

Wazne zeby robic wszystko po kolei i sprawdzac - wowczas bedziesz widzial co naprawde przynosi rezultaty a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Musisz oddać amortyzator do regeneracji. Powinna wystarczyć wymiana oleju na twardszy. Zawsze można dodać także pierścień pod sprężynę o odpowiedniej grubości, co utwardza zawieszenie. Wszystko wymaga doświadczonego mechanika, aby uniknąć przegięcia w drugą stronę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tezz wlasnie myslalem nad podkladka 0.3-0.5mm, sam moge go tez rozkrecic poniewaz mam specjalne sciski. Ale nie wiem ile oleju wlac.

 

Tezz wlasnie myslalem nad podkladka 0.3-0.5mm, sam moge go tez rozkrecic poniewaz mam specjalne sciski. Ale nie wiem ile oleju wlac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nedlugo zamowie uszczeliacze i olej do przodu. Ale wedlu serwisuwki tam am byc 150ml oleju 15W a ja mam dostep tylko do 10W i 5W... Jaki wziac lepiej?

 

I dalej nie wiem co s tym tylem. Kolega kupil nowy amor do siebie i bylo dobrze ale po miesiacu joz sie wyrobil :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pewnie HRG wprowadził kolejną nowość...

To nie nowość tylko slang mechaników motocyklowych ( mechanicy w samochodach rajdowych też go stosują).

Pomyśl zanim napiszesz lub zapytaj o co chodzi, będzie łatwiej i przyjemniej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...