Skocz do zawartości

Dobry kask z "dobrą" wentylacją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych formowiczy,

Postanowiłem założyć nowy temat ponieważ nigdzie nie znalazłem interesujących mnie informacji, ale do rzeczy ...

Ze względu na problemy zdrowotne z zatokami musze kupić odpowiedni kaski lub drastycznie skrócić sezon. Oczywiście wybór jest prosty (co do tej decyzji tak, ale co do kasku to już niekoniecznie). A teraz do konkretów:

Czytając fora, testy i opinie o kaskach ciągle się przewija stwierdzenie dobra albo słaba wentylacja i tu własne leży problem bo mi zależy na specyficznej wentylacji. Potrzebuje kasku z taką wentylacją która w zimne i mokre dni zapewni mi suchą szybę a jednocześnie nie będzie mi robić „przeminęło z wiatrem” na moje zatoki tzn. nie będzie mi po prostu dmuchać na twarz i skronie. W grę wchodzi zdecydowanie kask turystyczny a niżeli sportowy. Pisze może o trywialnych rzeczach ale nie mam doświadczenia z dobrymi kaskami. No właśnie co do kasku to myślę i o integralu i o szczękowcu z wyższej półki (Shoei, Arai i Schuberth). Obecnie ma AGV LongWay i już nigdy więcej AGV!!! Co do budżetu to w sytuacji być albo nie być (czytaj jeździć Hondą albo jeździć Ikarusem) wydam ile trzeba tzn. do 2K PLN. Nie chce szukać oszczędności w postaci kilku stówek tylko chce dobry kask. Z ważniejszych informacji to dodam ze jeżdżę golasem wiec trochę jakby wieje.

A jeszcze jedno pytanie czy na targach Moto Expo XXI w Warszawie mogę liczyć na dobre ceny?

Koleżanki i Kolegi proszę o pomoc i konkrety,

Serdeczne dzięki za pomoc!!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych formowiczy,

Potrzebuje kasku z taką wentylacją która w zimne i mokre dni zapewni mi suchą szybę

 

Chyba nie ma takiego.... ogolnie to x spirit ma genialna wentylacje.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieraj 4litery w furmankę i śmigaj do berlinowa, w giga store louis jest (a w każdym razie był) tunel aerodynamiczny - taka namiastka - symulujący bodajże do 130kmh na golasie: właśnie do przymiarek kasków. a że leży tam tego sporo, pewnie coś znajdziesz

lepszej rady nie widzę, poza czytaniem testów w prasie i na branżowych vortalach, ale te testy zawsze będą subiektywne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego postu wynika, że kask ma mieć ewidentnie SŁABĄ wentylację, a nie dobrą. Kaski gdzie jest dobra wentylacja zapewniją nadmuch na twarz (ale nie taki, że daje po oczach tylko taki że np, na torze się nie zgrzejesz tak mocno). Inna sprawa, że taką wentylacje zazwyczaj powinno dać się odciąć, ale to nie zmienia faktu, że Tobie dobra wentylacja jest na nic. Sprawę szyby załatwia pinlock, który raz że nie pozwala na zaparowanie wizjera, a dwa, że wilgoć z niego znika o wiele szybciej niż ze zwykłego plastiku. Tak samo z akcesoryjnymi antifogami np. FogCity - tutaj wilgoć znika od razu w przeciwieństwie do wizjerów, które są tylko pokryte powłoką antifog.

 

Np. w HJC i Airohach nie da się odciąć nawiewu na Twarz, bo nawet po zamknięciu wlotów i tak wieje. W Nolanach jest odwrotnie, nawet po otwarciu wlotów nawiewu nie czuć właściwie w ogóle.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tja.... cały czas sie zastanawiam czy moze mój nolan ma odciete kanaly wentylacyjne... bo jakoś nie czulem powiewu w trasie mimo pelnego otwarcia... no chyba że szczękę podniosłem ;-)

 

ale widzę że moj n102 to nie jedyny przypadek

 

jak pisze skinny, suchą szybę załatwi ci pinlock lub inny antifog

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może jeszua jakich firm posiadają kaski?

http://www.louis.de/ airoch, akira, caberg, lazer, mtr, nolan, probiker, schuberth, scorpion, shark, shoei ... itd...

 

Ja mam AGV GP Pro i nie ma problemu z wentylacją czy parowaniem szyby nawet jadąc w deszczu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kazdym innym louiisie masz motocykl plus odpowiednia dmuchawe ktore to robia za symulator. generalnie działa bo sprawdzałem w lipsku

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobra wentylacja mogę ci śmiało poleci Schubertha S1 Pro. Naprawdę działa tam wentylacja. Sam używam takiego kasku i jestem bardzo zadowolony. W chłodniejsze dni to nawet można zmarznąć w głowę :biggrin:

 

Witam, również jeżdżę w tym kasku i potwierdzam, że jest rewelacyjny. Dodatkowo masz w zestawie kołnierz wygłuszający który oprócz wyciszania zapobiega podwiewaniu powietrza pod kask, co na golasie jest powszechne.

 

Sprawdźjeszcze nowy model szczękowca Schubertha C3. Opinie są o nim rewelacyjne.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym rynku pokazał się kask firmy ICON z serii DOMIAN i DOMIAN 2.

Z opisu wynika, że opracowali rewolucyjną metodę wentylacji przedniej szyby. Pewnie reklama, ale ja się skusiłem. Swoją opinię będę mógł wstawić za jakiś czas - mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym rynku pokazał się kask firmy ICON z serii DOMIAN i DOMIAN 2.

Z opisu wynika, że opracowali rewolucyjną metodę wentylacji przedniej szyby. Pewnie reklama, ale ja się skusiłem. Swoją opinię będę mógł wstawić za jakiś czas - mam nadzieję.

Bede wdzieczny za kazde slowo na temat tego kasku bo tez rozwazam jego zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pod koniec sezonu zamieniłem airoha sv55 na shuberta J1 i jestem NAPRAWDĘ super zadowolony,

śmigałem w nim do pracy jeszcze pod konic października i zapomniałem co to znaczy zaparowana szyba.

Masz niby kask otwarty, ale pałąk daje poczucie że szczeka jest w miarę bezpieczna

Myślę, że wizualnie do sevenki tez bedzie pasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...