Jump to content

lagi w zx9r


Recommended Posts

Co rozumiesz przez pojęcie miękkie sprężyny ?

Może nie jest to kwestia sprężyn tylko oleju.

Po wymianie oleju polecam jeszcze ustawić regulację na dobicie i odbicie.

Olej wystarczy 10W.

Czasami zużyty olej może powodować podobny efekt.

Link to comment
Share on other sites

Co rozumiesz przez pojęcie miękkie sprężyny ?

Może nie jest to kwestia sprężyn tylko oleju.

Po wymianie oleju polecam jeszcze ustawić regulację na dobicie i odbicie.

Olej wystarczy 10W.

Czasami zużyty olej może powodować podobny efekt.

 

Napisałeś to poważnie czy raczysz sobie żartować?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Link to comment
Share on other sites

Raczek dobrze pyta, co rozumiesz poprzez miękkie sprężyny? Przy wymianie uszczelniaczy zmierz długość sprężyn.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Link to comment
Share on other sites

sprężyny to koszt ok 300zł, najpierw wymieniłbym uszelniacze, wlał 10w, i wyregulował tłuminie, jeśli nadal skok, i ugięcie początkowe spręzyn będzie za duże, to dopiero rozejrzałbym się za sprężynami, zwłaszcza że do ich wymiany nie trzeba rozbierac przodu. PZDR

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Link to comment
Share on other sites

BellRay ma w swojej ofercie olej w zakresie 10 do 30W.

Sama wymiana oleju nie spowoduje usztywnienia zawieszenia tylko spowoduje wolniejsze dobicie i jeszcze wolniejsze odbicie.

Jeżeli teraz masz w zawieszeniu krótkie sprężyny i cieńkościenne tuleje dystansowe to wypada kupić akcesoryjne sprężyny.

Jeżeli jednak sprężyny są do samego korka górnego wypada zastosować gęściejszy olej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Dokładnie. Nie robiłbym tutaj afery, w dziewiątce nie jest tak łatwo załatwić sprężyny, chyba, że moto latało non stop na kole z jakimś matołem na garbie, który nie potrafił porządnie opuścić motocykla, tylko walił nim na chama o glebę.

Primo, zmień olej i uszczelniacze. Nie tylko za niski poziom oleju powoduje wężykowanie, dobijanie i inne nieciekawe historie. Sam olej do lag dość szybko się starzeje. Przez uszczelniacze wbrew pozorom łapie sporo wilgoci i zanieczyszczeń. Robi się breja kompletnie pozbawiona własności tłumiących. I problem z prowadzeniem się motocykla gotowy. Zacznij więc od najtańszych regulacji.

Gdyby to nie pomogło, rozglądaj się za sprężynami. Najlepiej progresywnymi. Można kupić dedykowane aftermarketowe, niemniej są także polscy producenci, którzy naprawdę potrafią zrobić dobrą sprężynę. Tu jednak potrzebny jest dobry mechanik, który określi niezbędne parametry.

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...