Jump to content

Malowanie motocykla - pytanie o cene


Recommended Posts

Cześć,

 

Zdecydowałem się na malowanie całego mojego moto ZX 9R.

Znalazłem bardzo dobrego lakiernika, którego prace znam i wiem że nie spie*doli :biggrin:

 

Pytanie moje jest takie, czy za pomalowanie całego moto cena jaką podał 1800-2000 zł jest uczciwa i dla mnie i dla niego.

Jak kształtują się ceny malowania moto, bez żadnych wyprawek, klejenia, szpachlowania i innych historii, samo malowanie, polerowanie, naklejenie naklejek. (naklejki dokupiłem osobno)

Link to comment
Share on other sites

To zlezy jakie masz malownie. Jak ma być całe jedolite to deczko duzo, jak sa jakieś przejscia i rozne kolory to taka kwota by pasowała.

Z drugiej strony to cięzko odpowiedzieć na to pytanie , bo jak ktoś sie ceni i ma za co to ci policzy ile che. Zgadasz sie , albo nie twoja sprawa.Jesli ktoś juz woła taka kwotę - to robota powinna być zrobiona fachowo - nie mowie tu o malowaniu grafik itp.

 

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Ja też będę malował swoje moto. Mój lakiernik bierze 250zł od elementu, ale ja mam tylko 5 elementów :biggrin: . Bak, błotnik p+t i dwie kapy boczne po 200 zyla. Z wyprawkami na ramie (bo nie chce mi się wytachiwać serducha z ramki) zapłacę 1200zł za robociznę z towarem w malowaniu dwukolorowym(czarna perła+kremik metalic).

Link to comment
Share on other sites

ja draga teraz maluję na czarny mat

wiec

zbiornik,

blotniki przod-tyl,

kapy boczne,

kolo wziął za pomalowanie 300 zeta

wiec jak tu czytam to nie wiem czy sie cieszyc, ze tak mało

czy płakac, ze przepłaciłem.....

aaa jeszcze 50 zeta mi wyszło za farbe itp.

Link to comment
Share on other sites

Kumpel malował w Suchym Lesie mniej wiecej rok temu ZRXa. Zaplacil kolo 1200 zlotych. Biorac pod uwage, ze 9tka ma wiecej elementow do malowania-cena podana przez Ciebie wydaje sie ok. No i ciekawe jeszcze jaki bedzie efekt koncowy;)

Link to comment
Share on other sites

Mój lakiernik bierze 200PLN za element i 300PLN za zbiornik (za mniejsze elementy jak błotnik przód około 100 - 150PLN). cena łącznie z materiałami (niektórzy mówią że nie jest tani, ale przynajmniej jest solidny)

Tak więc 1800-2000PLN to sporo.

 

Który rok ZX9 ?

 

Link to comment
Share on other sites

ja draga teraz maluję na czarny mat

wiec

zbiornik,

blotniki przod-tyl,

kapy boczne,

kolo wziął za pomalowanie 300 zeta

wiec jak tu czytam to nie wiem czy sie cieszyc, ze tak mało

czy płakac, ze przepłaciłem.....

aaa jeszcze 50 zeta mi wyszło za farbe itp.

Cieszyć się, że zrobił to tak tanio!!!! :icon_mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Mój lakiernik bierze 200PLN za element i 300PLN za zbiornik (za mniejsze elementy jak błotnik przód około 100 - 150PLN). cena łącznie z materiałami (niektórzy mówią że nie jest tani, ale przynajmniej jest solidny)

Tak więc 1800-2000PLN to sporo.

 

Który rok ZX9 ?

 

2002 (podwójny reflektor)

 

Mam jeszcze mały błotniczek z tyłu Bodystyle.

 

Bak - 300

Czacha - 200

2x bok - 400

Łącznik - 150

Zadupek - 200

Błotniki 2x150 To w sumie daje 1550. Jeśli przepłacam 250 to laska w to, żadna strata. Ma być zrobione perfect.

 

Dzięki i pozdro!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Na przykładzie. Nasz lakiernik za pomalowanie CB500 - zbiornik, boczek przedni, boczek tylni, przedni błotnik, plus pomalowanie klarem po nałożeniu naklejek weźmie ok. 800-900 zł z materiałem.

Kwota do 2000 zł wydaje się więc niezła, zważywszy, ze jest tam więcej elementów.

pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...