Skocz do zawartości

Malowanie motocykla - pytanie o cene


HunterM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zdecydowałem się na malowanie całego mojego moto ZX 9R.

Znalazłem bardzo dobrego lakiernika, którego prace znam i wiem że nie spie*doli :biggrin:

 

Pytanie moje jest takie, czy za pomalowanie całego moto cena jaką podał 1800-2000 zł jest uczciwa i dla mnie i dla niego.

Jak kształtują się ceny malowania moto, bez żadnych wyprawek, klejenia, szpachlowania i innych historii, samo malowanie, polerowanie, naklejenie naklejek. (naklejki dokupiłem osobno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zlezy jakie masz malownie. Jak ma być całe jedolite to deczko duzo, jak sa jakieś przejscia i rozne kolory to taka kwota by pasowała.

Z drugiej strony to cięzko odpowiedzieć na to pytanie , bo jak ktoś sie ceni i ma za co to ci policzy ile che. Zgadasz sie , albo nie twoja sprawa.Jesli ktoś juz woła taka kwotę - to robota powinna być zrobiona fachowo - nie mowie tu o malowaniu grafik itp.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę malował swoje moto. Mój lakiernik bierze 250zł od elementu, ale ja mam tylko 5 elementów :biggrin: . Bak, błotnik p+t i dwie kapy boczne po 200 zyla. Z wyprawkami na ramie (bo nie chce mi się wytachiwać serducha z ramki) zapłacę 1200zł za robociznę z towarem w malowaniu dwukolorowym(czarna perła+kremik metalic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja draga teraz maluję na czarny mat

wiec

zbiornik,

blotniki przod-tyl,

kapy boczne,

kolo wziął za pomalowanie 300 zeta

wiec jak tu czytam to nie wiem czy sie cieszyc, ze tak mało

czy płakac, ze przepłaciłem.....

aaa jeszcze 50 zeta mi wyszło za farbe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lakiernik bierze 200PLN za element i 300PLN za zbiornik (za mniejsze elementy jak błotnik przód około 100 - 150PLN). cena łącznie z materiałami (niektórzy mówią że nie jest tani, ale przynajmniej jest solidny)

Tak więc 1800-2000PLN to sporo.

 

Który rok ZX9 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja draga teraz maluję na czarny mat

wiec

zbiornik,

blotniki przod-tyl,

kapy boczne,

kolo wziął za pomalowanie 300 zeta

wiec jak tu czytam to nie wiem czy sie cieszyc, ze tak mało

czy płakac, ze przepłaciłem.....

aaa jeszcze 50 zeta mi wyszło za farbe itp.

Cieszyć się, że zrobił to tak tanio!!!! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lakiernik bierze 200PLN za element i 300PLN za zbiornik (za mniejsze elementy jak błotnik przód około 100 - 150PLN). cena łącznie z materiałami (niektórzy mówią że nie jest tani, ale przynajmniej jest solidny)

Tak więc 1800-2000PLN to sporo.

 

Który rok ZX9 ?

 

2002 (podwójny reflektor)

 

Mam jeszcze mały błotniczek z tyłu Bodystyle.

 

Bak - 300

Czacha - 200

2x bok - 400

Łącznik - 150

Zadupek - 200

Błotniki 2x150 To w sumie daje 1550. Jeśli przepłacam 250 to laska w to, żadna strata. Ma być zrobione perfect.

 

Dzięki i pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na przykładzie. Nasz lakiernik za pomalowanie CB500 - zbiornik, boczek przedni, boczek tylni, przedni błotnik, plus pomalowanie klarem po nałożeniu naklejek weźmie ok. 800-900 zł z materiałem.

Kwota do 2000 zł wydaje się więc niezła, zważywszy, ze jest tam więcej elementów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...