Skocz do zawartości

Pomocy - kolo faluje :(


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wlasnie wracam z piwnicy gdzie dokladniej przyjrzalem sie mojemu motorkowi.

I o zgrozo - stwierdzilem ze przednie kolo po zakreceniu nim "faluje" na boki :)

Czy to cos powaznego ?

Co mozna z tym zrobic ?

Z gory dzieki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to nic poważnego, musisz je oddać co centrowania. Opłaca się to bardziej niż samodzielne kombinacje przy szprychach, bo specjalista wycentruje koło, dobrze naciągnie szprychy a w razie wątplkiwości część wymieni.

 

Pozdro, paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I o zgrozo - stwierdzilem ze przednie kolo po zakreceniu nim "faluje" na boki :)

Czy to cos powaznego ?

Co mozna z tym zrobic ?

 

Powaznego o tyle, ze przy mocnym biciu mozesz skrzywic cala felge tak, ze pozniej nie bedzie nadawala sie juz do prostowania. Kolo poprostu domaga sie centrowania. Mozesz zglosisc sie do warsztatu, ktory zajmuje sie centrowaniem kol lub tez kupic specjalny klucz do szprych i samemu sprobowac sie pobawic.

 

Pozdrawiam,

 

 

PS Sorry odpowiedzielismy w tym samym czasie i nie widzialem odp Pawla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Czy to cos powaznego ?

ano i tak i nie- to zalerzy jak duze jest skrzywienie...jezeli male to nawet nie poczujesz tego w trakcie jazdy no jezeli duze to juz problem bo beda problemy z prowadzeniem no i moze ci zabkowac opone

sa dwie przyczyny takich awarii

1. albo przy*eb...... w kraweznik czy cos innego (wtedy skrzywiona jest felga)

2. albo szprychy sie poluzowaly no i kolo sie zcentrowalo(tzn felga i beben nie sa w jednaj plaszczyznie)

 

Co mozna z tym zrobic ?

wycentrowac albo wyprostowac felge i zaplesc szprychy od nowa(zalerzy co sie stalo)

slyszalem ze niektorzy centruja kola w warsztatach gdzie naprawia sie rowery :?:

zawsze mozesz zapytac w takim miejscu a jak nie to pokombinuj sam albo popros kogos kto sie zna :)

 

pozdro herflik

 

upsss taka sama sytacja jak u Busha :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu nie kombinowałbym samemu tylko oddał koło do specjalisty. Ważne jest to, żeby szprychy były w miarę równo napięte, jak nie masz doświadczenia to tego nie uzyskasz. Co z tego, że w miarę naprostujesz koło jak po paru kilometrzch naprężenia się uwolnią i tylko więcej szprych będziesz miał do wymiany. Nie są to duże pieniądze (chyba, że w grę wchodzi wymiana szprych)

Zrobią ci to szybko i fachowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie wiem jak to sie stalo :|

Niedawno kupilem to moto i jedyna traa jaka nim narazie przejechalem to z ok 70 km do domu od poprzedniego wlasciciela.

Jestem wlasnie na etapie "rematow" i dzisiaj tak jakos sobie zakrecilem kolem i jak to zobaczylem to mi az wlos na glowie stanal deba ;-)

Ale jak mowicie ze to nic strasznego to dobrze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...