Skocz do zawartości

tłumik od 600 do 1000 ???


Rider666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

roznice mozna odczuc miedzy oryginalem dobrym a przepalonym (osiagi) a co dopiero przy takiej zmianie. to tak jak bys zatkal wylot z tlumiku i zostawil jakis malutki otworek.

no chyba ze zamiast oryginalnego 1000 chcesz wlozyc przelotowy od 600. w tej kwestii sie nie wypowiadam bo nie mam pojecia ale chyba i tak byloby nie tak

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom ktore twierdza ze sa w stanie przewidziec efekt koncowy zamiany tlumika od "jakiegos" 600 do "jakiegos" 1000 proponuje zakup kuli szkladnej i sprobowanie kariery jasnowidza.

 

Potencjalnie tlumik od sprzetu o wiekszej polemnosci moze byc bardziej restrykcyjny jako ze bez wzgledu na pojemnosc musza one przejsc ten sam test na glosnosc.Silnik o wiekszej pojemnosci i podobnej konstrukcji naturalnie bedzie glosniejszy.Klasyczny przyklad to Bandyta 1200 pierwszej generacji ktorego tlumik jest niemilosiernie przykorkowany i zamiana jego na cos przyzwoitego daje uczciwe dodatkowe 10-12 koni mierzone na kole.

 

Z drugiej strony 600 generalnie maja wieksza moc jednostkowa ( KM/ z litra),kreca wyzsze obroty i maja dluzsze czasy otwarcia zaworow.Zawor wydechowy zaczyna otwierac sie wczesniej,im wczesniej tym wyzsze jeszcze cisnienie w cylindrze,----> glosniejszy BANG.

 

Inna rzecz to to ze tlumiki od motocykli z taka czy tez inna forma zaworu w ukladzie wydechowym tzw "exup" sa relatywnie bardzo malo restrykcyjne.Zawory te sa programowane tak aby motocykl byl w stanie przejsc test na halas.Klasyczny przyklad to 04-06r1 gdzie EXUP "korkuje" wydech w okolicach 7000 obr/min,czyli tam gdzie przeprowadzany jest test.Przy "okazji" silnik pada na twarz w tym zakresie obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejętnie dobrałeś motocykle do tej teorii, Bandita 1200 który rzeczywiście jest zdrutowany na wydechu, i R6 która kręci się chyba najwyżej w swojej klasie.

Odpowiedziałem w kwestii FZRy, (może błędnie pomyślałem że chodzi o te motocykle), 1000 ma moc otwartą poza tym ma wspomnianego EXUPa, a 600 to "tylko" 100KM. Moim zdaniem podmiana tych akurat tłumników nie przyniesie nic dobrego.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napiszę tu aby nie zakładać nowego tematu...

Chcę zmienić seryjny wydech w mojej MZ Baghira 660 ponieważ do najpiękniejszych nie należy ;)

Zastanawiam się nad tłumnikiem Higashi - jest to sportowy tłumnik a nie standardowy, więc myślę, że mulić nie powinien. Na allegro (bo stąd bym się zaopatrywał) są Higashi tylko nie wiem z jakiej pojemności można wybrać do mojej MZ. Sądzę, że najbardziej odpowiedni byłby Higashi do Yamahy Raptor 660 lub Suzuki RMZ 450. Liczę się z tym, że będzie trzeba dorobić odcinek pomiędzy kolektorem a Higashi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy tłumik orginalny od 600 bedzie chodził w 1000 ? chodzi mi głównie o to czy moze zmulic motor ?

 

Nie baw się w takie przekładki tylko przerób swój na przelotowy i po kłopocie

 

http://moto.allegro.pl/item536188276_ducat...moto_guzzi.html

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tylny błotnik to ni w dupe ni w oko. Paskudnie wygląda, uciął bym.

 

Kolega chyba nie dowidzi...przecież na samym dole są nowe fotki i aktualnie wyglądające moto :cool:

Poza tym, rozmawiamy tu o tłumniku a nie o błotniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...