Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Narazie mam Yamahe dt 80 ale za poł roku bedę kupował coś wiekszego. Słyszałem dużo pozytywnych opini na temat lc4 sm, pozatym podoba mi sie z wygladu. Jakie są wasze opinie na teat tego moto? A jak wyglądają koszty eksploatacji takiego ktm? Słyszałem róznież że trzeba często robić regulacje zaworów, wymieniać olej itp. Co dokładnie i co ile km? Ile pali taki ktm? Czy jest on aż taki drogi w utrzyamniu?

 

proszę o odpowiedzi, z góry dzieki

 

pozdrawiam

 

P.S. lol ej czemu ktoś usunął ten temat?

Link to comment
Share on other sites

Regulacja zaworów co 6000 kilometrów , jak nie będziesz pałował za ostro to olej wystarczy wymienić raz w sezonie ,spalanie w trasie spada nawet do 5 litrów . W terenie .....więcej ;) , ciężko określić . Niestety w przypadku remontu części są dość drogie , KTM się ceni :banghead: . Jeśli chcesz polatać w terenie to na kółkach supermoto jest dość słabo . Ja zmieniłem kółka na enduro i ....dosiadłem potwora . O ile na tylną felgę dopasujesz jeszcze jakąś terenową stoczterdziestkę ( SM ma 160) to na przedniej jest kłopot , tak szerokie terenowe opony nie mieszczą się pomiędzy lagami .

Link to comment
Share on other sites

Gadałem z kolesiem ktory ma ktm 640 prestige 05r. w wersji sm i mowił że zmiana oleju, regulacja zaworów co 3 tys. Rachunki z serwisu wychodziły mu po 500, 700zł. Troche mnie to przestraszyło...

Więc jak to wkońcu jest z tymi kosztami? Chodzi mi dokładnie o lc4 640 rok 99-02. Sporo droższe jest w utrzymaniu takie moto w porównaniu z np. honda f4i?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Z DT 80 na LC4 - z motyka na slonce

 

:crossy:

 

popieram :buttrock: wsiądzie kolega raz a potem jak będzie otwierał garaż to ze strachem w ochach i myślami czy znów wsiąść:D

Edited by mauy86
Link to comment
Share on other sites

jeździłem na lc4 640 i lc4 SMC 660 Oczywiście wszystkie SM. 2003 i 2004 rok.

Super motor. piękielna moc. SMC mój znajomy ma na sprzedarz. Bardzo dobre hamulce, jeżeli jest to wersja od początku SM to bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Jak ktoś się wprawi w jeździ to nie będzie miał problemu z zamykaniem opon.

A co z dt na lc 4 hm.... ja jak na 660 wsiadałem to jeździłem na 125 i szczerze to nie miałem problemów. Oczywiście nie szalałem na gumie, ale dałem rade i z chcęcią przejechałbym się jeszcze raz.

Zależy do czego kolega chce motor kupić.

Do szpanu na prostych na wsi to idealny. a jeżeli do jeżdzenia i szlifowania techniki to powinien dać radę:)

 

jeździłem na lc4 640 i lc4 SMC 660 Oczywiście wszystkie SM. 2003 i 2004 rok.

Super motor. piękielna moc. SMC mój znajomy ma na sprzedarz. Bardzo dobre hamulce, jeżeli jest to wersja od początku SM to bardzo dobrze zestrojone zawieszenie. Jak ktoś się wprawi w jeździ to nie będzie miał problemu z zamykaniem opon.

A co z dt na lc 4 hm.... ja jak na 660 wsiadałem to jeździłem na 125 i szczerze to nie miałem problemów. Oczywiście nie szalałem na gumie, ale dałem rade i z chcęcią przejechałbym się jeszcze raz.

Zależy do czego kolega chce motor kupić.

Do szpanu na prostych na wsi to idealny. a jeżeli do jeżdzenia i szlifowania techniki to powinien dać radę:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Krotka pilka.

LC4 640 SM ma smarowanie z sucha czy mokra miska? W ŚM nr. 6/2003 pisza ze sucha miska olejowa a np. w motocykli 3/2005 pisza ze mokra miska (jak w innych zrodlach) wiec juz mam metlik bo mi sie caly czas zdawalo ze jest mokra.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja mam LC4 640 SM z 2000r. Co chce kolega konkretnie wiedzieć?

 

witam ja chcialbym sie czegos dowiedziec o tym moto bowiem sie do takowe przymierzam.co ile olej, regulacje różne(w serwisowkach pisza jak pisza,jak wyglada w praktyce), co ile trzeba bedzie remont zrobic(moto bedzie zawsze rozgrzane przed jazdą,jazda max 130km/h).no i ile to w ogole pojedzie?i prosze jeszcze o opinie ogólną.z tego co wiem to ktm jest solidnym motorem, ale jest drozszy w utrzymaniu-czy polecilby moze ktos bardziej huske 610 sm?pozdrawiam

Edited by ratosny
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...