Skocz do zawartości

Predkosc licznikowa VS GPS


Nitomen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...zwłaszcza gdy za GPS robi teściowa z mapą... :icon_mrgreen:

 

 

Jak teściowa też jedzie to ja zostaję w domu. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Witajcie !

 

A co do przekłamywania liczników samochodowych, to bynajmniej w mojej mieścinie jest tak, że fotoradary w terenie zabudowanym są ustawione, że cykają foto dopiero od 70 km/h . Tak samo ustawione jest nieozakowane Mondeo , które stoi na poboczach, szczególnie na ul. Pszowskiej... Hmm załóżmy , że jedziesz przepisowo 50 km/h , więc jak będzie zawyżał licznik mniej wiecej tak jak liczniki zawyżają (5-10 km/h) to bedziesz miał 40 km/h realnej prędkosci, więc spokojnie bez zadnej fotki wrócisz do domu, ale jeśli zaniża prędkość (nie spotkałem się z licznikiem, który zaniżał by prędkość o wiecej niż 10 km/h) to wtedy też przejedziesz bez probleu, wtedy jak pojedziesz 50 km/h , to realnej będziesz miał 60 km/h , a fotoradary są zawsze ustawione z rezerwą prędkości, na 50 km/h najczęsciej 60-70 km/h, zależy od mieściny, bynajmniej takie jest moje zdanie co do tego wszystkiego :)

 

 

Pozdrawiam,

Lukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanko co do predkosci . Czy w terenie zabudowanym , oznaczonym wylacznie zielona tablica z nazwa miejscowoscia , obowiazuje 50 czy 90 km/h ? Bo mi sie wydaje ze 90 . a pewien pan milicjant na przesluchaniu w sprawie wypadku twierdzil ze 50 , wiec troszke zglupialem.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielona tablica nie oznacza obszaru zabudowanego

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanko co do predkosci . Czy w terenie zabudowanym , oznaczonym wylacznie zielona tablica z nazwa miejscowoscia , obowiazuje 50 czy 90 km/h ? Bo mi sie wydaje ze 90 . a pewien pan milicjant na przesluchaniu w sprawie wypadku twierdzil ze 50 , wiec troszke zglupialem.

 

 

To było mu kupić książkę z kodeksem drogowym :icon_biggrin:

 

Liczniki w osobówkach oszukują i to wszystkie w zależności co do marki modelu itp

 

Np Skoda octavia ma największy dopuszczalny "błąd licznikowy" tj 10% + 4km/h

 

Czyli jadać octavia 224 km/h to naprawdę jedziesz 200km/h , nie wiem jak w nowszych wersjach, ale I ostro kantowała heh:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanko co do predkosci . Czy w terenie zabudowanym , oznaczonym wylacznie zielona tablica z nazwa miejscowoscia , obowiazuje 50 czy 90 km/h ? Bo mi sie wydaje ze 90 . a pewien pan milicjant na przesluchaniu w sprawie wypadku twierdzil ze 50 , wiec troszke zglupialem.

Miejscowość oznaczona zielonym znakiem to miejscowość, mnie obszar zabudowany, chyba że za znakiem miejscowości jest znak obszar zabudowany lub znak miejscowości jest na białym tle.

Kodeks drogowy i miłej lektury (a tak w ogóle to warto go wozić ze sobą i jak coś bierzesz i pokazujesz panu że nie ma racji).

Chyba Policjant bo milicji już od kilkunastu lat nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkościomierze z tachografem podają realną prędkość.

 

Nie mogę się zgodzić, podczas jazdy Dafem XF 105 na prędkościomierzu miałem 90 a navi pokazywało 86/87 km/h, za to w osobówce licznik i navi wskazują tą samą wartość, a motocykl (Bandit 1200 S) jest bardzo dużym optymistą jeśli chodzi o prędkość :bigrazz:

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzić, podczas jazdy Dafem XF 105 na prędkościomierzu miałem 90 a navi pokazywało 86/87 km/h,

 

a kiedy tacho miałeś legalizowane?

 

być może od ostatniej legalizacji zmieniłeś np opony na inne np zimowe, letnie, które się rózniły wielkością od tych na których był legalizowany i stąd różnica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawyżenie w licznikach samochodów komercyjnych są zawyżone o ok 10%, (a motocyklowych nawet więcej).

 

W radarach ręcznych i foto-radarach wskazanie jest takie jakie zmierzyło urządzenie, tu nie następuje programowe zawyżenie wskazania, natomiast prędkość jest nieznacznie mniejsza od rzeczywistej prędkości, ponieważ urządzenie nie stoi bezpośrednio na drodze i nie jest ustawione równolegle do kierunku jazdy samochodu, więc cosinus kąta nie wynosi 1.

 

W samochodach z zamontowanym wideoradarem prędkościomierze również nie zawyżają wskazania i pokazują zmierzoną wartość prędkości.

 

O tacho nic nie wiem. C jeszcze nie zrobiłem, żeby się tym interesować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy tacho miałeś legalizowane?

 

być może od ostatniej legalizacji zmieniłeś np opony na inne np zimowe, letnie, które się rózniły wielkością od tych na których był legalizowany i stąd różnica.

 

Taaa w DAFie :notworthy: :flesje: :clap: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bieznik był juz na tyle wyjechany że te 3-4mm mniej powodowały prędkosć mniejszą o te 3-4 hm/h. Jeżeli ktoś nie wie to czujnik prędkość w ciężarówkach znajduje się w skrzyni biegów.

 

Tomek

 

Bieżnik nie powoduje żadnych zauważalnych odchyłów i przekłamań w prędkości ani na tachografie. Wiem co mówię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa w DAFie :notworthy: :flesje: :clap: :biggrin:

 

 

widzisz jakiś problem, żeby założyć do DAF zimówki, mądralo?

 

Bieżnik nie powoduje żadnych zauważalnych odchyłów i przekłamań w prędkości ani na tachografie. Wiem co mówię :wink:

 

 

ciekawe, zużycie bieżnika w dużym aucie na oponie o rozmiarze 295/80R22.5 o centymetr powoduje odchylenie we wskazaniu tacho.

 

im mniejsza średnica opony przy takim samym zużyciu tym większe odchylenie od normy.

 

przelicz sobie obwód tej opony, odejmij centymetr po obwodzie o przelicz jeszcze raz, może coś zrozumiesz :banghead:

Edytowane przez Orzeszek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...