Skocz do zawartości

Linka gazu w nowych uralach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie oglądam sobie zdjęcia urala gear-up i zaciekawiła mnie jedna rzecz: model ten ma dwa oddzielne gaźniki, a z manetki wychodzi jedna linka gazu... Czy tam jest zastosowane jakieś rozwiązanie, które ułatwia ustawienie jednakowego luzu linki na obu gaźnikach, czy tylko jakiś prosty radziecki patent w stylu "trójnik"?? A może ktoś widział na żywo takie rozwiązanie i mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć?? Interesuje mnie możliwość zastosowania takiego pomysłu do tradycyjnych gaźników K68. Byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam

kangur

kangur_kolczasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie oglądam sobie zdjęcia urala gear-up i zaciekawiła mnie jedna rzecz: model ten ma dwa oddzielne gaźniki, a z manetki wychodzi jedna linka gazu... Czy tam jest zastosowane jakieś rozwiązanie, które ułatwia ustawienie jednakowego luzu linki na obu gaźnikach, czy tylko jakiś prosty radziecki patent w stylu "trójnik"?? A może ktoś widział na żywo takie rozwiązanie i mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć?? Interesuje mnie możliwość zastosowania takiego pomysłu do tradycyjnych gaźników K68. Byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam

kangur

Cysć kangurku ;) Alocha

Nie wiem jak jest w tym czymś o czym wspominasz. Ale chcesz linke z trójnikiem to.. ;)

A w ogóle pomysł z centralnym gaznikiem "nieteeges"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ksienciuniu :P Pomysł z centralnym gaźnikiem to może byłby, gdyby nie to, że bardziej zależy mi na kopie niż na dynamice... A linka z trójnikiem... Hmmm, przede wszystkim jestem ciekaw jak to jest teraz rozwiązane w nowszych uralach. Fajny byłby jakiś taki patent, który by równomierny luz na pancerzach linek generował, odpadałaby wtedy jedna z możliwych rzeczy które maja wpływ na nieprawidłową pracę gaźników. Ale nic na siłę. Jak się nie da to trudno.

kangur_kolczasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ksienciuniu :P Pomysł z centralnym gaźnikiem to może byłby, gdyby nie to, że bardziej zależy mi na kopie niż na dynamice... A linka z trójnikiem... Hmmm, przede wszystkim jestem ciekaw jak to jest teraz rozwiązane w nowszych uralach. Fajny byłby jakiś taki patent, który by równomierny luz na pancerzach linek generował, odpadałaby wtedy jedna z możliwych rzeczy które maja wpływ na nieprawidłową pracę gaźników. Ale nic na siłę. Jak się nie da to trudno.

 

A po co oc razu nowe patenty wprowadzać cz jeszcze nowsze wymyślać?

Wystarczy zakupić linkę gazu Honda MBX80 i założyć do Twojego motocykla.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Na kopie mówisz.... da się załatwić ;P

A w ogóle napisz do granata. On ma specjalne sprzegło. Z takim sprzegłem ma takie kopyto ze jak rusza to wulkanizatorzy do beretów wentylki łapią.

Sie z trójnikiem zrobi ;)

Wklej fotki gurala alias jajecznica i że mało kto tu zaglada to zapraszam do tematu "dziś pytanie dziś odpowiedz" (opowiedzi prawie nigdy nie na temat ;) )

;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co oc razu nowe patenty wprowadzać cz jeszcze nowsze wymyślać?

Wystarczy zakupić linkę gazu Honda MBX80 i założyć do Twojego motocykla.

Hmmm... A taka linka ma jakąś inną, niestandardową konstrukcję?? Z tego co pamiętam MBX80 ma jeden gaźnik, wszystko raczej prostej budowy...

kangur_kolczasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW tez masz dwie przepustnice, a przy manetce masz tylko jedna linke.

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/l0U9lPXtsf/

 

linka nr 2 - to "ssanie"

 

Ooo, a tu widzę jakieś mądre urządzenie. O ile linka do MBX to prosty patent, o tyle tutaj zastosowano jeszcze jakąś roleczkę...

kangur_kolczasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a tu widzę jakieś mądre urządzenie. O ile linka do MBX to prosty patent, o tyle tutaj zastosowano jeszcze jakąś roleczkę...

Wponiedziałek wkleję fotki jak to jest rozwiązane w BMW R-80 , wcześniej nie mogę bo mam to w firmie a teraz tam jest zamknięte na głucho :buttrock:

 

Witam. Właśnie oglądam sobie zdjęcia urala gear-up i zaciekawiła mnie jedna rzecz: model ten ma dwa oddzielne gaźniki, a z manetki wychodzi jedna linka gazu... Czy tam jest zastosowane jakieś rozwiązanie, które ułatwia ustawienie jednakowego luzu linki na obu gaźnikach, czy tylko jakiś prosty radziecki patent w stylu "trójnik"?? A może ktoś widział na żywo takie rozwiązanie i mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć?? Interesuje mnie możliwość zastosowania takiego pomysłu do tradycyjnych gaźników K68. Byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam

kangur

 

A tak nawiasem mówiąc to limitowana wersja SAHARA jest jakby ciekawsza

http://www.imz-ural.com/sahara/# :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem mówiąc to limitowana wersja SAHARA jest jakby ciekawsza

http://www.imz-ural.com/sahara/# :notworthy:

A ten napis na koszu: "Pustynia"... Miodzio :buttrock:

Właśnie coś podobnego składam, rama od M63, przód na wahaczu, silnik od M67-36, dwa wydechy "rybki"... Kolor - piasek - jak to prince określił - jajecznica :bigrazz: Zabiję go za ten tekst :icon_evil:

 

Dzięki z góry za zdjęcia, chętnie się podoktoryzuję jak to wygląda w beemkach, może akurat w uralu zastosuje... Zobaczymy. Pozdrawiam.

kangur_kolczasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie oglądam sobie zdjęcia urala gear-up i zaciekawiła mnie jedna rzecz: model ten ma dwa oddzielne gaźniki, a z manetki wychodzi jedna linka gazu... Czy tam jest zastosowane jakieś rozwiązanie, które ułatwia ustawienie jednakowego luzu linki na obu gaźnikach, czy tylko jakiś prosty radziecki patent w stylu "trójnik"?? A może ktoś widział na żywo takie rozwiązanie i mógłby coś więcej na ten temat powiedzieć?? Interesuje mnie możliwość zastosowania takiego pomysłu do tradycyjnych gaźników K68. Byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam

kangur

Ciekawe pytanko, kolega ma takiego Urala ale nigdy sie nie przygladalem jak sa sterowane gazniki. Nie zwrocilem uwagi ze jest tam jedna linka.

Jak bede u niego na garazu to przy okazji zobacze jak to wyglada http://www.bikepics.com/members/storm007pl/06custom-ural/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten napis na koszu: "Pustynia"... Miodzio :buttrock:

Właśnie coś podobnego składam, rama od M63, przód na wahaczu, silnik od M67-36, dwa wydechy "rybki"... Kolor - piasek - jak to prince określił - jajecznica :bigrazz: Zabiję go za ten tekst :icon_evil:

 

Dzięki z góry za zdjęcia, chętnie się podoktoryzuję jak to wygląda w beemkach, może akurat w uralu zastosuje... Zobaczymy. Pozdrawiam.

Cześć sorki że tak późno ale wykrzaczył mi się router.

http://grzeh750.fotosik.pl/albumy/566536.html

w środku tego cylinderka chodzi coś w rodzaju tłoczka(suwadła) do którego z jednej strony podpięta jest linka od rolgazu a z drugiej linki od gaźników.

Jak byś chciał bardzo to zdobyć to na aledrogo ogłasza się niejaki PAMPRUCH z częściami do beemek ( w dziale _części motocyklowe, zabytkowe__ zadzwoń do niego i na pewno się dogadacie numer jest zawsze w opisie aukcji,

http://moto.allegro.pl/item518228120_bmw_r..._m72_k_750.html :crossy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...