Skocz do zawartości

Prawy zakręt


cabaniero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam tego dylematu... dlamnie to bez różnicy winkiel prawy czy lewy...

podejżewam jednak że z racji ruchu prawostronnego w Polsce większość prawych zakrętów jest poprostu ciaśniejsza a przez to wolniejsza i nie wymaga az tak głębokiego składania sie jak lewe szybsze winkle... ale może to tylko moje urojenie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, chyba odwrtotnie.... prawe są ciaśniejsze, więc WYMAGAJĄ głębszego położenia motocykla.... To chyba jednak psychika i nasze "odruchy warunkowe" że generalnie częściej kręcimy w lewo....

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi lepieje zakrety wychodza w lewo...pewniej sie czuje...mysle ze to za sprawa tego,po ktorej stronie jest zdwignia hamulca tylnego.....

co do treningu to w ostatni weekend pojechalem na lotnisko...i pozamykalem oponki z 2 stron:) przy okazji zostawilem na asfalcie cienka warstwe mojej centralnej podstawki :) na lotnisku pod Rykami (Nowodwór) sa wymalowane osemki i łuki,wiec mozna trenowac do woli, takie wymakowanie luku duzo daje....polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, chyba odwrtotnie.... prawe są ciaśniejsze, więc WYMAGAJĄ głębszego położenia motocykla.... To chyba jednak psychika i nasze "odruchy warunkowe" że generalnie częściej kręcimy w lewo....

To własnie napisał Hiszpan

podejżewam jednak że z racji ruchu prawostronnego w Polsce większość prawych zakrętów jest poprostu ciaśniejsza a przez to wolniejsza i nie wymaga az tak głębokiego składania sie jak lewe szybsze winkle... ale może to tylko moje urojenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, chyba odwrtotnie.... prawe są ciaśniejsze, więc WYMAGAJĄ głębszego położenia motocykla.... To chyba jednak psychika i nasze "odruchy warunkowe" że generalnie częściej kręcimy w lewo....

To własnie napisał Hiszpan

podejżewam jednak że z racji ruchu prawostronnego w Polsce większość prawych zakrętów jest poprostu ciaśniejsza a przez to wolniejsza i nie wymaga az tak głębokiego składania sie jak lewe szybsze winkle... ale może to tylko moje urojenie?

 

Nie chcę sie czepiać, ale ciaśniejszy winkiel = głebsze (a nie mniejsze) pochylenie - zakładając oczywiście że nie będziemy zwalniać... inaczej to nie ma sensu : po co zwalniać aż tak, żeby mniej składac się w zaktręt niż przy szerszym winklu...? Chyba że to właśnie psychika działa....

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony przycierałem buty i podnóżki kilka razy, z lewej ani razu. Jestem praworęczny, pada ? więc teoria że łatwość składania zależy od prawo czy leworęczności. Wyjaśnie faktu też jest proste, prawe winkle są zazwyczaj ciaśniejsze ( tak jak było pisane ).

 

 

Zbycho

XJR1300

 

www.jim.siedlce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest tak do końca związane z lewo/paworęcznością.

Na pierwszym piździku dawno temu wolałem prawe zakręty, potem na drugim piździku wolałem lewe, dopuki nie zacząłem jeździć na tor kartingowy. Jak poćwiczyłem to przez dobre pare miesięcy nie było dla mnie żadnej różnicy w którą stronę. Teraz mam trzecie moto i przestałem jeździć na tor - znów wole w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jak poćwiczyłem to przez dobre pare miesięcy nie było dla mnie żadnej różnicy w którą stronę. Teraz mam trzecie moto i przestałem jeździć na tor - znów wole w lewo.

 

Seba, doskonale podumowałeś tę jałową dyskusję. Przecież sprawa jest prosta jak drut - lewe zakręty są w naszym (prawostronnym) kraju łatwiejsze do pokonania, prawe ciaśniejsze, więc trudniejsze.

Na torze różnica znika, pojawia się charakterystyka pokonywania poszczególnych zakrętów. Tam są inne zasady po prostu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...