Skocz do zawartości

Jaki kask na scigacza


Rekomendowane odpowiedzi

w xr1000 ponoć każdy lanser pod kolumną się stawia, przynajmniej w Twojej okolicy (w mojej na kazimierzu :D ). celowałbym w schubertha, ocenę możesz przeczytać m.in. na motogenie

jsz

 

To nie kwestia lansu tylko rozsądnego wyboru. Jak wspomniano wyżej, głowę ma się tylko jedną. Poza tym co to za lans, skoro wszyscy mają taki sam kask. :icon_razz:

P.S. Za to ja mogę się wśród nich faktycznie polansować z moim niepowtarzalnym, przestarzałym NOLAN-em :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu można napisać, że tak naprawdę lepiej w takim kasku popylać niezależnie od rodzaju sprzętu, którym jeździsz. Nie wiem dlaczego czasami jest tak, że użytkownicy wolniejszych motocykli czują się zobligowani do użytkowania kupowatych jetów lub szczękowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie kasku moze nie bede oryginalny i nie poddam sie trendom marketingowym i podam troche inne modele czapek jako zdecydowanie wygodniejsze (w moim odczuciu) niz główny element w menu lansserwisu czyli XR 1000 ktore jak dla mnie jest warte max połowy tej kasy ktorej za to woła producent.

 

pomine ze jest płytki jak nocnik :wink:

 

 

Dobre kaski w kasie ktora podajesz to:

 

- xlite 701 - sportowy dobry za*eb***y

- AGV gp tech - dobrze wentylowany, swietne materiały, mega wygodny

- SUOMY spec1R - JW i do tego super wykoanie (w specyfikacji extreme to juz klasa sama w sobie ale i cena wyzsza

- SUOMY vandal - tez bardzo fajna propozycja no i super malowana

 

Osobiscie mam GP PRO i nie zamienei go na zaden inny kas. cichy wygodny dobrze wentylowany, stabilny i pasuje na moja głowe (a to nie jest łatwe)

 

Tak wiec nie poddawaj sięmodzie tylko dobrze przeanalizuj co kupujesz.

 

Aha wysokie modele sharka i premiera to tez swietne propozycje. ciezko je dostac ale zrobione sa prima

 

HJC to srednia półka. generalnie mnie nie leża te kaski.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie kasku moze nie bede oryginalny i nie poddam sie trendom marketingowym i podam troche inne modele czapek jako zdecydowanie wygodniejsze (w moim odczuciu) niz główny element w menu lansserwisu czyli XR 1000 ktore jak dla mnie jest warte max połowy tej kasy ktorej za to woła producent.

 

pomine ze jest płytki jak nocnik :wink:

Dobre kaski w kasie ktora podajesz to:

 

- xlite 701 - sportowy dobry za*eb***y

- AGV gp tech - dobrze wentylowany, swietne materiały, mega wygodny

- SUOMY spec1R - JW i do tego super wykoanie (w specyfikacji extreme to juz klasa sama w sobie ale i cena wyzsza

- SUOMY vandal - tez bardzo fajna propozycja no i super malowana

 

Osobiscie mam GP PRO i nie zamienei go na zaden inny kas. cichy wygodny dobrze wentylowany, stabilny i pasuje na moja głowe (a to nie jest łatwe)

 

Tak wiec nie poddawaj sięmodzie tylko dobrze przeanalizuj co kupujesz.

 

Aha wysokie modele sharka i premiera to tez swietne propozycje. ciezko je dostac ale zrobione sa prima

 

HJC to srednia półka. generalnie mnie nie leża te kaski.

dzieki za jasne uzasadnienia innych modeli i fajnie ze wreszcie cos konkretnego na temat inncyh firm niz shoei :biggrin:

Edytowane przez Jotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- xlite 701 - sportowy dobry za*eb***y

- AGV gp tech - dobrze wentylowany, swietne materiały, mega wygodny

Nie wypowiadam się na temat X-Lite i AGV... bo nie jeździłem, nie przymierzałem... ale mach 2 znajomków którzy tylko AGV... :)

 

- SUOMY spec1R - JW i do tego super wykoanie (w specyfikacji extreme to juz klasa sama w sobie ale i cena wyzsza

- SUOMY vandal - tez bardzo fajna propozycja no i super malowana

 

Vandal - mega wygodny, cichy, dobra wentylacja, świetne malowania

Spec1R Extreme - super wentylacja (w upalne dni uczucie niesamowitego chłodzenia) - ale przez to okropnie głośny - stoppery do uszu wręcz konieczne, bo po kilku godzinach jazdy szum wiatru w uszach zostaje na stałe... ;)

 

używałem też XR-1000 i chyba wyżej bym stawiał Suomy Vandal - ale to moja subiektywna ocena.

Natomiast Extreme - tylko na tor, krótkie przejażdżki w ciepłe dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam XR-1000. Super wentylacja i okulary też bez przeszkód się mieszczą.
No z tym to ja bym polemizował, oczywiście wentylacja w shoeiu nie jest zła ale na pewno nie jest super, wystarczy delikatna wilgoć i bez anty foga, albo rozszczelnienia wizjera ani rusz. W tej materi np. Suomu Spec 1R bije shoeia o głowę.

używałem też XR-1000 i chyba wyżej bym stawiał Suomy Vandal - ale to moja subiektywna ocena.
No nie no Vandal to półka niżej aniżeli xr 1000 i tu nie bardzo jest co porównywać, no może poza wentylacją która IMO generalnie w Suomy'ach jest zajebista.

 

Ja mam 3 kaski: Vandala, Spec 1R i XR 1000 i generalnie Vandal to kibel, a z dwóch pozostałych wolę Speca ze względu na super wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kilka postów wyżej - też polecam AGV GP PRO - przede wszystkim ze względu na aerodynamikę i wentylację. W temacie aerodynamiki - jest rewelacyjny przy dużych prędkościach i nie wpada w żadne wibracje, jednak powyżej ~ 220 zaczynam dotykać nosem przodu kasku. Do szybki i antyfoga też nie można się przyczepić. Moim zdaniem wart polecenia jest Shuberth r1 - na pewno jest bardziej cichy , no i ma blendę przeciwsłoneczną. Aerodynamicznie bez zarzutu do 267 km/h , szybciej nie jechałem. Aha i jeszcze jedno - kask na ściga musi być lekki, bo po godzinie jazdy przy dużych prędkościach i ciężkim kasku zaczyna boleć szyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy wyeliminowalem:

xr 1000 przymierzalem i mi nie leży do tego przereklamowany i maja go prawie wszyscy :-P

schubert s1 i r1 zacięzkie jak na mój kregoslup szyjny

 

waham sie miedzy trzema modelami:

http://www.motocyklove.pl/kask-xlite-x701-...92ffbfcf0bd40bf

a

http://www.4bikes.pl/product_info.php?products_id=2700

a

http://www.4bikes.pl/product_info.php?products_id=2700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś Suomy? Radzę Ci pojechać do sklepu i pomierzyć te kaski - weźmiesz ten który najbardziej Ci subiektywnie podpasuje. Na tym poziomie wszystkie zapewnią takie same bezpieczeństwo więc wybieraj pod siebie a nie to co napiszą na forum :) Ja np. myślałem o suomy ale mi kompletnie nie leżał za to xr 1000 okazał się lepiej dopasowany i nie powiem na niego złego słowa ;)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie no Vandal to półka niżej aniżeli xr 1000 i tu nie bardzo jest co porównywać, no może poza wentylacją która IMO generalnie w Suomy'ach jest zajebista.

 

Dlatego napisałem że to moje subiektywne zdanie... choć nikt nigdzie nie pogrupował tych kasków na "półki"...

 

Ja mam 3 kaski: Vandala, Spec 1R i XR 1000 i generalnie Vandal to kibel, a z dwóch pozostałych wolę Speca ze względu na super wentylację.

 

Tak samo... ale nie powiedziałbym że Vandal to kibel... natomiast na tor - tylko Spec1R ex!

wiem jedno: nie pasują mi ani Arai ani AGV - głównie ze względów komfortowych... trawię Shoei'a i Suomy... inncyh nie próbowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze extreme to kask typowo sportowy a co za tym idzie bardzo glosny i cholernie ciezko sie zdejmuje z głowy za to wentylacja rewelka. a no cos za cos.

 

Malo osob uzywa nolana/xlite a szkoda bo to bardzo dobre czapki tylko nie zapominajmy ze sa to torówki czyli głośne i ciezkozdejmowalne :) jak juz zalozysz to siedzi i jest bajka ale jak ktos czesto zaklada i zdejmuje to nie koniecznie.

 

ktos wymienil HJC w carbonie. no niestwty musze powiedziec ze to kiepska pozycja. koledzy sie polaszczyli na super wyglad a tu niestety kask do bani. przede wszystkim slaba stabilnosc przy duzej predkosci. do tego tez jest mega glosny. generalnie nei polecam. za ta kaske sa lepsze pozycje na rynku.

 

mierzyc wybierac testowac :)

 

Aha nie zapomnij o dopasowaniu rozmiarówki. kask musi byc ciasny ale nie uwierający czyli elementy miekkie uszą cie mocno opinac a nie moze cie uwierac nic twardego. to bardzo wazne bo jak kupisz za luzny kas to bedziesz mial za luzny kask to tak jak jeden z kolegów powyzej bedziesz sie opieral nosem przy wiekszych predkosciach a to nie mile.

 

odpowiedz sobie na pytanie do czego ma sluzyc ten kasek a dopiero pozniej dobieraj modele. bo jak chcesz kask w dalsze trasy to po co ci kaski typy spec1r czy xlite. z drugiej zas strony jak chcesz dzidowac po torze to kask typu ST wykonczy cie bo sie utopisze we własnym pocie ;)

 

udanych zakupów i kaskom shoei mówimy NIE ;)

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...