Skocz do zawartości

co kupić do 14,5 tys


zwierzak07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie jestem zwolennikiem Polskich ogłoszeń na Allegro oraz giełdy bo często jeżdżę w stronę Zgorzelca i jak widzę to co i w jakim stanie jest ciągnięte na lawetach to ręce opadają razem z gaciami potrafią nawet wykupować tablice dojazdowe i potem wpierają że auto przyjechało na własnych kołach.Lepiej poszukać coś na MOBILE DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze jedno auto dolaczylo do grona tych ktore biore pod uwage

Carisma GDI,posiada moze ktos taki model i moglby wypowiedziec sie na jego temat??

 

Witam,

Całkiem niedawno mój tata kupił Mitsubishi Space Star 1.8 GDI(99r.), to chyba ten sam silnik co w Carismie... z przebiegiem nieco ponad 220 tys. km, po zakupie wymianiany był przepływomierz, od tamtej pory nakręcił chyba 6 czy 7 tys. km i nie ma z nim żadnych problemów. Spalanie w trasie (jeśli wierzyć komputerowi) to wychodzi ok 5l/100km, raz nawet udało sie zejść do ok 4,5l, w mieście pali ok 7-8.5l, do tego silnik ma niezłego kopa (120KM)

 

Nie wiem jak Carisma, ale Space Star jest naprawde wygodny :)

Jeszcze co do ceny to do 14,5 tys. powinieneś znaleźć egzemplarz z rocznika 1999-2001

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Edytowane przez Meijin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam opla, astre 1.7d przebieg pewnie ok 300tys, na liczniku jest 190 ale nie wierze w to.

gdyby nie zamulona chłodnica i przegrzanie głowicy to nie ma co narzekać. Znajomy taksiarz przejechał takim samym modelem 500tys i tylko pierścienie wymienił :)

zawieszenie to też śmieszne koszty, tulejki po 12-16zł i zawieszenie nowe :P

A jeśli powłoka lakiernicza jest fabryczna bez poprawek to nie ma co rdzewieć < to opinia lakiernika który także maluje furki powyżej 100tys zł :flesje:

U mnie to auto ma dożywocie, najwyżej silnik wymienię jak padnie.

jak się trafi na moto bez wiejskich napraw to prędzej bude zajeździsz niż silnik

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Opel robi fenomenalne silniki benzynowe,

Co w takim razie powiesz na słynne 1.4 16V, które miały mieć rzekomą wymianę paska rozrządu co 60 tys. km a nierzadko padał pasek po 50 tys . i był spory kłopot i naprawy po kilka tys. złotych.

dla porównania toyota miała co 150 tys. km wymianę paska i nie słyszałem, żeby wcześniej walnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze lubiłem duże auta, dlatego tez od półtora roku jeżdżę volvo 850 tdi kombi `96

ma przejechane 330kkm i jestem z niego bardzo zadowolony

 

ale nie wszystkim tapczan się podoba, sugeruję więć, ze jeśli ma to być auto oszczędne i żywotne, to wybierz coś z silnikiem TDi od VW/Audi, o pojemności 1,9 lub 2.5, najlepiej z doładowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet mercedes się mylił :icon_evil:

A jeśli kupisz w tym samym stanie i za taką samą kasę toyotę co opla, to ja się pierwszy ustawię w kolejce.

 

Generalnie daleki jestem od urabiania opla do rangi superauta, ale za te pieniądze mało która marka da tak dużo. Teraz zjeżdżam już drugiego opla i wiem, że następny też będzie opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do krytyki opla ( branie oleju, i jego częste awarie) sąsiad ma nauke jazdy i na Lce jeździ corsa 2003r z przebiegiem 387 tys kmów w której głównie pada elektryka(altek, stacyjka, listwa zapłonowa) a silnik to ecotec 1.0 3 cylindrowy;] w ty przebigu robione było także zawieszenie i elemnty eksloatacyjne takie jak tarcze klocki nic innego nie dlubane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dylemat jest zawsze nawet jak kupisz i nacieszysz już oko to powstaje pytanie czy dobrze zrobiłem mogłem poczekać bo za rok będą tańsze i nowsze tylko w ten sposób nigdy nic byś nie kupił.Zasadnicze pytanie chcesz kupić i długo jeżdzić czy tylko na chwilę bo na długo to lepiej kupić lepszej marki a lekko starsze jak na krótko to nowsze.Kupić nie problem ale sprzedać to dopiero problem.Gro forumowiczów zachwala Opla ja swojego nie będę ale pokaż Audi które było nie bite i gnije ?nie znajdziesz a Ople gniją nagminnie co prawda motory mają niezłe oprócz 2.2 diesel z pompą lukasa to niewypał.Jak pisałem w poprzednich postach zaglądaj na MOBILE.DE i kup bezpośrednio nie daj się nabrać handlarzom powiedzmy 10 lat auto w germani ma nakulane 220tyś km. a u nas to samo już tylko 140 tyś. to się nazywa korekta licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele nie brakowało i rzygowine z monitora byś u mnie zcierał :P wstyd takie rzeczy w necie pokazywać ... bleeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos tam napisał, że na allegro nie ma co szukac, a ja właśnie polecam allegro, ale w celu zorientowania się co za te pieniądze mozna wyrwać. Wybrac kilka marek/modeli i poczytac na forach dedykowanych - tam nie piszą o zaletach zawsze tylko o wadach/awariach. Tu nikt nie będzie obiektywny jesli chodzi o puszki - w końcu forum motocyklistów. Od siebie mogę jedynie dodać (subiektywnie), że zawsze miałem japońskie auta z małym silnikiem beznzynowym, teraz sie porwałem na większy silnik, ale do końca będzie japonia chyba, że się kiedyś zawiodę (oby nigdy). Diesel jakoś mi nie pasuje - no bo jak to tak samo się zapala, to nie po bożemu... o LPG sie wypowiadał nie będę, bo doświadczenia z LPG w samochodzie nie mam - tylko w Polonezie kiedys miałem :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...