Skocz do zawartości

gaznik a spalanie i obroty !!!!


MZ-MuszKieTeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... mam pytanko ... bo smigam na mojej Eci (etz 250) juz 2 rok i w ostatnie wakacje zauwazylem drastyczny spadek dynamiki i wzrost spalania ... sytuacja wyglada tak:

... standardowy gaznik ... tylko przepustnica klekocze ...

i jak na 2 go ciagne to mi dochodzi do 4,5 tys obrotow i koniec ... i tylko stukot sluchac ... tylko nie wiem czy to przepustnica czy moze tlok :-/ ...

... a spalanie z 4,5 L/100 km doszlo do 6,5 L :-( ...

 

podpowiedzcie czy to nadeszla pora remontu czy zmiany gaznika!!??

 

... nigdy nie grzebalem w silniku ... wole elektryke ... to jakos bardziej rozumiem :-P ...

 

... licze na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam pytanko ...

 

Czolem. Ogolnie spadek dynamiki i wzrost spalania paliwa to najprawdopodobniej przyczyna zelgo ustawienia gaznika. Sam kiedys w TS 150 mialem wyrobiona przepustnice tyle, ze w moim przypadku wystepowaly duze problemy z ustawieniem biegu jalowego i bardzo niskim zakresem obrotow do jakich udawalo zmusic sie silnik.

Wyjmij przepustnice z gaznika obejzyj ja dokladnie (glebokie wytarcia itp), sprawdz rowniez w jakim stanie jest rowek w przepustnicy oraz prowadnica ("wypustka") w korpusie gaznika. Mozesz rowniez skontrolowac stan dysz i w razie koniecznosci kupic nowe.

Z drugiej strony opisane przez Ciebie objawy moga wskazywac na zblizajacy sie remont i np. zuzyte pierscienie, brak kompresji i slabe wkrecanie sie silnika na obroty tym bardziej, ze cos malo prawdopodbne wydaje mi sie to stukanie przepustnicy, o ktorym wspomniales.

 

Wybadaj dokladnie w ktorym momencie slychac ten stukot bo to wazne.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

bo smigam na mojej Eci (etz 250) juz 2 rok i w ostatnie wakacje zauwazylem drastyczny spadek dynamiki i wzrost spalania ...

 

Nagly, czy stopniowy?

Z dnia na dzien zaczela palic duzo i slabo jezdzic, czy powoli slabla i zwiekszala spalanie?

Bo to troche tez moze pomoc w odnalezeiniu przyczyny...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niski powiom może prowadzić nawet do przegrzania i przycierania silnika jak poziom jest za niski silnik nie chce schodzić z obrotów

za wysoki poziom - szybko padają świece, pojawią się większy nagar, ciężko ustawić wolne ogroty ( gaśnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z tym pogarszaniem sie to bylo stopniowo ... w sumie to przez caly sezon robilo sie coraz gorzej ... roslo spalanie i malaly maksymalne obroty ...

... gaznik juz przegladalem ... sa luzy na przepustnicy ... iglica jest jaka jest ... ale nie wyglada na zniszczona ... caly gaznik czyscilem ... ale to nie wiele dawalo ... :/ ...

... wiec stawiam na silnik ... eh ... w takim razie szukam chwilki czasu i biore sie do roboty :-) ... w koncu wiosna sie zbliza duzymi krokami ... trza maszyny szykowac :) ... pozdrowka motocyklisci milego szykowania maszyn i do zobaczenia na szosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh , no to problem podobny jak u mnie - podobno mam luzy na przepustnicy w gazniku - bo motor nie utrzyma wolnych obrotow . Beda one albo za niskie albo znow za wysokie, jesli ustawie tak ze by nie gasl to wtedy podczas jazdy przy zmianie biegow nie zejdzie na czas z obrotow.

 

pozdrawiam. billy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies zagrozenia dla silnika jak bede na takim "kwalifikujacym sie do remontu" jezdzil jeszcze troche?? Czy tylko tyle ze bedzie duze spalanie i slabsza maszyna??

I to duże. Może paść łożysko igiełkowe i w tedy konieczna może być nawet wymiana cylindra od zbyt dużych rys, skrzywić się korbowód. Najpierw ściągnij cylinder to sprawdż czy nie ma luzów na wale, główce korbowodu, luzy na pierścieniach wtedy wszystko się wyjaśni.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...