Skocz do zawartości

Diesel trawiący olej opałowy


Gość marcpol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

każdy silnik z turbo przykopci jak dostanie duże obciążenie ;)

 

a te bajki o tdci to to samo co pętla na szyi

 

Nie tak do końca. Kiedyś był program w TV o japońskich właśnie tak jeżdżących motocyklistach, którzy nie wyobrażali sobie patrzenia na swoje rozbite moto po wypadku... :icon_rolleyes:

 

Moze zamiast na opale bedziemy jezdzic w przyszlosci na fusach z kawy...

:icon_mrgreen:

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Wk...,wiadomosc.html

 

Eeeeetam. Pierdoły :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca. Kiedyś był program w TV o japońskich właśnie tak jeżdżących motocyklistach, którzy nie wyobrażali sobie patrzenia na swoje rozbite moto po wypadku... :icon_rolleyes:

Eeeeetam. Pierdoły :biggrin:

 

Coś chyba nie w temat wszedłeś :):)

 

A z tym kopceniem, to nie ma go gdy jest zamontowany filtr cząstek stałych z tego co się orientuję. Powoli zaczynają go zakładać do coraz większej ilości diesli. Dlatego coraz mniej nowych diesli kopci :)

Myślę, że za lat kilka filtr cząstek stałych będzie w nowych dieslach obowiązkowy. Zresztą nie wiem czy w niektórych krajach już nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to jednak jak mają filtr cząstek stałych to im nie idzie czarny dym.

Mówiąc nowe masz na myśli może np 2-3 letnie np. mondeo a ja mówie o czymś co w niektórych modelach jest od zesżłego lub tego roku seryjnie montowane.

Z pewnością dowiem się więcej na ten temat i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wykręcić diesla na wysokie obroty to zawsze zakopci, to nieuniknione. Nie jest to związane ze zużyciem.

Co nie oznacza że zostawia chmury dumy jak parowóz :) po prostu pojawi się na chwilę czarny dymek i tyle.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Diagtroniku powiedzieli mi, że to kwestia ustawienia mapy wtrysku. Powtarzam za nimi - "silnik diesla ma optymalną wydajność ciut powyżej granicy kopcenia". Czyli można diesla ustawić tak, żeby nie dymił, ale jak jest ustawiony optymalnie pod kątem osiągów, czarny dymek się zawsze pojawi.

 

Mój TDI nie dymił - praktycznie wcale, chyba, że ostro dodawało się gazu przy sporym obciążeniu silnika.

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TDI nie dymił - praktycznie wcale, chyba, że ostro dodawało się gazu przy sporym obciążeniu silnika

No własnie o tym mówimy, przydymi jak wykręcasz obroty pod obciążeniem. Na szczęście we współczesnych dieslach tego dymku naprawdę nie ma wiele.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wykręcić diesla na wysokie obroty to zawsze zakopci, to nieuniknione. Nie jest to związane ze zużyciem.

Co nie oznacza że zostawia chmury dumy jak parowóz :) po prostu pojawi się na chwilę czarny dymek i tyle.

 

Browarnym wiem co masz na myśli :wink: Po prostu nie kopci i tyle.

 

Miałem TDI też nie kopciło nawet najmniejszego dymku nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... moje skromne doświadczenie mówi że każdy kopci ale kto powiedział że zawsze mam rację... :P

 

też się na tym podpisuję

 

bęgala każdy puści, nawet v10tdi , prawie nie widać ale jednak

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...