Skocz do zawartości

Diesel trawiący olej opałowy


Gość marcpol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W paliwie może i nie ale w systemach zasilania cylindrów w owe paliwo.Nowe diesle nie tolerują złej jakosci paliwa i kończy się to poważnymi problemami i bardzo kosztownymi.

I zapewne kolega który założył temat ma tego świadomość i szuka czegoś starszego lub niezaawansowanego technicznie.

A poniewaz chce wydac 5 tysiecy zlotych-to zaden zaawansowany technicznie silnik mu nie grozi. Wiec cokolwiek kupi za ta kase, to bedzie ok do opalu. Gorzej jak trafi na kontrole...wtedy moze dostac mandat rownowartosci auta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy diesel trawi opał, więc w czym problem?

Już tłumaczyłem na forum że nie ma różnicy w paliwie.

 

Taaa ciekawe to wlej do nowego diesla zobaczymy jak dlugo pojezdzisz :bigrazz:

Poza tym nawet do starych diesli trzeba dolewac oleju celem poprawy smarowania bo strasznie "suchy" jest opal i mozna zajechac zarowno pompe jak i wtryski....

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepny uprzedzony...Akurat francuskie diesle sprzed kilkunastu lat(bo tylko na takiego masz kase) to silniki nie do zajechania, ekonomiczne i mocniejsze od porownywalnych "niemcow". No ale jak ktos nasluchal sie wioskowych opowiesci to bedzie jezdzil Golfem II z piec razy cofnietym licznikiem zamiast kupic auto na F...

 

To chyba nie miales francuskiego diesla, że tak mowisz...

Co powiesz na pekające sprzegielko napedu vakum, ktore blokuje wałek, przez co zawor wbija sie w tłok i przy ookazji zrywa pasek rozrzadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, odpowiadam

 

Boczi013 Polo odpada, za małe i ma cechy golfa, golf I i II jest bardzo prostym pojazdem, brak jakiegokolwiek wyposażenia, przedpotopowa technika, oryginalne podejście do komfortu jazdy, zdecydowanie odpada.

 

Auta na F miałem na myli auta francuskie i Fiaty. Miałem kilka Fiatów w rodzinie, a francuzy - ostatnio koleżance wyszedł bokiem korbowód w Lagunie. Wbrew pozorom olej w silniku był. Tak, jestem uprzedzony i nie zamierzam zmieniać swoich poglądów na ten temat. Jeśli już to tylko Citroen.

Forda dopuszczam, nawet takiego mam i nie narzekam na nic oprócz spalania, ale z tego powodu do szkoły jeżdżę Fiatem Seiceneto ;)

 

Greedo po prostu mam ogrzewanie na taki olej, zupełnie nie obchodzi mnie spalanie paliwa. To że wydaje 5k na samochód świadczy o tym, że nie mam zbyt dużo kasy, więc zależy mi n niskich kosztach eksploatacji.

 

Kaszpir o Volvo nie myślałem, ale s1ię zastanowię.

 

Po wstępnej selekcji wchodzą w grę BMW 525 TDS lub 324, Citroen XM, w124, 190 też może być, a nawet w 123.

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz bo widocznie masz kasy dużo.A są ludzie, którzy myślą w ten sposób:

Kupują Jaguara za 100 000 zł.

Jag pali 25 litrów na 100 km.

Przejeżdzaja rocznie 30 000 km.

Muszą zatankować 300 razy czyli 7500 litrów benzyny.

7500 litrów benzyny razy 4 zl = 30 000 zł

I wtedy wstawiaja gaz.

Jag pali 30 litrów gazu na 100 km

Muszą zatankować 9000 litrów gazu po 2 zł= 18 000zł

30 000 zł - 18 000 zł = 12 000 zł w ciągu roku.

 

Chyba nie trzeba tego komentować...

Myślę, ze chodzi o Ferrari ...albo foldzwagen ;-p

Ja też polecam starego mesia. Silnik chodzi na wszystkim.

 

A Ty nie rozumiesz że jak ktoś ma pojęcie o LPG to w życiu nie założy go do samochodu który lubi :) Nawet mój lanos jest w benzynie, nigdy gazu. Gaz niszczy silnik, a poza tym to niezgodne z moją wiarą :D Śmieszy mnie LPG po prostu. Stać na konia, stać na bat.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie miales francuskiego diesla, że tak mowisz...

Co powiesz na pekające sprzegielko napedu vakum, ktore blokuje wałek, przez co zawor wbija sie w tłok i przy ookazji zrywa pasek rozrzadu?

No tutaj lekko sie pomyliles :P Mialem kiedys AXa w Dieslu, moj ojciec dokrecil do 600 tysiecy w C15, a pol mojej rodziny mialo/ma francuskie diesle. Wszyscy bardzo zadowoleni. \Tylko mowimy o autach PSA, nie o Renault.Wiec teraz zdradz o jaki silnik Tobie chodzilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie rozumiesz że jak ktoś ma pojęcie o LPG to w życiu nie założy go do samochodu który lubi :) . Gaz niszczy silnik, a poza tym to niezgodne z moją wiarą :D Śmieszy mnie LPG po prostu.

 

Wiesz że od jazdy samochód sie zużywa? :icon_mrgreen: Może lepiej nie jeździj autem. Bo przecie silnik sie niszczy. :icon_razz:

 

Gaz od 6ciu lat. Tylko 80 000km. Silnik żyje dalej mimo że dobuja 285 000km . Podłoga już przegniła. I auto pójdzie na złom bo cena spawania wyzsza by była niż wartość pojazdu :icon_biggrin: Nie bede liczyć ile zostało w kieszeni przez montaz lpg. :icon_razz:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z francuskim dieslem miałem do czynienia tylko w Fordzie Transicie 2.5D (produkcja chyba Peugeot). Miało to natłuczony niecały milion km, a silnik ciągle nieźle działał. Jak jest ze współczesnymi francowatymi nie mam pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że od jazdy samochód sie zużywa? :icon_mrgreen: Może lepiej nie jeździj autem. Bo przecie silnik sie niszczy. :icon_razz:

 

Gaz od 6ciu lat. Tylko 80 000km. Silnik żyje dalej mimo że dobuja 285 000km . Podłoga już przegniła. I auto pójdzie na złom bo cena spawania wyzsza by była niż wartość pojazdu :icon_biggrin: Nie bede liczyć ile zostało w kieszeni przez montaz lpg. :icon_razz:

 

Tak czy inaczej nie podzielam takiego polackiego podejścia do samochodu i motocykla.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo, wydaje mi się, że to Ty nie masz pojęcia o silnikach samochodowych a jesteś kolejnym, który nie używa a wszystko o tym wie. Proszę podaj mi w jaki sposób gaz niszczy silnik, bo ja w swojej karierze mechanika jeszcze nie widziałem silnika zniszczonego przez gaz a styczność mam na co dzień używając tego paliwa od wielu lat i naprawiając auta klientów.

I nie jest to polskie podejście bo jakbyś miał pojęcie o gazie to Włosi byli pierwsi. Ruscy go używają z powodzeniem jak również już duża ilość Niemców.

Yuby, stać mnie na samochód, motocykl i dzięki temu, że jeżdżę na LPG jeszcze na wiele innych atrakcji.

Nikomu nie każę zakładać gazu.Jeden lubi szczerbate a drugi grube i żadnego z nich nie przekonuje do zmiany upodobań.

Jeśli nie stanowi dla Was klika tysięcy złotych w kieszeni rocznie to chwała Wam za to.Ale ja nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto.

Przepraszam za OT.

Edytowane przez monter75

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj lekko sie pomyliles j.gif Mialem kiedys AXa w Dieslu, moj ojciec dokrecil do 600 tysiecy w C15, a pol mojej rodziny mialo/ma francuskie diesle. Wszyscy bardzo zadowoleni. \Tylko mowimy o autach PSA, nie o Renault.Wiec teraz zdradz o jaki silnik Tobie chodzilo?

 

No renia renia :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz niszczy silnik,

 

Eeeee. Pozwolę się nie zgodzić. 120 kkm w 4 lata Felicią 1.3 na LPG. Zero awarii, jedyny wydatek związany z LPG to 2 razy regulacja instalacji i wymiana filtra.

Moi koledzy z pracy nabijają masę km samochodami z LPG, silniki różne, 2 jeździ 1.8T. Nikt nie narzeka na awarię związane z gazem. Tu się sprawdza jak dbasz tak masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pasata 87r. 1.6d zrobiłem nim 70tyś. na opale po 50 tyś. musiałem zrobić pompe wtryskową Na opale był bardziej mułowaty i głośno chodził To były czasy gdy z kasą było krucho Ja polecamVW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...