Skocz do zawartości

problem z żarówką


piotr8910
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam , posaiadam Aprilię Rs i mam ciągły problem z żarówką co kupię to po chwili jazdy jest do wyżucenia ..ta żarówka jest jednowłuknowa :

- Moc: 15W

- Zasilanie: 12V

- Typ końcówki: P26S. w ogóle nie posiadam krótkich świateł w dzień jezdze na postojówce.

Powiedzcie mi co mam zrobić żeby mi sie ona nie paliła bo na żarówki nie wyrobie . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebicia żadnego napewno nie ma :D

 

tylko ta żarówka sie pali na wysokich obrotach ??czy jeszcze jakieś ??

 

coś masz pokopane z elektryką i zapewnie nie będziesz tego w stanie łatwo naprawić........ta żarówka świeci tylko jak silnik pracuje?? na zgaszonym z akumulatora nie da sie jej właczyć czy da ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebicia żadnego napewno nie ma :D

 

tylko ta żarówka sie pali na wysokich obrotach ??czy jeszcze jakieś ??

 

coś masz pokopane z elektryką i zapewnie nie będziesz tego w stanie łatwo naprawić........ta żarówka świeci tylko jak silnik pracuje?? na zgaszonym z akumulatora nie da sie jej właczyć czy da ??

 

Tak tylko ta przednia i na wysokich obrotach . I świeci tylko jak silnik pracuje, na zgaszonym nieda jej sie włączyć

Edytowane przez piotr8910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewnie masz coś nie tak z układem magneto-cewka od świateł......

 

wiejski sposób żeby temu zaradzić to dać albo żarówke większej mocy albo na 24v nie powinna sie spalić........inny wiejski patent to rezystor mocy np z kawałka grzałki czy coś koszt takiego czegoś to z 5 zł wiejskie ale skuteczne :D natomiast miejski :D to.........i tu nie wiem

 

ja taki sam problem mam w ogarze 200 pali mi sie notorycznie tylnia rurkowa 12v/10wat a przednia 12v/21wat praktycznie nigdy :D jak temu zaradziłem ?? bardzo długo z tym walczyłem i powiem że mam pozycje tylnią od roweru :D najprawdopodobniej musiałbyś rozgrzebać cewke od świateł ...... i odwinąc pare zwojów ale tu bez wiedzy elektronicznej nie dasz rady....

 

albo szeregowo z tą żarówką dać drugą na 12v np 5wat czy 10 wat.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli żarówka świeci raz słabiej a przy większych obrotach mocniej i się przepala to uszkodzony jest regulator napięcia.Miałem podobny problem w aucie

 

Tyle, że w samochodzie nie masz osobnej cewki specjalnie do zasilania przedniej lampy.

 

:icon_arrow: piotr8910 - wsadź coś mocniejszego. W CB50J miałem swego czasu zwykłą żarówkę 21W 6V. Książka zaleca specjalną 15W 6V. Książkowa żarówka spaliła się po pierwszym odkręceniu gazu... Najlepsze efekty dało jednak założenie halogenu 25W. Po przeróbce instalacji na 12V mam 35W i teraz dopiero działa jak powinno, ale to już nie dotyczy tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam wejście na taką:: < http://www.allegro.pl/item490318397_zarowk...6s.html#gallery

 

A największa jaką mozna kupić ,tego rodzaju to jest 20W to chyba też będzie za słaba co ??

 

Moze jak by jakoś przerobił te wejście na halogen H4 12V 60/55W .

.Powiedzcie mi co mam zrobić , bo mało sie znam na elektryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam wejście na taką:: < http://www.allegro.pl/item490318397_zarowk...6s.html#gallery

 

A największa jaką mozna kupić ,tego rodzaju to jest 20W to chyba też będzie za słaba co ??

 

Moze jak by jakoś przerobił te wejście na halogen H4 12V 60/55W .

.Powiedzcie mi co mam zrobić , bo mało sie znam na elektryce

 

Pokaż lampę. Prawdopodobnie da się minimalnym kosztem przerobić na H3 12V 35W - tak jak to zrobiłem w CB50J (fabrycznie była identyczna jak u Ciebie żarówka, tyle, że na 6V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...